“Dinamo” mājas spēļu sēriju noslēdz ar uzvaru pār “Admiral” 0

Pie uzvaras Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mājas spēļu sērijas noslēdzošajā mačā sestdien tika Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”, kas ar 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) pārspēja Vladivostokas “Admiral” komandu, kurā par aizsargu treneri strādā Latvijas speciālists Andrejs Maticins.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Latvijas komandas labā vārtus guva Oskars Cibuļskis, Miķelis Rēdlihs, Miks Indrašis un Marcels Hosa, bet “Admiral’ rindās izcēlās Iļja Zubovs un Logans Pajets.

Jau mača sākumā laba iespēja atklāt cīņas rezultātu bija Rīgas “Dinamo” zviedru uzbrucējam Līnusam Videlam, taču viņa raidījums uz “Admiral” debitanta Iļjas Proskurjakova sargātajiem vārtiem nebija sekmīgs. Perioda viducī mājiniekiem pirmo reizi bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, jo noteikumi tika pārkāpti pret Gintu Meiju. Tiesa, viena hokejista pārsvaru Rīgas “Dinamo” neizmantoja, turklāt tikai pāris reizes izdevās patraucēt pretinieku vārtsarga modrību. Neilgi pēc mazākuma izturēšanas “Admiral” atkal pārkāpa noteikumus, jo tika fiksēts skaitliskā sastāva pārkāpums. Arī šoreiz Latvijas komanda neko bīstamu izveidot nespēja.

Pirmās trešdaļas izskaņā rīdzinieki tika pie iespējas spēlēs jau piecatā pret trim “Admiral” hokejistiem, ko arī pēc ilgākas karuseļa vērpšanas ap viesu vārtiem izdevās realizēt – pēc cīņas vārtu priekšā Miķelis Rēdlihs atspēlēja ripu pāris metrus aizmugurē esošajam Oskaram Cibuļskim, kurš trieca ripu vārtu tīklā, izvirzot mājiniekus vadībā.

Jau otrā perioda sākumā debiju Rīgas “Dinamo” sastāvā piedzīvoja 20 gadus vecais uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs, bet pēcāk noraidījumu nopelnīja Gunārs Skvorcovs, pirmo reizi šajā duelī atstājot mājiniekus mazākumā. Tiesa, “Admiral” vairākumu neizmantoja, tomēr arvien lielāka iniciatīva pārgāja Vladivostokas kluba pusē. Pēcāk noraidījumu nopelnīja arī Latvijas komandas kapteinis aizsargs Georgijs Pujacs, taču vairākumu viesi neizmantoja, lai gan, kad komandas jau spēlēja vienādos sastāvos, ar reidu pa mājinieku aizsardzības zonu Iļja Zubovs izlīdzināja rezultātu, piespiežot Rīgas “Dinamo” čehu vārtsargu Jakubu Sedlāčeku pirmo reizi kapitulēt šajā duelī.

Otrās trešdaļas izskaņā abas komandas jau krietni aktīvāk pelnīja divu minūšu noraidījumus, ko nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz pārtraukuma sākumam izmantoja Miķelis Rēdlihs, pēc uzvarēta iemetiena un Videla piespēles triecot ripu vārtos. Latvijas komandai vairākuma izmantošanai bija nepieciešamas tikai piecas sekundes, bet M.Rēdliham šī bija pirmā iemestā ripa sezonā. Pēc vārtu guvuma lielisku Mika Indraša piespēli gandrīz izmantoja Kaspars Saulietis, taču Proskurjakovs glāba “Admiral” komandu.

Jau noslēdzošās trešdaļas pašā sākumā Latvijas komandai bija kārtējā iespēja spēlēt vairākumā, ko gan izmantot neizdevās, turklāt “Admiral” mazākuma laikā pamanījās traucēt arī Sedlāčeka modrību, kas izraisīja neapmierinātību skatītāju vidū. Dažas minūtes vēlāk Rīgas “Dinamo” atkal varēja spēlēt vairākumā, taču arī tas palika neizmantots, lai gan ar labu metienu izcēlās Videls, bet to tvēra Proskurjakovs.

Dueļa 53.minūtē savus pirmos vārtus sezonā guva Miks Indrašis – pēc neveiksmīgas Ginta Meijas piespēles vārtu priekšā ripa palēcās augstu gaisā, bet, tai atsitoties atkal pret ledu, Indrašis to trieca vārtos, panākot 3:1. Lai gan Rīgas “Dinamo” šķietami droši devās pretī uzvarai, 54 sekundes pirms pamatlaika beigām rezultāta starpību līdz minimumam samazināja Logans Pajets.

Mača izskaņā, nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, Vladivostokas komandas spēlētāji radīja ļoti ielu spiedienu pie Rīgas “Dinamo” vārtiem, taču panākt neizšķirtu viņiem neizdevās, turklāt pāris sekundes pirms pamatlaika beigām Marcels Hosa raidīja ripu tukšos “Admiral” vārtos.

Par labāko Latvijas komandas rindās tika atzīts Pujacs.

Arī šajā mačā rīdziniekiem traumu dēļ nepalīdzēja uzbrucējs Andris Džeriņš un aizsargs Milans Jurčina.

Jau vēstīts, ka otrdien pirmajā šīs mājas spēļu sērijas mačā Rīgas “Dinamo” ar 4:2 uzvarēja Mitišču “Atlant” komandu, kur par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs, bet iepriekšējā mačā ceturtdien pēcspēles metienu sērijā ar 0:1 piekāpās Čehovas “Vitjaz”.

Kopā pēdējos sešos mačos rīdzinieki tikuši vien pie divām uzvarām.

Turpinājumā Rīgas “Dinamo” komandu sagaida trīs izbraukuma maču sērija, kur jau pirmdien gaidāma spēkošanās pret KHL jaunpienācēju Helsinku “Jokerit” no Somijas.

Tikmēr “Admiral” komanda sezonu iesāka ar četrām neveiksmēm pēc kārtas, turpinājumā izcīnīja divus panākumus, bet nu atkal cietusi trīs neveiksmes pēc kārtas.

Ar 15 punktiem desmit spēlēs “Dinamo” pacēlusies uz Rietumu konferences kopvērtējuma sesto vietu, kamēr “Admiral” ar deviņās spēlēs gūtiem sešiem punktiem ir 13.vietā Austrumu konferencē.