dinamoriga.eu

“Dinamo” iemet piecas ripas, taču zaudē Astanā 0

Rīgas „Dinamo” hokejisti otrdien Astanā četras reizes mača gaitā atspēlējās, tomēr pēcspēles metienos ar 5:6 zaudēja „Baris”.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija

„Dinamo” un „Baris” spēkošanās līdz šim izvērtušās visnotaļ savādas – četras no septiņām tikšanās reizēm beigušās ar to, ka viena komanda palikusi sausā. Trijās no tām ripu pretinieku vārtos nebija spējuši dabūt Rīgas hokejisti. Oktobrī Rīgā astanieši triumfēja ar 5:0, lai gan spēle nebūt nebija uz vieniem vārtiem.

Arī šodienas spēle bija no netipiskās sērijas – tāpēc, ka „Dinamo” pirmo reizi kopš novembra beigām vienā mačā iemeta vairāk par divām ripām, veselas piecas, taču uzvarai ar to nepietika.

„Dinamo” vārtus pirmo reizi kopš 9. decembra KHL spēlē sargāja Māris Jučers. Sastāvā atkal bija iekļauts Džeimijs Lundmarks, bet Roberts Bukarts pazemināts uz ceturto virknējumu.

„Baris” smagnēji iesāka sezonu, tomēr kopš oktobra, kad galvenā trenera krēslā atgriezās Andrejs Šajanovs, sniegums uzlabojies un šobrīd komanda visnotaļ komfortabli var justies izslēgšanas spēļu zonā – pirms vakardienas cīņas ar 40 spēlēs iegūtiem 65 ieņēma septīto vietu, bet vienas uzvaras attālumā bija piektā pozīcija.

Spēles ievadā abu komandu aizsardzība dominēja pār uzbrukumu, savukārt otrajā periodā abas komandas kopā guva piecus vārtus. „Baris” izvirzījās vadībā ar 2:0, taču rīdziniekiem ātri izdevās atgriezties spēlē – Roberts Bukarts ar atkārtotu metienu pārspēja Džefu Glāsu, savukārt Gints Meija izveidoja sev izgājienu 1:1 un arī skaisti to realizēja. To, ka Gintam rokas ir tik veikli, bieži negadās redzēt. Līdz perioda beigām aizpērn „Dinamo” noskatītais, bet „Baris” pārtrumpotais čehs Lukašs Kašpars atkal lika uzgavilēt mājinieku līdzjutējiem.

Uguņošana turpinājās arī pēdējā trešdaļā, kurā rīdziniekiem bija samainīti visi uzbrucēju virknējumi. Atjaunota tika aizpērn iespēlētā Ģirta Ankipāna – Marsela Hosas saikne. Abi pēdējā trešdaļā guva pa vārtiem (Ģirtam pirmie šosezon). Papamatlaika pirmspēdējā minūtē neizšķirtu 5:5 izrāva Jānis Sprukts. Pēcspēles metienos sekmīgāki gan bija „Baris” hokejisti.

Rietumu konferencē „Dinamo” ar 41 spēlē iegūtiem 57 punktiem pacēlās uz septīto vietu, bet šovakar pret „Ņeftehimik” vēl spēlē tabulas kaimiņi Maskavas „CSKA”.

Ceturtdien „Dinamo”  izbraukuma sēriju noslēgs Čeļabinskā pret austrumu konferences līderiem „Traktor”, kas šodien ar 3:1 pieveica Sanktpēterburgas “SKA”.

Astanas „Baris” – Rīgas „Dinamo” 6:5 B (0:0, 3:2, 2:3, 0:0, 1:0) 24:04 Gavriļins (Žailaulovs, Kreps) 1:0, 30:52 Bočenskis (Dalmens, vair.) 2:0, Bukarts (Cipulis) 2:1, 33:07 Meija 2:2, 35:18 Kašpars (Novotnijs) 3:2, 44:28 Ankipāns (Hosa) 3:3, 45:35 Dalmens (Starčenko) 4:3, 52:54 Hosa (Galviņš) 4:4, 53:49 Dalmens (Kreps, Gavriļins) 5:4, 58:27 Sprukts (Karsums, Meija) 5:5, 65:00 Douss 6:5.