×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
7. janvāris, 2017
Drukāt

Nauda smird jau briesmīgi. “Līdzjutēji, ignorēsim “Dinamo” – šo Krievijas maigās varas instrumentu!” (45)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Kad pirms deviņiem gadiem reanimēja hokeja komandu Rīgas “Dinamo”, līdz ar daudziem cerēju, ka tā lielā mērā latviešu tautai būs tā pati, kas Rīgas “Dinamo” padomju gados. Jā, pirmajam “Dinamo” formāli kūmās stāvēja tā laika iekšlietu sistēma, kas bija viens no okupācijas varas pīlāriem. Taču, neraugoties uz to, tauta hokeja komandu uztvēra kā spēku, kas rāda zobus padomju krievu komandām. Ja vēl izdevās uzvarēt nīsto armijas komandu, tā saukto “sarkano stalli” ACSK, tad Latvijā tie bija nacionālie svētki.

Joprojām atceros, kā spēles TV translācijas sākumu, kas parasti bija plkst. 18.30, gaidīju kā kristīgs fanātiķis dievkalpojumu. Tādu kā es bija simtiem tūkstošu. Biļetes uz spēlēm Sporta pilī bija lielāks deficīts nekā desa vai kafija veikalā – tās no spekulantiem bieži nevarēja dabūt pat par pieckāršu un lielāku cenu. “Dinamo” patiešām okupētā valstī bija kā opijs tautai. Padomju gados tautai jau arī nebija daudz normālu izpriecu.

Diemžēl izrādījās, ka uz viena un tā paša ledus uzkāpt nevar. Lai arī tika skaļi gvelzts, ka jaunais “Dinamo” būs Latvijas komanda un mēs pat neņemsim Krievijas spēlētājus (ar retiem izņēmumiem tā ir, paradoksāli – pretēji padomju laika “Dinamo”), tajā tika iepludināta Krievijas nauda un tā joprojām tiek uzturēta par Krievijas naudu (no gāzes biznesa). Sākumā varēja izlikties, ka nauda nesmird, bet pēc Krievijas kariem ar Gruziju un Ukrainu smird jau briesmīgi. Pats trakākais, neviens nevar atbildēt, kāpēc Krievijai, ko mūsu politiķi un NATO draugi dēvē par agresorvalsti vai vismaz potenciālu agresorvalsti, no sportiskā vai biznesa viedokļa tāds “Dinamo” vajadzīgs. Krievija rūpējas par Latvijas hokeja attīstību? “Dinamo” nes peļņu Krievijas atklātajam čempionātam, ko dēvē par KHL? “Dinamo” ir sportiski interesants? Krievijai ir tik daudz naudas, ka nav kur to likt? Muļķības!

“Dinamo” ir Krievijas politisks tā sauktās maigās varas instruments. To jau pašā sākumā atzina ne tikai Latvijas valstiski noskaņotie politiķi un eksperti, bet arī hokeja žurnālisti, no kuriem lielākā daļa turpina par “Dinamo” rakstīt, jo žēl latviešu hokejistu un mīl hokeju, kaut gan saprot, ka palīdz Krievijas maigajai varai.

Bet es uzskatu, ka Latvijas sports no “Dinamo” tikai cietis. Līdz ar tā parādīšanos citiem sporta veidiem – tostarp basketbolam, volejbolam, rokasbumbai un florbolam – saruka skatītāju skaits un sponsoru atbalsts, Latvijas hokeja čempionāts kļuva neinteresants un samazinājās latviešu līdzjušana hokeja izlasei pasaules čempionātos. Vai kāds vēl atceras, ka kādreiz latviešu hokeja fanus pasaulē dēvēja par labākajiem? Bet sporta līdzjutēji un viņu iespējas ir tik, cik tās ir – pēdējos gadus šo enerģiju noslauc Krievija savās interesēs.

