dinamoriga.eu

“Dinamo” bullīšos izcīna pirmo uzvaru šosezon 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” jaunās sezonas otrajā mačā sestdien ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā izbraukumā pieveica līgas jaunpienācējus Bratislavas “Slovan” no Slovākijas, tiekot pie savas pirmās uzvaras šosezon.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Kas notiek ar mūsu bērniem? Kādēļ viņi aug tik nežēlīgi?” 1.klases skolnieka mamma pauž sašutumu par bērnu rīcību

Savukārt “Slovan” komanda nopelnīja pirmo punktu šosezon.

Cīņas rezultātu jau desmitajā sekundē atklāja Miks Indrašis, kurš ātrajā uzbrukumā izmantoja Mārtiņa Karsuma piespēli. 28.minūtē izlīdzinājumu panāca Mario Bližņaks, bet 37.minūtē Karsums atguva vadību rīdziniekiem. Savukārt neizšķirtu otro reizi “Slovan” panāca 55.minūtē, kad precīzs bija Mihels Mikliks.

Tikmēr pēcspēles metienos rīdzinieki uzvarēja ar 2:1, uzvaru nesošos vārtus gūstot Robam Šrempam.

Cīņu rīdzinieki iesāka ļoti veiksmīgi un jau desmitajā sekundē atklāja rezultātu pēc tam, kad Indrašis ar Karsumu bija izgājuši pret pretinieku vārtiem. Kopumā visu pirmo trešdaļu diezgan liels pārsvars piederēja rīdziniekiem, bet “Slovan” komandai labākā iespēja bija, kad, spēlējot mazākumā, tuvu vārtu līnijai ripa nokļuva pēc Milana Bartoviča metiena. Pēc Roba Šrempa noraidījuma pirmās trešdaļas pēdējās 46 sekundes rīdzinieki aizvadīja mazākumā, bet cīnījās pietiekoši pārliecinoši. Zīmīgi, ka pirmajās 20 minūtēs metienu attiecība bija 11:2 Rīgas “Dinamo” labā.

Otrās trešdaļas sākumā slovākiem bija neliels pārsvars, turklāt “Dinamo” komanda nopelnīja vairākus noraidījumus, kas pusminūti pat lika spēlēt trijatā pret pieciem pretiniekiem. Šī garā mazākuma beigas “Slovan” komanda izmantoja un Bližņaks panāca izlīdzinājumu 1:1.

Trešdaļas otro daļu Latvijas komanda jau spēlēja sekmīgāk un 37.minūtē Bližņaka noraidījuma laikā Karsums panāca izlīdzinājumu, kad pēc lieliskas Krišjāņa Rēdliha piespēles izgāja viens pret pretinieku vārtiem un bija nekļūdīgs. Lieliski spēlējošais Karsums piedalījies visos šīs sezonas Rīgas “Dinamo” vārtu guvumos.

Trešās trešdaļas sākumā pēc Aleksandra Žirū noraidījuma “Dinamo” komanda palika mazākumā, bet šīs divas minūtes sekmīgi izturēja. Savukārt vēl brīdi vēlāk rīdzinieki arī paši ieguva iespēju spēlēt vairākumā, bet šajā laikā neizveidoja pilnīgi neko.

Jo vairāk trešā trešdaļa tuvojās beigām, jo neveiksmīgāk Rīgas “Dinamo” spēlēja un “Slovan” komanda bija pilnībā pārtvērusi iniciatīvu. Tā, piemēram, 12.minūtē metienu attiecība bija 6:1 “Slovan” labā, bet piecas ar pusi minūtes pirms trešdaļas beigām mājinieki arī panāca izlīdzinājumu, vissekmīgāk nospēlējot Miklikam – 2:2.

Pēc rezultāta izlīdzināšanas arī cīņas gaita izlīdzinājās un arvien vairāk momentus radīja arī Rīgas “Dinamo”. Tomēr trešajā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās un nācās spēlēt pagarinājumu, bet abas komandas bija garantējušas savus pirmos punktus šosezon.

Pagarinājuma sākumā sekmīgāk spēlēja mājinieki, izveidojot arī bīstamus momentus, bet ļoti veiksmīgi vārtos darbojās Jučers. Arī pieliktajās piecās minūtēs rezultāts nemainījās un komandām nācās izpildīt “bullīšus”.

Pēcspēles metienos sākotnēji Mihlīkam neizdodas pārspēt Jučeru, bet nākamais uz ledus devās Aleksandrs Ņiživijs, kura metiens bija precīzs. Turpinājumā pieredzējušais Miroslavs Šatans bija pārāks pār Jučeru, bet Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Robs Šremps arī nekļūdījās. Trešajā metienu sērijā pirmais metienu izpildīja “Slovan” komandas čehu leģionārs Mihals Bondrka, bet viņa metienu Jučers atvairīja un nodrošināja Rīgas “Dinamo” uzvaru.

No izbraukuma sērijā līdzi paņemtajiem hokejistiem šajā mačā Rīgas “Dinamo” rindās malā bija palikuši aizsargi Arvīds Reķis un Mārtiņš Porejs, kā arī uzbrucēji Māris Bičevkis un Roberts Bukarts. Savukārt debiju KHL šajā cīņā piedzīvoja uzbrucēji Raitis Ivanāns un Miks Lipsbergs.