“Dinamo” KHL čempionātu atsāk ar 1:5 zaudējumu Astanā 0

Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pirmajā mačā pēc izlašu pārtraukuma otrdien ielaida trīs vārtus trešās trešdaļas ievadā un ar rezultātu 1:5 (0:0, 0:1, 1:4) piekāpās Astanas “Baris” vienībai no Kazahstānas.
Vienīgo reizi Rīgas “Dinamo” labā izcēlās Vitālijs Pavlovs, kuram tas bija pirmais precīzais metiens kopš atgriešanās pēc diskvalifikācijas par dopinga lietošanu.
Kopumā Rīgas “Dinamo” aizvadīja cienījamu cīņu, tomēr “Baris” izmantoja lielu daļu savu vārtu gūšanas iespēju. Pēdējās divās spēlēs rīdzinieki kopā guvuši tikai divus vārtus.
Vārtus “Baris” labā šajā mačā guva Vadims Krasnoslobodcevs, Naidžels Douss, Dastins Boids, Konstantīns Romanovs un Romāns Starčenko.
Kaut jau pirmajā uzbrukumā “Baris” veica bīstamu uzbrukumu, nākamajās minūtēs pārsvars piederēja Latvijas komandai. Ceturtajā minūtē rīdzinieki palika mazākumā, tomēr to aizvadīja ļoti pārliecinoši. Trešdaļas turpinājumā izteikts pārsvars piederēja Rīgas “Dinamo” komandai, un dažbrīd pretinieki pat uz ļoti ilgu laiku tika iespiesti savā zonā.
Trešdaļas otrajā pusē laukumā jau dominēja “Baris”, bet nepilnas divas minūtes pirms trešdaļas beigām “Baris” veica skaitliskā sastāva pārkāpumu, kas deva vairākumu Rīgas komandai. Tomēr rezultāts pirmajās 20 minūtēs tā arī netika atklāts.
Otrās trešdaļas pirmajā minūtē laba vārtu gūšanas iespēja bija Mikam Indrašim. Pirmās pāris minūtes laukumā dominēja rīdzinieki, tomēr sestās minūtes ievadā “Baris” izmantoja savu pirmo momentu un atklāja rezultātu, kad pirmais pie ripas, kas palika aiz “Dinamo” vārtsarga Jūakima Ēriksona muguras, nokļuva Krasnoslobodcevs.
Turpinājumā otrajā trešdaļā spēle ritēja līdzīgi ar abpusējiem momentiem. Katrai no komandām bija pa vienai iespējai darboties vairākumā, tomēr rezultāts tā arī nemainījās un rīdzinieki joprojām bija iedzinējos ar rezultātu 0:1.
Otrās trešdaļas pēdējās sekundēs rīdzinieki palika mazākumā un trešajā trešdaļā jau pirmajā uzbrukumā ielaida vārtus, kad pēc Boida uzvaras iemetienā ripa nonāca pie Dousa, kurš arī ar metienu vārtu tuvajā stūrī guva savas komandas otros vārtus. Turklāt drīz “Baris” iemeta vēl divus vārtus un rezultāts bija jau 0:4 – vispirms līdzīgā epizodē pēc Dousa piespēles ripu vārtu tuvējā stūrī ieraidīja Boids, bet nepilnu pusotru minūti vēlāk individuāli ļoti sekmīgi nospēlēja Romanovs un vēlreiz pārspēja Ēriksonu.
Sešas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām izcēlās arī Starčenko un “Dinamo” jau nokļuva iedzinējos ar 0:5, tomēr nepilnu minūti vēlāk beidzot arī viesi guva pirmos vārtus, kad Oskara Cibuļska metienu vārtu priekšā pielaboja Pavlovs. Ar rezultātu 1:5 arī noslēdzās spēle.
Šajā mačā “Baris” sastāvā pēc ilgstošām traumu ārstēšanām atgriezās uzbrucēji Konstantīns Rudenko un Starčenko, kuri spēlēja vienā trijniekā ar kanādieti Martēnu Senpjēru. Rudenko oficiālās spēlēs nebija piedalījies kopš augusta, bet Starčenko – kopš septembra.
Kā zināms, Rīgas “Dinamo” komandas galvenā trenera Kari Heikiles palīgs Raimo Helminens sezonas sākumā strādāja tieši “Baris” vienībā. Savukārt Astanas komandas galvenais treneris Andrejs Nazarovs šo sezonu sāka līgas čempionē Sanktpēterburgas SKA.
Pirms valstsvienību pārtraukuma tā rīdzinieki bija izcīnījuši četras uzvaras pēc kārtas, taču noslēdzošajā mačā ar 0:2 izbraukumā piekāpās Baltkrievijas klubam Minskas “Dinamo”.
Tikmēr “Baris” pirms pārtraukuma ar 4:2 savā laukumā uzveica SKA.
Turpinājumā rīdzinieki ik pārdienas spēkosies arī ar Omskas “Avangard”, Hantimansijskas “Jugra” un Jekaterinburgas “Avtomobilist”, bet pēc šī izbraukuma rīdzinieki aizvadīs trīs mājas spēļu sēriju, tiekoties ar “Soči”, Jaroslavļas “Lokomotiv” un Toljati “Lada”.
“Avangard” otrdien ar 0:1 piekāpās Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajai Somijas komandai Helsinku “Jokerit”.
Pēc šīs izbraukuma sērijas rīdziniekiem sezonas pēdējos trijos mēnešos atliks kopā aizvadīt vēl tikai astoņas izbraukuma spēles.