Arī hokeja līmeni “Dinamo” nav cēlis: pasaules čempionātos veicas arvien smagāk, NHL spēlē pusotrs mūsu hokejists, vietējais čempionāts nav prestižs. Ja nebūs “Dinamo”, tad nebūs kur mūsu puišiem spēlēt? Muļķības. Būs. Tie, kas pelna 10 un vairāk tūkstošus mēnesī, mierīgi atradīs par mazāku naudu darbu Rietumeiropā. Vai tepat Latvijas čempionāta komandās, kur labākie hokejisti jau saņem divus trīs tūkstošus mēnesī.

Par čekistu, kā saka mūsu hokeja leģenda Irbe, – “mīksto Savicki”, kas ir “Dinamo” šefs, kurš stostās, kad jāatbild – vai PSRS okupēja 1940. gadā Latviju, un kurš, iztopot Maskavai, kritizē Latvijas patriotus skeletonistus Dukurus, vispār negribas runāt.

Mans ierosinājums: ignorējam “Dinamo”. Lai viņi tur ņemas vieni paši savā sulā ar savu čekistu, Krievijas naudu un Krievijas interesēm. Mums taču ir tik daudz citu komandu un sportistu, kam just līdzi.

Pievienot komentāru

Komentāri (45)

 1. Vai raksta autors neko nav dzirdejis par Latvijas hokeju un futbolu okupacijas sakuma laika ? Saksim ar to,ka kremlis piepieda Latvijas hokejistus demonstret Kanadas hokeju Maskava,slegtajas tribines.Krievija bija zinams tikai skandinavu hokejs,kuru krievi deveja par bendy.Pec kara,okupacijas laika,Latvijas vadosa hokeja un futbola komanda saucas Rigas Daugava. Rigas Daugavas futbola komandas kapteinis bija aizsargs Ulmanis.Skatitaji savu futbola komandu atbalstija skandejot : ” lai dzivo Ulmanis un vina aizsargi”.Velak gadu gaita Latvija futbolu parnema krievi.

 2. Pamatīgs savārstījums, vairāk murgs. Kāds sakars Dinamo ar to ka NHL ir pusotrs spēlētāja? Neatceros ka vietējais čempionāts būtu bijis dikti apmeklēts un prestižš, bet pie tā protams atkal vainīgs Dinamo. To pašu gribētu teikt par rokasbumbu un florbolu! Par basketbolu interese nav zudusi, vismaz spriežot pēc spēļu apmeklētības. Gan es pats, gan mani paziņas labprāt izvēlas aiziet paskatīties kādu basketbola maču, nevis pašlaik draņķīgi spēlējošo Dinamo. Pie tam vietējām basketbola komandām arī gana daudz nelatviešu spēlētāju. Kurš interesējās – par kura smirdīgo vai smaržīgo naudu tiek viņi algoti un uzturēti? PČ hokejā no LV puses vēl joprojām tiek labi apmeklēts. Tāpat mūsu fani arī šodien ir vieni no labākajiem, skaļākajiem… Kaut kādas korekcijas ir ieviesis nevis Dinamo, bet finansiālā situācija valstī. Piekrītu ka Dinamo īsti neko nav devis LV hokejam, bet tas dēļ tā ka pieauguši vīri no Dinamo vadības nevar atrast kopīgu valodu ar pieaugušiem vīriem no LHF vadības. Un protams ka notrulinājis daļu no LV hokeja spēlētājiem, jo te viņi pieraduši audzēt kuņģus un saņemt par to 10k, bet eiropā vai tai pašā krievijā viņiem 3-5k būtu tiešām jāatstrādā un tas celtu viņu meistarību. Nevis kā Spruktiņš norijās picas tik tāl ka nevienam par viņu nebij nekādas intereses, ar mocībām dabūja kaut kādu līgumu itālijā… Runājot par “mīksto Juri” – ko Jūs te cepaties??? Nekad viņš nav bijis lojāls valstij. Tā pat kā 95% vēsturnieku nav atzinis Latvijas okupāciju… Nu nav bijušo čekistu!!! No kuras puses nauda viņa kabatā tecēs, tai viņš lojāls būs. Tipisks divkosis, pie tam viņš ļoti labi iederas mūsu sabiedrībā, jo 85-90% mūsu tautieši ir divkoši. Un tam nav nekāda sakara ar Krieviju, jo skauģi un divkoši esam bijuši jau pirms visiem kariem. Vēl kas- ierosinājums ignorēt Dinamo ir galīgi bezjēdzīgs. Pirmkārt – interese par viņiem ir krietni kritusies kopš viņi nerāda nekādus rezultātus. Otrkārt – mēs sava mīkstā mugurkaula dēļ nemākam ignorēt, pierādījums bij Maxima’s boikotēšana. Tāpēc labāk baudam sportu, nevis jaucam to ar politiku!

