slovan.sk

“Dinamo” izgāž spēles sākumu un zaudē “Slovan” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” sezonas otrās izbraukuma spēļu sērijas otrajā mačā trešdien Slovākijā ar rezultātu 1:5 (0:4, 1:0, 0:1) zaudēja Bratislavas “Slovan” vienībai, jau pirmo četru minūšu laikā ielaižot divus vārtus.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

“Dinamo” rindās savus pirmos vārtus guva zviedrs Līnuss Videls. Tikmēr “Slovan” komandas labā divus vārtus guva Mihals Vondrka, bet reizi izcēlās Žiga Jegličs, Libors Hudāčeks un Mets Mērlijs.

Spēles pirmajās minūtēs “Dinamo” tika pie iespējas spēlēt vairākumā, un tajā labāko iespēju neizmantoja Georgijs Pujacs, pārāk ilgi vilcinoties un ļaujot mājiniekiem situāciju glābt. Uzreiz pēc atgriešanās pilnos sastāvos “Slovan” atklāja spēles rezultātu, kad pēc teicama Roka Tičara individuālā veikuma un piespēles tukšos vārtos ripu raidīja slovēnis Jegličs. Otros vārtus mājinieki guva vien deviņas sekundes vēlāk, kad pēc Krišjāņa Rēdliha kļūdas no asa leņķa Jakubu Sedlāčeku pārspēja Vondrka. “Dinamo” komanda pēc straujā pavērsiena paņēma pusminūtes pārtraukumu, bet vēlāk jūtami pārņēma iniciatīvu savās rokās, labas iespējas izcelties neizmantojot Laurim Dārziņam un Marcelam Hosam.

Trešdaļas 14.minūtē “Dinamo” komanda palika mazākumā. Mājinieki šo iespēju izmantoja, kad pirmais pie Sedlāčeka atsistās ripas piesteidzās Vondrka un veikli raidīja to vārtos. Pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem rīdziniekiem atkal izdevās pārvirzīt spēli uz otru laukuma galu, tomēr Jaroslavs Januss savus pienākumus “Slovan” vārtos pildīja pārliecinoši. Trešdaļas izskaņā “Dinamo” vēlreiz ieguva vairākumu, taču tajā tika zaudēti ceturtie vārti – uz pretinieku zonas zilās līnijas ripu zaudēja Milans Jurčina, bet ātro uzbrukumu ar precīzu metienu pēc precīzas saspēles noslēdza amerikānis Mērlijs.

Otro trešdaļu “Dinamo” sāka ar vārtsargu maiņu, laukumā sūtot Edgaru Masaļski. Aktīvi uzbrukt centās Dārziņš un Miķelis Rēdlihs, kurš vēlāk laukuma centrā krita par upuri ļoti iespaidīgam spēka paņēmienam, pēc kura gan ledu prata pamest paša spēkiem. Laukuma saimnieki bija bīstami savos pretuzbrukumos, bet “Dinamo” apņēmīgie centieni gūt vārtus rezultātu nedeva. Septītajā trešdaļas minūtē viesi ieguva vairākumu, kurā divreiz savu komandu glāba Januss, bet Indrašis trāpīja pa sāncenšu vārtu stabu.

Rīdziniekiem regulāri izdevās radīt draudus pie sāncenšu vārtiem, taču “Slovan” aizsargi un Januss spēlēja nemainīgi precīzi. “Dinamo” komanda centās spēlēs radoši, vārtus apdraudot dažādiem veidiem, tomēr tas augļus ilgstoši nedeva. Vien pēdējā trešdaļas minūtē “Dinamo” izdevās vienus vārtus atgūt, kad pēc individuālā slidojuma negaidīti meta Videls, gūstot savus pirmos vārtus Rīgas kluba rindās.

Trešās trešdaļas sākumā rīdzinieki ilgstoši spēlēja vairākumā, tiekot arī pie divu vīru pārsvara. Iespēja gan netika izmantota, turklāt “Slovan” trīs spēlētāju sastāvā nebija tālu no piektajiem gūtajiem vārtiem. Šīs minūtes vairākumā viesi aizvadīja nepārliecinoši, bet vēlāk lieliski turpināja spēlēt Januss, šķietami neglābjamā situācijā tverot Dārziņa raidīto ripu.

Spēles izskaņā mājiniekiem izdevās gūt piektos vārtus, kad ātro uzbrukumu un vēl vienu skaistu saspēli noslēdza Hudāčeks. Mājinieki vārtus 16.minūtē guva ar savu pirmo metienu trešdaļā, kas lidoja vārtu rāmī.

Šajā mačā rīdziniekiem traumas dēļ joprojām nepalīdzēja uzbrucējs Andris Džeriņš, bet sastāvā atgriezās slovāku aizsargs Jurčina, kas lika malā palikt Mārtiņam Porejam.

Kā zināms, izbraukuma tūres ievadā, ielaižot vārtus pamatlaika pēdējā minūtē, Rīgas “Dinamo” pirmdien ar 2:3 piekāpās Helsinku “Jokerit” vienībai no Somijas. Līdz ar to “Dinamo” komanda pie punktiem tikusi sešās no pēdējām deviņām spēlēm, šajā laikā gūstot trīs panākumus pamatlaikā.

Izbraukuma tūres noslēgumā “Dinamo” piektdien Horvātijā spēkosies ar Zagrebas “Medveščak”.

“Slovan” komanda šobrīd ar 18 punktiem 11 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem sesto vietu, bet “Dinamo” ar 15 punktiem 12 mačos ir divas pozīcijas zemāk.