“Dinamo” izšķirošajā mačā atduras pret Kovaļa sienu 0

Rīgas “Dinamo” sestdien Ņižņijnovgorodā ar 0:2 zaudēja vietējai “Torpedo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas astotdaļfināla izšķirošajā septītajā spēlē, visā sērijā zaudējot ar 3:4.

Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Neveiksme tika piedzīvota par spīti Pekas Rautakallio trenētās komandas izteiktam pārsvaram spēles otrajā pusē, taču pretinieku vārtsargs Vitālijs Kovaļs, kurš atvairīja visus 34 rīdzinieku metienus, darbojās nekļūdīgi. Rīgas “Dinamo” otro reizi četru gadu laikā nespēja pārvarēt izslēgšanas spēļu pirmo kārtu un KHL čempionātā 2011./2012. gadu sezonu noslēdza 15. vietā.

Rezultātu mājinieki atklāja pirmajā trešdaļā, sodot Rīgas “Dinamo” par skaitliskā sastāva pārkāpumu – ceturtajā minūtē uz sodīto soliņu atsēdēt komandas sodu devās Roberts Bukarts. Vārtus guva Ruslans Zainuļins, kurš Holtu pārspēja ar metienu no nulles leņķa, kad ripa vispirms bija atsitusies pret laukuma apmali. Turpinājumā rīdzinieki arvien aktīvāk apdraudēja pretinieku vārtus un spēles 17. minūtē lieliska izdevība panākt neizšķirtu bija Marcelam Hosam, taču viņš izejot vienatnē uz Kovaļa sargātajiem vārtiem, meta tiem garām.

Arī otrajā trešdaļā tuvāk vārtu guvumam bija Rīgas “Dinamo”, jo tuvojoties otrajam pārtraukumam laba izdevība bija Gintam Meijam, kad viņam tikai nedaudz pietrūka, lai burzmā ievirzītu ripu vārtos. Otra teicama izdevība bija arī Hosam, kurš skaitliskajā mazākumā atkal izgāja vienatnē pret Kovaļu, taču šoreiz cenšoties viņu apspēlēt, nemaz neuzmeta pa vārtiem. Par viesu pārsvaru trešdaļā liecina arī “Dinamo” pārsvars izdarīto metienu skaita ziņā – 14 pret 6.

Trešajā periodā turpinājās rīdzinieku spiediens uz pretinieku vārtiem, taču Kovaļs turpināja spēlēt nevainojami, reizi pēc reizes glābjot “Torpedo” no vārtu zaudēšanas. Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Holtu nomainīja sestais laukuma spēlētājs, un tūdaļ “Dinamo” ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, kad Vladimirs Gorbunovs izmeta ripu ārpus laukuma. Diemžēl realizēt vairākumu neizdevās, bet mājinieku līderis Mihails Varnakovs mazākumā izskrēja viens pret tukšiem vārtiem un nodrošināja “Torpedo” uzvaru ar 2:0.

KHL izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā “Torpedo” tiksies ar Maskavas “Dinamo”, bet Rietumu konferences otro pāri veidos Sanktpēterburgas SKA un Maskavas apgabala “Atlant”.

Gagarina kausa izcīņas spēle:

*Ņižņijnovgorodas “Torpedo” – Rīgas “Dinamo” 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

1:0 – Ruslans Zainuļins (25:11, Vladimirs Maļeņkihs, sk. vair.)

2:0 – Mihails Varnakovs (59:36, Aleksandrs Jevsejenkovs, sk. maz., tukšos vārtos)

Vārtsargi: Vitālijs Kovaļs – Kriss Holts