 3. Šausmīgs ir hokejs, kurā līdzīgā smagā cīņā nosaka nianse. Tā pie ASK SPĒLES TIESNEŠI APŠAUBĀMI NO 4 REIZĒM 3 NORAIDĪJA NEPAMATOTI, JO ASK zaudēja ar 0:1 , līdz panāca izlīdzinājumu.
  Vai ar jaunām metodēm pārbauda Krievijā hokejistu uz dopingu. Tā joņmot bez dopinga nevar neviena komanda, kā to darīja ASK. . Vakar spēlē pret Lokomativ atkal TIESĀJA TENDENCIOZO PRET DINAMO! . Jābeuidz šī sadarbība ar Krieviju, jo Latvija ir politiski nomelnota, ka pret Latvijas hiokejistiem var veikt visādas pakostjas, kur zin ka netiks sodīti.
  Latvijai jāsadarbojas ar rietumeiropu hokejā. Savickis ar savu sunisko sejas kalpa izteiksmi, jāstomj malā , ja nespēj KRIEVUIEM PAT PARTIESĀŠANU PATEIKT CIETU VĀRDU,. Hokeju esmu vērojis kopš 1957. g. un atceros , kā paši krievi protestē
  pret netaisnībām!

 4. Bet neej ja negribi.. Kapēc tu jauc politiku ar sportu??? Besi šitie čīkstuļi.. Hokejs vainīgs ka LV nevar palīdzēt un nauda jāprasa citiem??? Ej skaties šaha mačus..

 5. Kāda tauta, tāda valsts. Kāda valsts, tāda tauta. Nevajag apd..st hokeju.

 6. Nagu maucējs mīkstais saviskis ar saviem LŪZERIEM var tikai kaut ko PODĀ iemest !!!!

 7. Šis ir kā kulaks uz acs. Ir sāpīgi to atzīt kā sporta atbalstītājam un uz Dinamo spēlēm agrāk gājējam, tomēr naudu Krievs tāpat nevienam nedod un Krievu informatīvā zona sportā mūs ir pilnībā pārņēmusi ar KHL, VTB un citu Krievu izklaidi pa TV: humora raidījumi un seriāli. Tā vietā, lai mēs sekotu līdzi rietumu sporta un izklaides industrijai mēs paliekam lielā brāļa maigajās skavās. Ne visi, jo es izvēlos skatīties čempionu līgu futbolā vai Poirziņģi NBA, tomēr mainstreams tiek barots ar kaimiņa suslu un par to arī Krievija maksā.

