foto – Sintija Zandersone/LETA

“Dinamo” atspēlē divus vārtus un tiek pie punkta pret Ābola trenēto “Lada” 0

Rīgas “Dinamo”, trešajā trešdaļā īsā laikā atspēlējot divus vārtus, ceturtdien noslēdzošajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta izbraukuma sērijas mačā ar 2:3 (0:0, 0:2, 2:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās latviešu speciālista Arta Ābola trenētajai Toljati “Lada”, ko pārstāv pašlaik traumētais aizsargs Kristaps Sotnieks.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Rīgas “Dinamo” rindās vārtus pamatlaikā guva Miķelis Rēdlihs un Brendons Makmilens, kamēr “Lada” komandas labā izcēlās Igors Skorohodovs un Georgijs Belousovs, bet izšķirošo “bullīti” realizēja Ņikita Filatovs.

Šīs spēles ievadā pārsvars piederēja “Lada” hokejistiem, turklāt ceturtajā minūtē rīdzinieku uzbrucējs Ņikita Jevpalovs par sitienu pretiniekam ar nūju saņēma divu minūšu noraidījumu. Tiesa, mājiniekiem nopietni apdraudēt Jāņa Kalniņa sargātos vārtus tā arī neizdevās, Rīgas komandai mazākumu izturot. Rīgas “Dinamo” pirmajā trešdaļā lielākoties spēlēja no aizsardzības, cerot pretiniekus pārsteigt ar kādu bīstamu pretuzbrukumu. Viena no šādām iespējām 12.minūtē bija Laurim Dārziņam, kurš tika pie ripas netālu no pretinieku vārtiem, tomēr pārspēt pretinieku vārtsargu viņam neizdevās.

Minūti vēlāk rīdzinieki gan vēlreiz palika mazākumā, jo noteikumus pārkāpa Emīls Ģēģeris, bet vairākumu “Lada” neizmantoja, turklāt tā laikā lieliska iespēja atklāt rezultātu bija tieši Latvijas klubam. Pret vienu aizsargu izskrēja Māris Bičevskis un Brendons Makmilens, kurš gan ripu raidīja virsū vārtsargam. Pirmā perioda beigās spēle bija nedaudz izlīdzinājusies, bet nevienai no komandām vārtus gūt tā arī neizdevās.

Otrās trešdaļas ievadā Roberts Lipsbergs vēlreiz lika Rīgas “Dinamo” komandai palikt mazākumā, turklāt brīdi vēlāk noraidījumu par spēles laika vilcināšanu saņēma arī Karls Stolerijs. Līdz ar to Latvijas vienība vairāk nekā minūti bija spiesta spēlēt trijatā pret pieciem, turklāt “Lada” lielā vairākuma laikā atklāja rezultātu, kad pēc cīņas vārtu priekšā 25.minūtē izcēlās Skorohodovs. Tiesa, tiesnešiem bija nepieciešams videoatkārtojums, lai šos vārtus ieskaitītu.

Pārsvara dubultošanai “Lada” bija nepieciešamas tikai 68 sekundes, kad lieliskā pretuzbrukumā, apspēlējot vairākus Rīgas “Dinamo” spēlētājus, izcēlās Belousovs. Uzreiz pēc šāda pavērsiena rīdzinieku galvenais treneris Ģirts Ankipāns, būdams ļoti nikns, ņēma 30 sekunžu pārtraukumu. Pie pirmā vairākuma šajā mačā Latvijas klubs tika tikai 30.minūtē, tomēr tas palika neizmantots, bet pāris minūtes vēlāk divu minūšu sodu nopelnīja Edgars Kulda. Šī mazākuma laikā rīdzinieki tika pie vēl vienas lieliskas iespējas, jo “Lada” vārtsargs Jevgeņijs Ivaņņikovs aiz saviem vārtiem pazaudēja ripu, bet pēc tam viesu metiens lidoja garām tukšiem vārtiem.

Vairākumu Toljati komandas hokejisti neizmantoja, turklāt pēc tam sodu nopelnīja arī Krišjānis Rēdlihs, bet Kalniņu mājinieki nepārspēja. Otrā perioda izskaņā Rīgas “Dinamo” vēl uzspēlēja vairākuma, taču iemest pirmo ripu šajā spēlē neizdevās, “Lada” vienībai pārtraukumā ejot ar 2:0 vadību.

Noslēdzošajā periodā Rīgas “Dinamo” demonstrēja aktīvāku sniegumu, kas turklāt vainagojās panākumiem. Mača 47.minūtē pretuzbrukumā devās M.Rēdlihs un Lauris Dārziņš, kurš ar teicamu rezultatīvu piespēli palīdzēja partnerim samazināt rezultāta starpību līdz minimumam. Arī turpinājumā Latvijas komanda centās apdraudēt mājinieku vārtus, turklāt 52.minūtē tas atkal deva rezultātu – pēc “Lada” hokejistu kļūdas pie saviem vārtiem Makmilens pārspēja pārsteigto Ivaņņikovu, tādējādi izlīdzinot rezultātu.

Šāds pavērsiens lika jau Ābolam ņemt 30 sekunžu pārtraukumu, bet piecas minūtes līdz pamatlaika beigām “Lada” bija lieliska iespēja atkal izvirzīties vadībā, tomēr ar pretinieku izgājienu uz vārtiem tika galā Kalniņš. Izskaņā iniciatīvu bija pārņēmuši mājinieki, rīdziniekiem atbildot vien ar kādu pretuzbrukumu, bet rezultāts pamatlaikā vairs nemainījās, un pēc 60 spēlētām minūtēm rezultāts vēstīja neizšķirtu 2:2.

Pagarinājums formātā trīs pret trīs tika aizvadīts aktīvā cīņā, bet vārti tajā tā arī netika gūti. Zīmīgi, ka tā laikā noraidījumu saņēma rīdzinieku hokejists Stolerijs, bet vairākumu “Lada” neizmantoja.
Līdz ar to šī mača uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā, kurā ar 2:1 uzvarēja “Lada”. Latvijas komandas labā vienīgai precīzu izgājienu veica Dārziņš, bet mājiniekiem uzvaru nodrošināja Filatova precīzais “bullītis”.

Kaut Rīgas “Dinamo” ir turnīra pastarīte, tā 11 no pēdējām 15 spēlēm guvusi vismaz punktu, šajā laikā pamatlaikā zaudējot vien abām pagājušās sezonas finālistēm Magņitogorskas “Metallurg” un Sanktpēterburgas SKA, kā arī Čeļabinskas “Traktor” komandai.