dinamoriga.eu

“Dinamo” izcīna pirmo uzvaru Jekaterinburgā 0

Rīgas „Dinamo” hokejisti svētdien Jekaterinburgā, Krisam Holtam aizvadot piekto sauso spēli šosezon, ar 2:0 uzvarēja „Avtomobilist”.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1

Kopš 29. novembra jeb pēdējās 12 KHL spēlēs pēc kārtas Rīgas „Dinamo” hokejisti nav spējuši iemest vairāk par divām ripām. Vairāk neiznāca arī Jekaterinburgā pret līgas pasatarīti „Avtomobilist”, un spēle noteikti nebūs tā, ar kuru vajadzētu lepoties. Taču galvenais jau ir trīs punkti turnīra tabulā.

„Avtomobilist” KHL nekad nav bijis liels spēks (aizpērn savā debijas gadā gan iekļuva izslēgšanas spēlēs), tomēr rīdzinieku bilance pret šo komandu līdz šodienai bija negatīva – divas uzvaras un trīs zaudējumi. No Jekaterinburgas nebija izdevies aizvest ne punkta.

Šajā spēlē ārpus sastāva palika Džeimijs Lundmarks, kura individuālie centieniem ir stipri maz sausā atlikuma (pēdējos desmit mačos 0+3). Džeimijam 33 aizvadītajās spēlēs pozitīva lietderība bijusi piecos mačos, negatīva – 15. Šāda attiecība ir sliktākā komandā. Viņa vietā maiņā pie Fredrika Varja un Ginta Meijas ieņēma Roberts Bukarts, kurš treneru uzticību arī attaisnoja, pirmajā periodā rezultatīvi asistējot Jēkabam Rēdliham otro vārtu guvumā. Ješka nav metošajiem aizsargiem, trijās sezonās KHL iemetis trīs ripas, un divas no tām – pret „Avtomobilist”. Klienti. Bet Bukarts vēl sagādāja iespēju komandai spēlēt vairākumā. Spēles beigās gan viņa vietā laukumā devās Māris Bičevskis.

Pirmos „Dinamo” vārtus, kurus sestajā minūtē vairākumā guva Mārtiņš Karsums, televīzijas skatītāji neredzēja. TV translāciju kvalitāte KHL joprojām neatbilst lielajām ambīcijām. Šajā jomā vajadzētu ieguldīt lielu naudu, bet līgas vadība tam nav gatava.

Vieglais sākums acīmredzami atslābināja rīdziniekus, un otrajā periodā daudz nācās spēlēt mazākumā, glāba vārtsargs Kriss Holts un arī veiksme. Tāpat trešajā periodā. Holts kopā atvairīja 25 pretinieku metienus, aizvadot piekto sauso spēli šosezon. Ar 2:0 beidzās arī abu komandu spēle oktobrī Rīgā.

„Dinamo” ar 40 mačos iegūtiem 56 punktiem rietumu konferencē ir astotajā vietā. Izbraukuma turpinājumā, lai tiktu pie punktiem, komandai būs jārāda labāks sniegums – otrdien Astanā spēle pret „Baris”, bet ceturtdien Čeļabinskā jāspēkojas pret Austrumu konferences līderi „Traktor”.

Jekaterinburgas „Avtomobilist” – Rīgas „Dinamo” 0:2 (0:2, 0:0, 0:0) 05:32 Karsums (Sprukts, K. Rēdlihs, vair.) 0:1, 15:31 J. Rēdlihs (Bukarts) 0:2.