 8. Arti, Tu pats nāci klajā ar ieceri šim uzsaukumam vai kāds Tevi palūdza uzrakstīt? Atbildi godīgi, ja esi gatavs salīdzināt sportu ar dievkalpojumu, kuros Tu, šķiet, nekad neesi piedalījies un nevari par to spriest!Kur Tu kā īstens nacionālists ar šāda veida iniciatīvām biji agrāk?Tas nav īsti godīgi, jo pats esi ieinteresētā persona – florbolā. Lielākajai daļai Tavu izteikumu piekrītu, taču nepiekrītu tam, ka “Dinamo” dēļ Latvijas sportam trūkst naudas un krities Latvijas izlases līmenis. Tur vainīga pašreizējā Latvijas hokeja attīstīšanas sistēma, kas, ceru, līdz ar blefotāja Lipmana nomešanu no LHF vadīšanas beidzot mainīsies. Un ja Tu esi pamanījis, (bet izskatās, ka neesi) “Dinamo” spēļu apmeklējums jau tagad ir katastrofāli samazinājies, pateicoties sliktajiem rezultātiem, kas ir lielā mērā atkarīgs tieši no mazā “smirdīgā” budžeta. Nu kur vēl tālāk, jo cilvēki maina savus ieradumus ne jau pēc uzsaukumiem un emocionāliem paziņojumiem. Tādēļ pārmaiņas pēc varbūt papēti, cik no tiem cilvēkiem, kas svēti solījās pēc lielveikala “Maksima” sabrukšanas šajos veikalos vairs neiepirkties, joprojām to dara…

 9. Tas jau sen bija zināms. Autoram taisnība.

 10. Autoram laikam tomēr taisnība !

 11. Jā, laikam jau taisniba. Patiesība med būt skaudra…

 12. Skribent, tu esi slims, SMAGI slims!!! Bet, varbūt ari nē. Tad tu esi tāds pats pērkams skribents, kā tevis pieminētie amata brāļi, kuri gatavi krecelēt da jebko un par jebko – ka tikai maksā, un pilnīgi vienalga, kas maksā. Šis te savārstījums tik tiešām smird pēc “specpasūtījuma”, un droši vien ir dāsni apmaksāts (pie mums jau nauda nesmird), ja jau ielikts avīzē pašā priekšā. Drēziņ, tu un tava avīžele, kas atļaujas sevi dēvēt par “Latvijas Avīzi”,spļauj sejā vesalai hokeja līdzjutēju paaudzei, kas fanoja par “DINAMO” jau tad, kad tu vēl zem galda sēdēji un podiņā kakāji. Šī paaudze fanoja par “DINAMO”, jo tā bija komanda no LATVIJAS !!!!!!

  • No pad. soc. republikas …. nevis LATVIJAS ….. UN PILNA AR KRIEVU OKUPANTIEM …..

  • fanoja, jau fanoja. Raudāja par 2.vietu PSRS čempītī, BET šis Ģinama nav tas Dinamo, šis ir acīmredzami reanimēts, lai atjaunotu veco padlaiku sentimentu, uzturētu ideju par to, ka toreiz zāle bija zaļāka un dzīve labāka un ka nav Latvijai labākas dzīves kā draudzēties ar fašistisko Krieviju. Viss. Šim Ģinama ir mazs sakars ar patriotismu par Latviju, vietējo hokeju un to, starp citu, šajos gados KHL miljonārīši ir pierādījuši ne reizi vien, kad bijuši nu āārkārtīgi svarīgi iemesli, lai izlasē nespēlētu.

 13. Iistais kalps)) idiots..

 14. Autor Tu esi slims,tāds pats kā mūsu politiķi vārsta muti ne par tēmu.

 15. Pilnīgi piekrītu autoram.

 16. Kamēr būs čekistu dotais nosaukums DINAMO uz spēlēm neiesim!

 17. Un visbeidzot. Daži žurnālisti man atzinušies, ka labprāt par “Dinamo” nerakstītu, ja viņiem par to kāds maksātu, bet tā kā jāēd kaut kas ir un rēķini jāmaksā, tad esot vien jāvelkās uz arēnu. U n vēl mums ir ļoti nacionāli, pretkrieviski noskaņoti portāli, kas Kremļa “Dinamo” projektu izliekas neredzam, organizē pat onlainus, jo Dievs tas augstākais ir klikšķu skaits.

