“Dinamo” izcīna otro uzvaru pēc kārtas 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” jaunās sezonas pirmās mājas spēļu sērijas pēdējā, trešajā, mačā pirmdien ar rezultātu 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) pieveica Habarovskas “Amur” komandu.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 170

Rīgas “Dinamo” rindās precīzi bija Miks Indrašis un Aleksandrs Žirū, bet “Amur” komandas labā vārtus guva Dmitrijs Lugins. Otro reizi šosezon “Dinamo” vārtus sargā zviedrs Mīkaels Telkvists.

“Pret “Amur” spēlējām daudz labāk nekā iepriekš, kaut lieliski spēlēja Habarovskas kluba vārtsargs,” atzina Rīgas Dinamo” galvenais treneris Peka Rautakallio. “Spēlējām, kā vēlamies. Radījām pietiekoši daudz iespēju gūt vārtus, taču “Amur” vārtsargs neļāva iemest vairāk. Galvenais, ka uzvarējām. Šodien spēlējām ar trim centra uzbrucējiem. Viņi cīnījās labi, bet nedrīkstam tā turpināt,” piebilda Rautakallio.

Savukārt “Amur” komandas galvenais treneris Hannu Jortika pēc mača izteicās, ka cīņa bija ļoti līdzīga. “Mums bija iespēja savākt trīs punktus, bet atkal slikti nospēlējām vairākumā,” teica treneris. “Iespējams, iemesls tam ir, ka mums nav tik meistarīga komanda, taču jebkurā gadījumā ielaist šādus vārtus trešajā trešdaļā nav pieļaujami.”

Mačs sākās ātrā tempā ar vairākiem uzbrukumiem uz abiem vārtiem, bet turpinājumā “Dinamo” pakāpeniski pārņēma iniciatīvu un teicamas iespējas gūt vārtus bija Mārtiņam Karsumam, Indrašim un Andrim Džeriņam, tomēr visos šajos momentos pārliecinoši nospēlēja “Amur” komandas vārtsargs Jans Lašāks, neļaujot sevi pārspēt. Kaut izteikts pārsvars piederēja rīdziniekiem, rezultātu atklāja viesi, kad pirmās trešdaļas vidū Oļega Piganoviča metienu pielaboja Lugins un ripa starp Telkvista kājsargiem ielidoja vārtos.

Pēc zaudētiem vārtiem “Dinamo” hokejisti turpināja aktīvi uzbrukt pretinieku vārtiem, kas noveda pie tā, ka piecas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām viesi palika mazākumā. Šajā vairākumā rīdziniekiem bija vairākas labas iespējas izlīdzināt rezultātu, taču to izdarīt neļāva teicami spēlējošais Lašāks. Pusotru minūti pirms trešdaļas beigām “Amur” komanda vēlreiz palika mazākumā, tomēr “Dinamo” komandai līdz trešdaļas izskaņai vairākumu neizdevās realizēt.

Arī otrās trešdaļas ievadā rīdziniekiem vairākumu neizdevās realizēt, bet turpinājumā cīņa bija ļoti līdzīga ar daudziem uzbrukumiem uz abu komandu vārtiem. Neizšķirtu “Dinamo” panāca mača 27.minūtē, kad pēc precīzas Karsuma piespēles Guntis Galviņš izdarīja spēcīgu metienu no zilās līnijas, bet vārtu priekšā sekmīgi nospēlēja Indrašis, kurš elegantā stilā mainīja ripas lidojuma virzienu un tā ieslīdēja “Amur” komandas vārtos.

Otrās trešdaļas otrajā pusē pamīšus uz noraidīto soliņu devās Robs Šremps, Jēkabs Rēdlihs un Džeriņš, turklāt divas reizes “Dinamo” hokejisti aizstāvējās trijatā pret pieciem pretiniekiem, tomēr “Amur” komandas daudzās vārtu gūšanas iespējas vairākumā pie gūtiem vārtiem nenoveda. Pēc cīņas atsākšanās vienādos sastāvos laba iespēja izvirzīt “Dinamo” komandu vadībā bija Elvijam Biezajam, taču viņš pēc izgājiena gandrīz vienatnē pret Lašāku nespēja pārspēt “Amur” vārtsargu. Pašas pēdējās otrās trešdaļas minūtes aizritēja mierīgi un rezultāts nemainījās.

Trešās trešdaļas ievadā viesu komanda palika mazākumā, bet “Dinamo” vairākumā spēlēja ļoti aktīvi un veica vairākus bīstamus metienus pa pretinieku vārtiem, taču teicami spēlēja Lašāks un rezultāts nemainījās. Arī pēc tam, kad komandas atkal spēlēja vienādos sastāvos, rīdziniekiem piederēja pārsvars un bija pāris labas iespējas izvirzīties vadībā, taču “Amur” vārtsargs bija nevainojams, tiekot galā ar visiem mājinieku centieniem gūt vārtus.

Mača turpinājumā komandas spēlēja ātru un interesantu hokeju ar daudziem uzbrukumiem, bet tuvāk vārtu guvumam gan bija “Amur” komanda, jo pēc Aleksandra Ņikuļina metiena “Dinamo” glāba vien vārtu stabs. Ko neizdarīja viesi, to 51.minūtē paveica rīdzinieki, kad pēc spēcīga Žirū metiena Lašāks bija bezspēcīgs – 2:1. Zīmīgi, ka šie bija Žirū pirmie gūtie vārti šīs sezonas regulārajā čempionātā.

Pēc zaudētiem vārtiem “Amur” hokejisti izveidoja pāris labus uzbrukumus un centās atspēlēties, tomēr neviens no tiem Telkvistam neradīja problēmas. Spēles pēdējās minūtēs viesi bija pārņēmuši iniciatīvu, bet minūti pirms pamatlaika beigām Lašāka vietā laukumā tika sūtīts sestais spēlētājs, kas “Amur” komandai gandrīz ļāva panākt neizšķirtu, taču pēdējās sekundēs teicami spēlēja Telkvists, divreiz glābjot “Dinamo” no vārtu zaudējuma.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti Džeriņš un Lašāks.

Ar astoņiem punktiem sešās spēlēs Rīgas “Dinamo” pašlaik Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem devīto vietu, bet “Amur” ar septiņiem punktiem septiņos mačos atrodas Austrumu konferences astotajā pozīcijā.

Kā ziņots, šīs sērijas pirmajā mačā “Dinamo” aizvadītās nedēļas ceturtdienā ar rezultātu 1:2 piekāpās Latvijas aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajai Novosibirskas “Sibirj” komandai, bet sestdien ar 3:1 pārspēja Novokuzņeckas “Metallurg” komandu, tiekot pie pirmā panākuma pamatlaikā šosezon.

Pēc pirmdienas spēles Rīgas “Dinamo” piektdien uzsāks trīs cīņu izbraukuma sēriju.