“Dinamo” daudz aktīvāki, tomēr zaudē Mitiščos 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti piektdien otro Kontinentālās hokeja līgas (KHL) šīs sezonas izbraukuma sēriju sāka ar 2:5 Mitiščos zaudējot Maskavas apgabala “Atlant” vienībai.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24

Viesu komandas labā vārtus guva Mārtiņš Karsums, kuram tas bija ceturtais precīzais metiens šosezon, un Aleksandrs Žirū, kurš izcēlās otro spēli pēc kārtas, taču tas neļāva “Dinamo” turpināt divu iepriekš savās mājās uzvarētu spēļu sēriju. Latvijas kluba rindās debitēja uzbrucējs Kaspars Daugaviņš, kurš NHL lokauta laikā pirmdien noslēdza līgumu ar “Dinamo”.

Rīdzinieki ātri – jau otrajā minūtē nonāca iedzinējos, jo pretinieku nesaprašanos savā zonā izmantoja Jūnass Andersons, kurš pēc ilga reida no iemetiena apļa raidīja ripu Mikaēla Telkvista sargāto vārtu tālajā stūrī. Pēc zaudētajiem vārtiem viesi arvien bīstamāk sāka apdraudēt pretinieku vārtus, pie labākās izdevības tiekot Andrim Džeriņam, taču viņš izgājienu vienatnē pret “Atlant” vārtsargu neizmantoja. Drīz pēc tam mājinieki bija spiesti veikt vārtsargu maiņu Staņislava Gaļimova vietā laukumā sūtot NHL īsu brīdi pabijušo Antonu Hudobinu, kurš tikai pirms šīs spēles noslēdza līgumu ar Mitišču komandu.

Mājinieki pārsvaru dubultoja skaitliskajā vairākumā, kad uz sodīto soliņa atradās Raitis Ivanāns. Pēc Nikolaja Žerdeva teicamas piespēles tukšā vārtu stūrī trāpīja Janne Niskala, bet trīs minūtes vēlāk panāca 3:0, kad Aleksejs Mihnovs vārtu priekšā mainīja no zilās līnijas raidītas ripas lidojuma virzienu.

Krietni veiksmīgāks rīdziniekim izdevās otrais periods, jo īpaši tā beigas, kad ar 74 sekunžu intervālu izdevās gūt divus vārtus. Vispirms lielisku kombināciju izspēlēja pirmā maiņa, kad Indrašis no laukuma apmales piespēlēja vārtu priekšā Džemijam Džonsonam, tas pārvirzīja ripu Karsumam, kuram atlika iemest tukšos vātos. Savukārt Žirū nodemonstrēja savu roku veiklību, no vārtu priekšas aukstasinīgi apspēlējot Hudobinu.

Arī trešajā periodā krietni vairāk uzbruka rīdzinieki, taču gūt vārtus neizdevās, bet vienā no pretuzbrukumiem Andersons otro reizi spēlē pārspēja Telkvistu. Mača izskaņā “Dinamo” nomainīja Telkvistu pret sesto laukuma spēlētāju, taču to nespēja izmantot, piedevām zaudējot vēl vienu ripu pēc Nikolaja Ļemtugova metiena tukšos rīdzinieku vārtos.

Šosezon Pekas Rautakallio trenētā komanda pirmajās sešās spēlēs nevienā nebija ielaidusi vairāk par trīs vārtiem, līdz ar to piektdienas spēle šajā ziņā kļuva par pagaidām neveiksmīgāko. Rīgas “Dinamo” cieta ceturto zaudējumu septiņos mačos un ar astoņiem punktiem turnīra tabulā palika 11. vietā. “Atlant” izcīnīja piekto uzvaru septiņos mačos un ar 14 punktiem ir otrie konferencē.

Izbraukuma spēļu sēriju Rīgas “Dinamo” turpinās svētdien Jaroslavļā pret Miķeļa Rēdliha pārstāvēto Jaroslavļas “Lokomotiv”, bet noslēgs otrdien Ņižņijnovgorodā pret “Torpedo”.

KHL čempionāta spēle:

*Maskavas apgabala “Avangard” – Rīgas “Dinamo” 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)

1-0 Jūnass Andersons (1:40)

2-0 Janne Niskala (Nikolajs Žerdevs, sk.vair, 13:24)

3-0 Aleksejs Mihnovs (Jevgēņijs Nurislamovs, 16:53)

3-1 Mārtiņš Karsums (Džemijs Džonsons, Miks Indrašis, 36:31)

3-2 Aleksandrs Žirū (Aleksandrs Ņiživijs, 37:45)

4-2 Jūnass Andersons (Janne Niskala, Mihails Gluhovs, 49:45)

5-2 Nikolajs Ļemtugovs (Ivans Višņevskis, Nikolajs Žerdevs, tukšos vārtos, 59:30)

Vārtsargi: Staņislavs Gaļimovs (no 12:21 Antons Hudobins) – Mikaēls Telkvists