Spurtnik/Scanpix

“Dinamo” bullīšu lāsts turpinās, šoreiz zaudējums Maskavā 0

Rīgas “Dinamo” trešdien Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) jau ceturtajā spēlē pēc kārtas cieta neveiksmi pēcspēles metienos, šoreiz atzīstot Mārtiņa Karsuma pārstāvētās Maskavas “Dinamo” pārākumu.
Normunda Sējēja trenētā komanda viesos zaudēja ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:1), piedzīvojot septīto neveiksmi pēc kārtas.

7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Latvijas kluba labā vārtus guva Krišjānis Rēdlihs, kurš cīņas 18.minūtē izmantoja skaitlisko vairākumu, savukārt otrajā trešdaļā Aleksejs Cvetkovs atjaunoja neizšķirtu, piedevām punktu par rezultatīvu piespēli nopelnīja Karsums. Pamatlaikā un pagarinājumā uzvarētājs netika noteikts, bet “bullīšos” maskavieši divas reizes pārspēja Jakubu Sedlāčeku, kamēr rīziniekiem ar Ginta Meijas realizēto izgājienu bija par maz neveiksmju sērijas pārtraukšanai.

Spēles sākums aizritēja mierīgā gultnē un bez ļoti bīstamiem momentiem, taču ceturtajā minūtē laukuma saimnieki norībināja Jakuba Sedlāčeka sargāto vārtu stabu. Savukārt trešdaļas vidū iniciatīvu pārņēma viesi, kuru rindās laba iespēja bija Nikolajam Jeļisejevam.
Trīs minūtes pirms perioda beigām rīdzinieki ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā un viņiem vajadzēja vien 22 sekundes, lai šo pārsvaru pārvērstu gūtos vārtos. Krišjānis Rēdlihs izdarīja spēcīgu metienu no zilās līnijas, bet ripa trāpījusi pret pretinieku spēlētāju, augstā lokā pārlidoja par Maskavas “Dinamo” vārtsarga Aleksandra Jerjomenko plecu un iespurdza vārtos. K.Rēdliham šie bija pirmie vārti sezonā, bet pie rezultatīvām piespēlēm šajā vārtu guvumā tika arī Latvijas kluba leģionāri Džastins Šags un Patriks Malens.

Līdzīgs bija arī otrā perioda sākums, abām komandām cīņu aizvadot ne pārāk ātrā tempā. Pēc nospēlētām sešām minūtēm Rīgas klubs otro reizi mačā ieguva skaitlisko vairākumu, taču šoreiz neko bīstamu izveidot neizdevās. Savukārt trešdaļas otrajā daļā pārsvars jau piederēja Maskavas kluba hokejistiem, kuriem izdevās panākt izlīdzinājumu.
Karsums no iemetiena apļa izdarīja spēcīgu šķīlienu, bet Sedlāčeks ripu atsita sev priekšā. Pie ripas pirmais bija rīdzinieku aizsargu aizmirstais Cvetkovs, kurš apspēlēja vārtsargu un kritienā raidīja ripu tukšā stūrī.
Rīdzinieki tūdaļ arī nokļuva mazākumā, jo divu minūšu noraidījumu saņēma Sedlāčeks, taču maskavieši, lai arī kontrolēja ripu, pārsvaru izmantot nespēja. Savukārt perioda pēdējās sekundēs labu iespēju neizmantoja Šags, kurš netrāpīja pa vārtiem.

Trešajā periodā abas komandas jau darbojās krietni azartiskāk, izveidojot vairākus labus momentus. Vispirms vienatnē pret Sedlāčeku izskrēja Jūso Hietanens, tomēr vārtsargs bija uzdevumu augstumos, bet mājinieki tūdaļ arī nopelnīja noraidījumu, jo Artjoms Fjodorovs iesita pa rīdzinieku vārtsarga rokām.
Vairākumu rīdzinieki neizmantoja, taču vētraini uzbruka un vienā no epizodēm traumu guva Maskavas kluba vārtsargs Jerjomenko, kurš laukumu atstāja tikai ar ārsta palīdzību. Viņa vietu ieņēma Aleksandrs Lazušins.

Pēdējās desmit minūtēs pārsvars piederēja Krievijas galvaspilsētas komandai, piespiežot rīdziniekus divas reizes pārkāpt noteikumus, tostarp trīs minūtes pirms trešdaļas beigām, kad noteikumus pārkāpa Koltons Gilīss. Īpaši karsti pie Sedlāčeka vārtiem gāja pamatlaika beigās, taču čehu vārtsargs mazākumā vairākkārt glāba komandu, ļaujot ceturto spēli pēc kārtas tikt pie viena punkta.

Papaildlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, bet “bullīšos” viesiem pirmajā sērijā precīzs bija Meija, bet pēc tam Lauris Dārziņš un Šags dueļos ar Lazušinu zaudēja, kamēr Sedlāčeku pārspēja Ivans Igumnovs un Lukāšs Kašpars, kurš guva uzvaras vārtus.

Karsums, kurš iepriekšējā Maskavas kluba spēlē palika rezervē, šoreiz maču sāka mājinieku pirmajā uzbrucēju virknējumā. Viņš nospēlēja 17 minūtes un 46 sekundes, četras reizes meta pa vārtiem, izdarīja piecus spēka panēmienus un bloķēja trīs metienus.

Rīgas “Dinamo” KHL regulārajā čempionātā tagad piedzīvojusi septiņus zaudējumus pēc kārtas un ir pēdējā vietā visā līgā.