dinamoriga.eu

“Dinamo” ar Gudļevski vārtos zaudē Novosibirskā 0

Neveiksmīgais otrā perioda sākums maksāja zaudētu spēli – Rīgas “Dinamo” hokejisti KHL regulārās sezonas pēdējo izbraukumu trešdien noslēdza Novosibirskā ar sausu maču pret Artūra Kuldas pārstāvēto “Sibirj” (0:2).

Atšķirīgi mērķi

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Lai arī abām komandām šobrīd ir atšķirīgi mērķi, motivācijai nevajadzēja trūkt ne vienai, ne otrai. “Dinamo” Novosibirskā ieradās ar sešu zaudējumu sēriju. Tas gan neatturēja galveno treneri Arti Ābolu turpināt eksperimentus – pirmo reizi karjerā KHL maču sāka Kristers Gudļevskis. HK “Rīga” galvenais treneris Leonīds Tambijevs izteicies, ka 20 gadus vecais vārtsargs jau ir gatavs KHL līmenim un neatrast pateicīgāku situāciju, kad to pārbaudīt praksē. Līdz šim viņš lielajā komandā bija aizvadījis vien 22 minūtes oktobra mačā Rīgā pret Čehovas “Vitjazj”. Ārpus spēles pieteikuma palika Mikaels Telkvists, Guntis Galviņš un Aleksandrs Žiru.

“Sibirj”, austrumos atrodoties septītajā vietā, jau gatavojas izslēgšanas spēlēm. Šajā komandā par treneri strādā Pēteris Skudra. Uz mājinieku komandtiltiņa gaisotne bija saspringta, jo padotie zaudējuši trīs mačus pēc kārtas. Grūti pateikt, vai sibīrieši rēķina, kurā vietā finišēt un ar kuru pretinieku plūkties Gagarina kausa pirmajā kārtā, taču reāla ir piektā pozīcija austrumos – pirms šodienas spēles bija trīs punktu deficīts pret Ufu un Astanu.

Septītais zaudējums

Pirmajā periodā Gudļevskim un aizsardzībai izdevās izturēt mājinieku ofensīvu, bet otrā sākums bija pagalam neveiksmīgs. Ar 30 sekunžu intervālu “Dinamo” sarūgtināja “Sibirj” aizsargi Aleksandrs Kutuzovs un Ņikita Zaicevs. Ābols paņēma pārtraukumu, lai komandai nesāktos brīvais kritiens.

Reālākā izdevība samazināt deficītu trešā perioda sākumā radās Gunāram Skvorcovam, kurš nopelnīja soda metienu. Taču Novosibirskas vienības vārtsargs Džefs Glāss nenoreaģēja ne uz pirmo, ne otro māņu kustību un nosargāja cietoksni neskartu. Spēles turpinājumā mājinieki bija tuvāk trešajiem vārtiem nekā mūsējie pirmajiem. Glāss kopumā atvairīja visus 28 metienus, Gudļevskis – 23 no25.

“Dinamo” zaudējuši septiņus mačus pēc kārtas un Rietumu konferencē ar 46 punktiem atrodas pēdējā vietā. Pēdējo trīs maču mājas sēriju rīdzinieki 13. februārī sāks pret Aleksandra Ņiživija un Mārtiņa Cipuļa pārstāvēto Prāgas “Lev”.