Juris Kalniņš

“Dinamo” atspēlē divu vārtu deficītu un papildlaikā uzvar Kīnena “Metallurg” 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti svētdien KHL čempionāta spēlē savā laukumā papildlaikā ar 3:2 uzvarēja Magņitogorskas “Metallurg”.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Rīdziniekiem vārtus guva Marsels Hosa, Kristaps Sotnieks un Vitālijs Pavlovs, bet viesiem izcēlās Daniss Zaripovs un Sergejs Mozjakins.

Magņitogorskas hokejisti, kurus šosezon vada slavenais kanādiešu speciālists Maiks Kīnens, uz Rīgu atbrauca visnopietnākajā gatavībā – ar zaudējumiem “Slovan” un “CSKA” bagāžā.

“Dinamo” treneri ārpus sastāva atstāja Miku Indraši, bet vārtos stājās Jakubs Sedlačeks.

Pirmajā periodā abas komandas nopelnīja pa sešām soda minūtēm. Mājiniekiem skaitliskajā vairākumā nekas lādzīgs neizdevās, bet viesu vairākuma mašīna šosezon ir teju tikpat bīstama kā pērn, kad Magņitogorskā uguņoja Jevgeņijs Malkins un Sergejs Gončars. “Metallurg” uzbrukums turas uz pirmo trijnieku – krieviem Danisu Zaripovu un Sergeju Mozjakinu, kā arī čehu Janu Kovaržu, kurš pagājušajā sezonā kļuva par Čehijas līgas vērtīgāko spēlētāju. Viņi līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ieņem pirmās trīs vietas. Trijotnei labi palīdz arī aizsargs Kriss Lī, kurš NHL nav aizvadījis nevienu spēli, jau vairākus gadus vago Eiropas līgas un Magņitogorskā iejuties ļoti labi – šobrīd ar 13 punktiem ir līgas rezultatīvākais aizsargs. Pirmajos divos vairākumos viņi iesildījās, bet nākamos divus realizēja kā pēc grāmatas, izceļoties Mozjakinam un Zaripovam. Viesu aizsardzība nebija dzelžaina un ik pa brīdim arī Rīgai radās labas iespējas gūt vārtus, otrajā periodā fiksēti 17 metieni, bet visi pūliņi atdūrās pret milzi Vasiliju Košečkinu.

Trešā perioda ievadā Arvīds Reķis izskrēja vienatnē pret pretinieku vārtsargu, tomēr pārspēt viņu neizdevās. Drīz pēc tam rīdzinieki nopelnīja iespēju spēlēt vairākumā un beidzot arī tika gūti vārti – ripa pēc rikošeta no “Metallurg” aizsarga slidas atrada ceļu Košečkina cietoksnī. Mājinieki turpināja aktīvi iet uzbrukumā un perioda vidū inicatīva vainagojās ar Kristapa Sotnieka vārtu guvumu pēc lieliskas Hosas piespēles uz vārtu priekšu.

Pamatlaikā uzvarētāju noskaidrot neizdevās un sekoja papildlaiks, kurā, skaisti apslidojot vārtus, precīzi meta Vitālijs Pavlovs, atnesot “Dinamo” emocionālu un arī pelnītu uzvaru. Par labāko rīdzinieku rindās tika atzīts Sedlāčeks.

Rīgas “Dinamo” nākamo spēli aizvadīs ceturtdien, Bratislavā sacenšoties ar “Slovan”.