 18. Lai dzīvo Dinamo.mes mīlam Dinamo.

 19. Man cilvēki saka, ka man neesot žēl “Dinamo” latviešu hokejistu. Būšot uz ielas, ja nebūs “Dinamo”. Vai nav nabadziņi?! Paga, bet vai Astašenko nenomira no vielu atkarībām ar visu NHL piķi, NHL Ozoliņš ir pazaudējis miljonus, kā runā. Bet daži labi, spēlējot zemākās līgās un Latvijas čempī par mazu naudu, mājas uzbliezuši un laimīgi ģimenes tēvi. Viens otrs dinamietis krievu naudu ielicis slieku un alus biznesā un tagad raud, ka neiet. Kas viegli nāk, tas viegl zūd. Latvijas čempī maksā jau trīs štukas mēnesī. Tas ir baigi maz? Ja jūties dārgāks, spēle citās valstīs, kaut vai Krievijā, bet ne Kremļa projektā “Dinamo”.

 20. vaki jau tie latviešu hokejisti – pašlaik 28.vieta Krievijas čempionātā – pavisam švaki. Ja nespēlēs Krievijā, bet kaut kur Itālijā, Francijā vai Spānijā, tad tas vārgums tā nekritīs acīs. Un varēs mūžīgi braši cīnīties par atgriešanos pasaules elites grupā.

 21. Ak, jā. Piemirsu. Pēdējo reizi uz “Dinamo” biju pirms Gruzijas un Ukrainas kariem. Tad man aiz muguras sēdēja divi jauni vīrieši, kur bija narkotiku reibumā un visas divas stundas smējās viens par otru, hoķi neskatījās hoķi un beigās aplēja mani ar alu. Tā bija pēdējā reize, kad biju uz “Dinamo” un nedomāju, kā pienāks nākamā reize. Narkomāniem vēl var piedot, bet Krievijai karus un draudus Latvijas valstij nevaru.

 22. Artis Drēziņš, raksta autors Atbildēt

  Atvainojos, ja kādu aizvainoju, patiešām. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka par “Dinamo” projektu lēma nevis Gazprom, bet Krievijas Kremļa polittehnologi. Viņi šobrīd berzē rokas, jo šie daži miljoni ik gadus ar uzviju ir atmaksājušies – daļa mūsu tautas caur šo projektu ir nozombēti, arī zempapziņā, iespējams, arī es daļēji. Fanojam par Krievijas atklāto čempi KHL, ceļamies kājās, kad skan Krievijas himna ar okupantu PSRS himnas melodiju. Ticiet man, ne visi, bet daļa no “Dinamo” faniem būs pirmie, kas bučos Krievijas tankus, ja tie iebrauks Rīgā. Ir vēl cilvēki, kas atceras un zina 1940. gadu. Tad vēl nebija hoķa, bet nevainīga kaut kāda kultūras sakaru biedrība ar PSRS (Krieviju), kuras cilvēki beigās izrādījās Latvijas valsts nodevēji un tanku bučotāji.

  • Bet vecīt, Tu patiešām esi slims. Pie tam slims uz visu klappi. Atzīsties, kurš tagad palūdza “padomāt par šo tematu”. Un tā kā bacilis jau Tevī ir iekšā, tad Tu uzreiz saslimi, pie tam smagi saslimi.

  • Nu Tu, Artiņ, esi iespēris lapseņu pūznim 🙂 Varbūt februāra sākumā kontā dabūsi 50 eiro par visvairāk lasīto rakstu. Un kļūdījies pie viena arī esi – pirms 1940. gada tomēr bija hokejs Latvijā. Es arī tikai pāris reizes esmu bijis arēnā “Rīga” (fanoju pie TV ekrāna, kur var redzēt vārtu gūšanas momentus atkārtojumā), turklāt viena no pēdējām reizēm bija 2006. gada pasaules čempionāta laikā, kad mūsu izlasi piesmēja Kanāda (0 – 11).

 23. Ko Tu smēķē? Izskatās baigi labs. Esmu, biju un būšu Dinamo fans. Hokeja spēlē man patīk, voļuks, roķene arī. A basis ar krāsainajiem- nē. Bet es nebļauju ka man nepatīk a tev patīk. Katram savs

 24. Šodien arēnā 9000 skatītāji. Kurš citsLV sporta klubs var savākt kaut trešo daļu? Prieks būt klāt un lai dzīvo Dinamo

 25. dumš putns – duma dziesma, kā jau parasti.

