“Dinamo” ar uzvaru pabeidz KHL regulāro čempionātu 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta pēdējā mačā svētdien ar rezultātu 3:2 (2:2, 0:0, 1:0) savā laukumā pieveica Habarovskas “Amur” vienību.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Vārtus rīdzinieku labā guva Sandis Ozoliņš, Mārtiņš Karsums un Mārtiņš Cipulis, bet “Amur” komandā precīzi meta Sergejs Plotņikovs un Jakubs Petružaleks.

Spēles rezultātu Ozoliņš atklāja jau ceturtajā minūtē, kad no aizvārtes piespēli atdeva Miķelis Rēdlihs un “Dinamo” kapteinis meta nekļūdīgi. Mačs turpinājās aizraujošā cīņā un 11.minūtē vārtus izdevās gūt arī “Amur” komandai, kad, abām vienībām spēlējot četratā pret četriem, pretuzbrukumā ripu vārtos ieraidīja Plotņikovs.

Arī turpinājumā pirmā trešdaļa ritēja rezultatīvi. 14.minūtē vārtus savā dzimšanas dienā guva Karsums, bet vēl pēc divām minūtēm, brīdī, kad “Amur” spēlēja piecatā pret trijiem rīdziniekiem, pēc Aleksandra Osipova uzmetiena ripa nonāca tieši uz nūjas Petružalekam, kurš bija nekļūdīgs. Līdz ar to pēc pirmās trešdaļas rezultāts bija neizšķirts 2:2.

Otrajā trešdaļā turpinājās aizraujoša un aktīva spēle, bet šo 20 minūšu laikā rezultāts nemainījās. Trešdaļas gaitā divus mazākumus izturēja mājinieki, savukārt tās noslēgumā iespēju spēlēt vairākumā ieguva arī “Dinamo” klubs, tomēr divas minūtes aizvadīja ļoti neveiksmīgi. Pēc trešās trešdaļas rezultāts joprojām saglabājās neizšķirts 2:2.

Arī izšķirošajā trešdaļā abas komandas rādīja aktīvu spēli. Astotajā minūtē pēc jaunā Māra Bičevska noraidījuma mājinieki palika mazākumā, tomēr neilgi pēc soda laika beigām precīzi bija tieši rīdzinieki – pēc skaistas individuālās darbības precīzs bija Cipulis, kuram tas bija pirmais vārtu guvums KHL čempionātā no spēles šosezon. Cīņas izskaņā “Amur” izmisīgi centās izlīdzināt rezultātu, tomēr viņiem tas neizdevās un rīdzinieki izcīnīja uzvaru.

Par labākajiem hokejistiem mačā tika atzīti Cipulis un Petružaleks.

Šajā cīņā Rīgas “Dinamo” komandas sastāvā pēc divu maču izlaišanas atgriezās Ozoliņš, bet joprojām mikrotraumu dēļ nespēlēja uzbrucējs Frēderiks Varjs. Savukārt Latvijas vienības vārtus otrajā mačā pēc kārtas sargāja Māris Jučers.

Šī abām komandām bija otrā tikšanās reize šosezon. Pirmajā mačā, kas notika novembra beigās, “Dinamo” izcīnīja uzvaru izbraukumā ar rezultātu 2:1.

Pēdējās mājas spēļu sērijas pirmajā mačā “Dinamo” ar 2:4 piekāpās KHL vicečempionei Mitišču “Atlant”, otrajā spēlē ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā pieveica Novosibirskas “Sibirj” komandu, bet trešajā cīņā ar 4:1 Novokuzņeckas “Metallurg” hokejistus.

Pēdējos sešos regulārā čempionāta mačos rīdzinieki izcīnīja četras uzvaras.

Kā ziņots, jau divas kārtas pirms KHL regulārās sezonas beigām bija zināms, ka Latvijas komanda Rietumu konferences regulārā čempionāta noslēgumā ierindosies septītajā vietā.

Vienība tika pie 79 punktiem 54 mačos.

Rīgas “Dinamo” Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfinālā spēkosies ar Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kas kā spēcīgākā Tarasova divīzijas komanda izcīnīja otro vietu Rietumu konferences noslēguma kopvērtējumā.

Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sēriju līdz četrām uzvarām Latvijas klubs sāks ar divām spēlēm Ņižņijnovgorodā 29.februārī un 1.martā, bet nākamās divas spēles 3. un 4.martā notiks Rīgā. Nepieciešamības gadījumā sērijas piektais mačs notiks 6.martā Ņižņijnovgorodā, sestā cīņa 8.martā notiks Rīgā, bet, ja sērijā būs vajadzīga arī septītā spēle, tad tā 10.martā risināsies “Torpedo” komandas laukumā.

Tikmēr “Amur” hokejisti ar 84 punktiem 54 spēlēs palika septītajā pozīcijā Austrumu konferencē.

Ja “Amur” izcīnītu vismaz divus punktus mačā ar Rīgas “Dinamo”, tā Gagarina kausa pirmajā kārtā tiktos ar Magņitogorskas “Metallurg”, tomēr tagad Habarovskas klubu sagaida spēkošanās ar Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvēto Omskas “Avangard” komandu, bet ar “Metallurg” tiksies Kazahstānas vienība Astanas “Baris”.