“Dinamo” cīņu par kausu sāk ar uzvaru pār “Lokomotiv” 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti pirmdien ar 3:1 uzvarēja Jaroslavļas “Lokomotiv” pirmajā spēlē tradicionālajā “Latvijas Dzelzceļa” (LDz) kausa izcīņā, kur Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubi pārbauda spēkus pirms regulārās sezonas sākuma.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

“Arēnā Rīga” laukuma saimniekiem vārtus guva Miks Indrašis, Juris Upītis un Marcels Haščāks, bet vārtos Mikaels Telkvists palika nepārspēts līdz brīdim, kad atlika spēlēt trīs sekundes. Par labāko “Dinamo” sastāvā nosauca Telkvistu, bet viesiem – aizsargu Iļju Gorohovu.

Otrās trešdaļas sākumā Indrašis un Upītis nodrošināja “Dinamo” 2:0 pārsvaru, ko laukuma saimnieki saglabāja līdz pēdējās trešdaļas pēdējām minūtēm, kad Haščāks iemeta trešos vārtus.

Abām komandām pirmajā trešdaļā nebija daudz iespēju gūt vārtus, un bīstamākie uzbrukumi izdevās viesiem neilgi pirms pārtraukuma, kad noraidīts bija mājinieku kapteinis Sandis Ozoliņš. “Dinamo” vārtos nekļūdīgi darbojās Telkvists, un viesi savas iespējas palaida garām. Savukārt pēc pārtraukuma  “Dinamo” enerģiju uzbrukumā Jaroslavļas komanda spēja slāpēt tikai ar noteikumu pārkāpumu. Skaitliskā vairākuma izspēli ar precīzu metienu no vārtu priekšas pabeidza Indrašis, turklāt minūti vēlāk Upīša no iemetiena punkta raidīto ripu “Lokomotiv” vārtsargs Kērtiss Senfords nespēja tvert, un rezultāts kļuva 2:0. Līdz trešdaļas beigām “Dinamo” dominēja uzbrukumā, radot spriedzi pie uzbrucēja Miķeļa Rēdliha pārstāvētās  “Lokomotiv” vārtiem.

Trešajā periodā pretinieku vārtu priekšā izlauzās Marcels Hosa, tomēr viņam cīņā ar aizsargu neizdevās Senfordu pārspēt. “Dinamo” turpināja veidot bīstamākus uzbrukumus, kuru apturēšana viesiem prasīja daudz spēka. Uzvaru izdevās nostiprināt Haščākam, kurš, “Dinamo” spēlējot skaitliskajā vairākumā, trīsarpus minūtes pirms spēles beigām no patālas distances precīzi trāpīja vārtu augšējā stūrī.  “Lokomotiv” trīs sekundes pirms cīņas beigām iemeta prestiža vārtus, kad vairākumā precīzs bija Aleksejs Kručiņins.

Pēdējo spēli A grupā  “Dinamo” aizvadīs otrdien pret Kazaņas “Ak Bars”. B grupā spēlē Sanktpēterburgas SKA, Prāgas “Lev” un Minskas “Dinamo”. Pēc grupu cīņām turnīra noslēgumā ceturtdien notiks spēles par vietām ar otras grupas komandām. Pirmajā spēlē B grupā Sanktpēterburgas SKA pirmdien ar 2:1 pieveica Prāgas “Lev” hokejistus.

Pērn LDz kausu izcīnīja laukuma saimnieki, kuri finālā uzvarēja “Lokomotiv” hokejistus. Rīdzinieki uzvarēja arī pirmajā turnīrā 2009. gadā, bet 2010. un 2011. gados par LDz kausa ieguvējiem kļuva Jaroslavļas klubs. LDz kausa izcīņa  “Dinamo” ir pēdējā pārbaude pirms jaunajās sezonas, ko Arta Ābola trenētā komanda sāks 5. septembrī savā laukumā pret Minskas “Dinamo”.