 26. Pilnīgi piekrītu! Šitais čekas kantoris sen jau bija jāklapē ciet!

 27. Atbalstu. Jau pašā dinamo sākumā biju pret kaut kādu padumjo laiku mantojumu.

 28. Nez ko tev, Drēziņ, atbildēs tie letiņi, kas spēlē Rīgas Dinamo? Un brīžiem labi spēlē …

 29. Ko tad visu pārdod ja labi zina ka tie ir komunisti,vai tad nav neviena cita kā komunisti.Vispirms likvidē vai pārdod un tad sāk domāt.Nebūtu valdībā tik daudz komunistu un čekistu vis būtu savādāk.

 30. Pareizi. Irbe arī malacis, pasaules mēroga hokejists, nevis kaut kāda krievu kluba pabira.

 31. Labāk ignorēsim Drēziņu un viňa iemīļoto florbolu. Galīgi prātu izkūkojis

 32. bet kas autoram traucē sēdēt dīvānā un pielaist to ar savu negatīvo gāzi ?! Es eju uz hokeju skatīties spēli un man ir pilnīgi vienalga no kurienes nāk nauda. Varētu padomāt, ka basketbolā, futbolā un coitos sporta veidos finansējuma plūsma ir pāredzmāka, skaidra un un zināma. Kuram interesē Latvijas čempionāts, ja lielākā daļa dinamo spēlētāju profesionāli uz viena slidas apslido citus vietējos censoņas, kuriem hokejs ir tikai vaļasprieks ?!

 33. Vienas muļķības un troļļošana. Autoram nav nekādas lielās zināšanas ne hokeja pasaulē, ne arī politikā. Klasisks interneta troļļa-pseidopatriota teksts par maigo varu un citām lētām asprātībām.

 34. Kam gan tas nebija skaidrs no pirmās dienas?

 35. Švaki jau tie latviešu hokejisti – pašlaik 28.vieta Krievijas čempionātā – pavisam švaki. Ja nespēlēs Krievijā, bet kaut kur Itālijā, Francijā vai Spānijā, tad tas vārgums tā nekritīs acīs. Un varēs mūžīgi braši cīnīties par atgriešanos pasaules elites grupā.

 36. Nav ko piebilst, tā tas ir. Apriebies tas krievu un čekas darboņu Dinamo.

 37. Šī raksta autors mazliet vēlu “pamodies”, kamēr, joprojām, netrūkst tādu, kuriem līdz saprašanai šis vājprāts, ko dēvē “Ģinamo” nav aizgājis. Nožēlojami ir apzināties ka, lai arī neatkarīga Valsts pastāv jau 25 gadus, tādi “mūžīgie čekisteļi” kā b. Savickis, nav, ne tikai, aizslaucīti vēstures mēslainē, bet turpina darboties ar pilnu enerģiju, lai drupinātu pamatus tam, ko daudzi, tomēr, uzskata par savu Valsti un netrūkst šīm darbībām atsaucīgu līdzjutēju. Saprotams, “Ģinamo” nav vienīgais piemērs latviešu nodevīgumam; ir jau “Prāta Vētra”, ir Busulis, Vaikule un pats “Maestro” nav nemaz tik sen atteicies “liet ūdeni” uz mūsu ienaidnieku “dzirnu ratiem”.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gada kodējs – lapsene!

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pēdējā laikā vai ik dienu nogādājis slimnīcā vairākus lapseņu vai bišu sadzeltus cilvēkus, kuriem pēc tam sākusies alerģiska reakcija. Šogad bijusi silta ziema, līdz ar to lapseņu mātītes ir labāk pārziemojušas, tāpēc lapseņu skaits šajā vasarā ir diezgan liels, vērtējis Latvijas Dabas muzeja zooloģijas nodaļas vecākais entomologs Jānis Dreimanis. Kā katru gadu jūlija beigās un augustā lapseņu skaits sasniedz savu maksimumu.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+