“Dinamo” gadu sāk ar uzvaru Ābola dzimšanas dienā 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti pirmajā 2013. gada KHL čempionāta spēlē izbraukumā Minskā ar 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) pārspēja turienes “Dinamo”.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13

Pēdējā laikā rīdzinieku uzvaras mijas ar zaudējumiem un pēc šīs shēmas spēle Minskā bija no tām, kura jāuzvar. Kad vēl, ja ne trenera Arta Ābola 40. dzimšanas dienā! Ar milzu pūlēm un diviem leģionāru Žirū un Šehuras gūtiem vārtiem izdevās pieklusināt 15 tūkstošus Minskas līdzjutēji un aizvest no pirncipiālā cīniņa Baltkrievijā trīs punktus. Uzvarai izbraukumā ir īpaša vērtība, lai gan tā noteikti nebija rīdzinieku labākā spēle. Gaviļniekam Artim Ābolam atlika pēc mača vien nogrozīt galvu – ir arī šādas uzvaras. “Laimīgu Jauno gadu! Ziniet, šodien mums varbūt kaut kas nāca atpakaļ par iepriekšējām neveiksmēm. Sezonas sākumā labi spēlējām, bet nekādi nespējām gūt punktus. Tagad ņēmām un – paņēmām. Atceros, kā savulaik Rīgā Vladimirs Jurzinovs pēc šādām spēlēm teica – ar uzvaru esmu apmierināts, ar spēli nē,” pēc mača Minskā atzina Artis Ābols.

Par pirmajām divām trešdaļām gan īsti ko nebūtu pārmest. Metienu skaita ziņā bijām solīti priekšā (pirmajā trešdalā pa astoņiem, otrajā 15:12 mūsu labā) un arī rezultāta izteiksmē bijām priekšā. Vien kārtējais pēdējā laikā nerealizētais lielais vairākums pieci pret trim atstāja mieles. Pēdējā trešdaļā iniciatīva pilnībā piederēja mājiniekiem, mūsējie spiedās tuvāk saviem vārtiem un Minskas panāktais neizšķirts desmit minūtes pirms trešdaļas beigām bija likumsakarīgs. Ja pa Telkvista vārtiem birst metienu krusa (pēdējā trešdaļā metienu attiecība trīs pret 15…), tad agri vai vēlu ripa vārtos iespurgs. Godīgi sakot, tobrīd šķita jau daudzkārt redzētas epizodes – esam vadībā, esam tuvu punktiem, bet kaut kas pietrūks. Par laimi, tūdaļ Pola Šehuras individuālā meistarība un ļoti precīzs metiens no uzbrukuma zonas malas kopā ar minksiešu vārtsarga Haugena mirkļa vājumumu vadībā atkal izvirzīja Rīgu. Vadībā, kuru šoreiz turējām ar nagiem un zobiem un noturējām. Spēles pēdējā minūtē drīzāk varējām ceturto reizi iemest ripu jau tukšos minskiešu vārtos kā viņi to iedabūt aiz Telkvista. Mikam 36 atvairīti metieni!

“Šī uzvara mums patiešām bija vajadzīga, īpaši, iesākoties Jaunajam gadam. 2013. gadu vēlējāmies sākt pēc iespējas labāk. Nedomāju, ka mēs aizvadījām savu labāko spēli, bet mums tomēr izdevās atrast ceļu līdz tik ļoti vajadzīgajiem trim punktiem. Brīžiem Minska mūsu zonā izdarīja milzīgu spiedienu, bet Telkvists mūs glāba neskaitāmas reizes. Bet galvenais, ka mums izdevās gūt trīs punktus. Par skaistiem zaudējumiem neviens punktus nepiešķir. Nav daiļslidošana,” ziņu aģentūra LETA citē uzvaras vārtu autoru Polu Ščehuru.

Kanādietis arī izteicis frāzi, kuru no spēlētājiem pārmaiņus dzirdam jau labu laiku – atkāpties vairs nav kur, jācīnās. Pārlūkojot kaut pēdējo nedēļu rezultātus un apzinoties, kādi (un kā) pazaudēti punkti, varam kost pirkstos par neizmantotajām iespējām. 2012. gada rudenī savārītās ziemes vairs nav sasmeļamas un jāskatās uz priekšu. Šovakar ierakstītā 11. pamatlaika uzvara mums ļauj pakāpties Rietuma konferencē uz 12. vietu un apsteigt Čehovas Vitjaz”. Līdz regulārās sezonas beigām atlikušas 12 spēles, līdz astotajā vietā esošai Doņeckas Donbass” komandai – desmit punkti. Daudz, taču ar labu spēli tā nav neiespējama misija. Zīmīgi, ka svētdien uz Rīgu brauc tieši Jūliusa Šuplera trenētā “Donbass”. Tātad – vai nu tagad, vai nekad. Uzvaras gadījumā Iļjiča spuldzīte tuneļa galā būs pamanāma. Zaudēsim – varam izslēgt gaismu Rīgas arēnā.

KHL ČEMPIONĀTS

Minskas “Dinamo” – Rīgas “Dinamo” 2:3 (0:2, 1:0, 1:1). 0:1 Cibuļskis (Meija, Džeriņš, 13:52), 0:2 Žirū (19:50), 1:2 Deņisovs (20:16), 2:2 Stepltons (Laine, Krajīčeks, 50:39), 2:3 Ščehura (K. Rēdlihs, 51:35).

Citās spēlēs: “Severstaļ” – “Spartak” 4:1, “Vitjaz” – “Salavat Julajev” 0:3.

Rietumu tabulā: 1. “SKA” 83 (38), 2. “”Lokomotiv” 73 (39), 3. “Dinamo” M 82 (39), 4. “CSKA” 70 (37), 5. “Severstaļ” 59 (38), 6. “Slovan” 56 (38), 7. “Lev” 54 (38), 8. “Donbass” 52 (40), 9. “Dinamo” Mn 51 (39), 10. “Torpedo” 50 (38), 11. “Atlant” 45 (39), 12. Dinamo” R 42 (40), 13. “Vitjaz” 42 (38), 14. “Spartak” 35 (39).