“Dinamo” beidzot iemet četrus un uzvar “Avangard” 0

Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā sestdien ar rezultātu 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) savā laukumā pieveica Latvijas izlases aizsarga Georgija Pujaca pārstāvēto pagājušās sezonas Gagarina kausa finālisti Omskas “Avangard”.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
VIDEO. “Vai tu zināji, ka krāpniekam nemaz nav svarīgi, vai tev kontā ir vai nav nauda?” Padoms kā pārbaudīt, vai krāpnieki uz tava vārda nav paņēmuši kredītus 4

Rezultātu 11.minūtē ar skaistu un tālu metienu atklāja Kristaps Sotnieks. Otrajā trešdaļā sākotnēji izlīdzinājumu panāca Dmitrijs Sjomins, bet trešdaļas beigās, spēlējot četratā pret četriem, Rīgas “Dinamo” hokejistiem vadību atguva Krišjānis Rēdlihs. Trešās trešdaļas vidū trešos vārtus guva Miks Indrašis brīdī, kad rīdzinieki spēlēja piecatā pret trijiem pretiniekiem, bet punktu mačam pielika Kaspars Daugaviņš, kurš ieraidīja ripu tukšos vārtos.

“Iepriekšējos mačos 60 minūtes tika aizvadītas viļņveidīgi, bet neviena cīņa nebija bez lieliem kritumiem un kāpumiem, kas izdevās šodien,” pēc mača atzina rīdzinieku galvenais treneris Artis Ābols. “Spēle nebija viegli, bet Telkvists nospēlēja lieliski. Viņš mums dod iespēju cīnīties par uzvaru katrā mačā.” Ābols pateicās Rīgas “Dinamo” hokejistiem par pašatdevi un izteica prieku, ka viņiem izdevās saņemties pēc zaudējuma iepriekšējā mačā. Tāpat Ābols izteicās, ka parasti tik agras spēles rīdziniekiem neesot padevušās, tomēr šoreiz viss beidzies labi un tagad hokejisti ātrāk varēs tikt mājās.

“Parādījām raksturu un arī mācījāmies no savām iepriekšējām kļūdām. Iepriekšējā spēlē paši uzdāvinājām pretiniekam punktus, tāpēc šodien nedrīkstēja pieļaut vienu un to pašu kļūdu,” vienības oficiālajā mājaslapā internetā citēti Kaspara Daugaviņa izteikumi pēc cīņas. “Cepuri nost visiem komandā – visi cīnījās, gūlās zem ripām. Beidzot iemetām vairākumā pie pieci pret trim. Tās mazās lietas vienmēr noved pie laba rezultāta.”

“Rīgas “Dinamo” uzvarēja pelnīti, bet mēs nebijām pietiekami gatavi mačam. Iespējams, patraucēja agrais tā sākums,” izteicās “Avangard” galvenais treneris Petri Matikainens. “Pretinieku vārtos lieliski nospēlēja Telkvists, bet lūzuma moments bija pretinieku otrie gūtie vārti, spēlējot četratā pret četriem.”

Šajā mačā Rīgas “Dinamo” aktīvi cīnījās jau kopš pirmās nomaiņas un viens no labākajiem momentiem spēles sākumā tika izveidots, kad pēc Andra Džeriņa labas piespēles Gintam Meijam viņa raidījumu atvairīja pretinieku vārtsargs Kari Ramo. Turpinājumā spēle ritēja uzmanīgā cīņā, bet ar rīdzinieku pārsvaru. Rezultātu pēc 11 spēlētām minūtēm atklāja Sotnieks, kad viņš metienā no zilās līnijas ieraidīja to vārtu augšējā stūrī. Arī trešdaļas beigu daļā iniciatīva piederēja rīdziniekiem, tomēr ļoti daudz bīstamu momentu netika izveidoti un pēc 20 spēlētām minūtēm mājinieki atradās vadībā ar rezultātu 1:0.

Otro trešdaļu ar iniciatīvu sāka “Avangard” komanda, tomēr pēc pāris minūtēm vairākus bīstamus momentus spēja izveidot arī rīdzinieki. Vienā no tiem sestajā minūtē pēc ripas piespiešanas pie noraidījuma tika Gints Meija un šo iespēju viesi izmantoja ļoti ātri – pēc 17 sekundēm no tuvas distances nepiesegts pie ripas nokļuva Sjomins un bija nekļūdīgs, panākot 1:1.

