Sputnik/Scanpix

“Dinamo” kā sasaluši Omskā. Sezonas smagākā sagrāve 1

Latvijas hokeja klubs Rīgas “Dinamo” trešdien pirmo reizi kluba vēsturē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē ielaida deviņus vārtus un viesos ar 3:9 (2:3, 0:3, 1:3) cieta pamatīgu fiasko pret vienu no Austrumu konferences līderēm Omskas “Avangard”.
Rīdzinieki pa trīs reizēm kapitulēja katrā no trešdaļām, bet sešas ripas ielaida pirmo 25 minūšu laikā.
Spēles laikā Omskā aiz arēnas durvīm bija -37 grādi.

Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228

Šī nav smagākā neveiksme “Dinamo” KHL vēsturē, jo savā trešajā KHL sezonā rīdzinieki ar 1:8 zaudēja Sanktpēterburgas SKA, tāpat tā divas reizes ir kapitulējusi ar 0:7, tostarp pērn pret Helsinku “Jokerit”. Taču līdz šim ne reizi KHL regulārajā čempionātā netika zaudēti deviņi vārti spēlē.

Trīs reizes rīdzinieki kapitulēja mača pirmajās astoņās minūtēs, taču pēc tam Māris Bičevskis un Gints Meija divus vārtus atguva, tomēr otrās trešdaļas pirmajās piecās minūtēs “Dinamo” vārtos ielidoja vēl trīs ripas.
Savukārt beigu trešdaļas pirmajā pusē “Avangard” turpināja “pazemot” rīdziniekus, iemtot vēl trīs ripas, uz ko pēc tam ar precīzu metienu atbildēja Pjotrs Ščastļivijs.
Uzvarētājiem divus vārtus guva un trīs rezultatīvas piespēles izdarīja Ivans Ļemtugovs, bet divas reizes izcēlās arī Antons Burdasovs.

Šosezon Rīgas “Dinamo” nevienā no līdz šim aizvadītajām 40 spēlēm nebija ielaidusi vairāk par pieciem vārtiem, taču trešdien jau cīņas 25.minūtē rīdzinieki atradās iedzinējos ar 2:6.

Jakubs Sedlāčeks pēc trešās ripas tika nomainīts, vārtos dodoties Jānim Kalniņam. Arī turpinājumā vairāk uzbruka laukuma saimnieki, taču “Dinamo” ne bez veiksmes palīdzības spēja rezultātu samazināt. Vispirms Māris Bičevskis no tuvas distances izdarīja metienu, taču ripa trāpīja pa pretinieka nūju un ar rikošetu ielēca Dominika Furha sargātajos “Avangard” vārtos. Savukārt perioda izskaņā, kad atlika spēlēt vien trīs sekundes, gados jaunais aizsargs Uvis Balinskis, kuram šī ir tikai ceturtā KHL spēle karjerā, vārtu priekšā atrada Meiju, kurš samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.
Balinskim šis bija pirmais rezultativitātes punkts KHL karjerā.

Diemžēl “ieķerties” rezultātā viesi nespēja, jo pēc atpūtas izgāza arī otrās trešdaļas sākumu, šoreiz trīs vārtus ielaižot nepilnās piecās minūtēs, piedevām starp ceturto un piekto ripu bija vien 12 sekunžu intervāls.
Savukārt 51.minūtē izcēlās Ščastļivijs, kurš vārtu priekšā saņēma Miķeļa Rēdliha piespēli.

Nākamo spēli “Dinamo” aizvadīs 23. decembrī Novokuzņeckā, kad KHL čempionāta pastarīšu duelī tiksies ar turienes “Metallurg”. Šodien Novokuzņeckas “Metallurg” pie praktiski tukšām tribīnēm savā laukumā ar 3:4 zaudēja Helsinku “Jokerit”.