Pēc vārtu guvuma vēl kādu brīdi aktīvāk uzbruka viesi, tomēr kopumā spēle izlīdzinājās un uzbrukumus veidoja abas komandas. Pavērsiens notika četras ar pusi minūtes pirms trešdaļas beigām, kad rīdzinieku kapteinis Mārtiņš Karsums tika noraidīts līdz cīņas beigām pēc pārkāpuma “celis celī” pret Ņikitu Pivackinu. Tā kā divu minūšu noraidījumu saņēma arī pretinieku spēlētājs Oļegs Piganovičs, sākotnēji abām komandām bija jāspēlē četratā un to izmantoja rīdzinieki, kad pēc Aleksandra Ņiživija metiena no aizvāres ar vārtu guvumu atzīmējās Krišjānis Rēdlihs. Brīdi pēc tam sākās rīdzinieku trīs minūšu mazākums, kura lielāko daļu izdevās noturēt un pēc otrās trešdaļas rīdzinieki bija vadībā ar 2:1.

Trešās trešdaļas sākumā rīdzinieki izturēja arī atlikušās 12 mazākuma sekundes, bet, neskatoties uz Karsuma prombūtni, turpināja cīnīties četrās maiņās. Uz pirmo maiņu bija paaugstināts jaunais centra uzbrucējs Vitālijs Pavlovs.

Trešdaļu daudz aktīvāk uzsāka “Avangard” komanda, veidojot vairākus bīstamus momentus, bet pavērsiens notika devītajā minūtē, kad pa sitienu ar nūju Kasparam Daugaviņam netālu no acs noraidījumu uz 2+2 minūtēm saņēma Kirils Ļamins. Vēl pēc brīža pie noraidījuma tika arī Ansi Salmela, kas nozīmēja, ka rīdziniekiem bija iespēja pilnas divas minūtes aizvadīt piecatā pret trijiem pretiniekiem.

Lielā vairākuma laikā Rīgas “Dinamo” hokejisti neveica metienus uz labu laimi, bet vēlējās izspēlēt līdz drošai vārtu gūšanas situācijai. Ja pirmo Indraša momentu Ramo izdevās atvairīt, otrajā reizē, kad viņš saņēma ripu tukšajā vārtu stūrī, latvietis bija nekļūdīgs un 11.minūtē panāca 3:1 mājinieku labā.

Brīdi pēc tam, kad laukumā bija atgriezušies visi noraidītie “Avangard” spēlētāji, noraidījumu nopelnīja Ņiživijs. Kaut “Avangard” kontrolēja ripu, mājinieki cīnījās aktīvi un neļāva pretiniekiem samazināt pārsvaru. Savukārt punktu mačam minūti pirms pamatlaika beigām pielika Daugaviņš, kurš ieraidīja ripu tukšos vārtos. Rīgas “Dinamo” izcīnīja uzvaru ar 4:1.

Pujacs šajā mačā palika bez rezultativitātes punktiem.

Kopš 27.septembra šis Omskas klubam bija vien piektais zaudējums, turklāt tikai otrais pamatlaikā.

Rīgas “Dinamo” komandai šajā cīņā bija tāds pats sastāvs kā iepriekšējā mačā – pieteikti atkal nebija Jēkabs Rēdlihs, Raitis Ivanāns, Roberts Bukarts un Ģirts Ankipāns un Māris Jučers.

Abām komandām šī spēle bija otrā pēc decembra pārtraukuma. “Dinamo” no nacionālo izlašu pārtraukuma atgriezās ar zaudējumu trešdien savā laukumā Astanas “Baris” komandai no Kazahstānas pagarinājumā ar rezultātu 2:3, bet “Avangard” ar 3:0 viesos pārspēja Maskavas “Spartak”.

Šī “Dinamo” un “Avangard” komandām bija 12. savstarpējā tikšanās reize KHL čempionātā – septiņas reizes uzvarējuši “Dinamo” hokejisti, bet piecas reizes pārāki bijuši Omskas kluba pārstāvji. Šajā sezonā abas komandas jau tikās 13.oktobrī Omskā, un toreiz visai līdzīgā cīņā “Avangard” izcīnīja uzvaru ar 4:2.

Pujacs šīs sezonas 34 spēlēs guvis vienus vārtus un veicis sešas rezultatīvas piespēles.

Pirmdien “Dinamo” aizvadīs pēdējo šīgada spēli savā laukumā, kad uzņems vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvēto Hantimansijskas “Jugra” komandu, bet gadu rīdzinieki noslēgs ar diviem izbraukuma mačiem 27.decembrī pret Čerepovecas “Severstaļ” un 29.decembrī pret Čehovas “Vitjaz”.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 36 punktiem 36 spēlēs joprojām atrodas priekšpēdējā, 13.pozīcijā, no “play-off” zonas atpaliekot par 13 punktiem. Omskas vienība tikmēr ar 71 punktu 36 mačos ir otrā Austrumos.