“Dinamo” mājas spēļu sēriju sāk ar zaudējumu 0

Rīgas “Dinamo” hokejisti svētdien KHL čempionāta spēlē savā laukumā ar 1:2 zaudēja Mitišču “Atlant”. Mājinieku labā vienīgos vārtus guva Pols Šekura, kuru arī atzina par labāko savā komandā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Pēc traumas izdziedēšanas “Dinamo” sastāvā atgriezās Roberts Bukarts, ar Miku Indraši un Polu Šekuru veidojot otro uzbrucēju trio. Pēc Omskā saņemtā spēka paņēmiena īsti gatavs spēlēt šobrīd neesot Georgijs Pujacs, tāpat ārpus pieteikuma palika Mārtiņš Cipulis un Aleksandrs Ņiživijs, ar kuru sniegumu treneri nebija apmierināti izbraukuma pēdējā mačā Jekaterinburgā.

Sanda Ozoliņa iepriekšējā komanda Mitišču “Atlant” arī šosezon nav izķepurojusies no bedres un Rietumu konferencē no izslēgšanas spēļu zonas atpaliek par desmit punktiem, ieņemot 12. vietu. Pirms vakardienas mitiščiešiem piecās cīņās viens panākums.

Pirmā perioda vidū rīdzinieki savērpa pamatīgu karuseli ap viesu vārtiem, bet sekojošā pretuzbrukumā ar patālu un vienkāršu Iļjas Kablukova metienu netika galā Mikaēls Telkvists, mājiniekiem nonākot iedzinējos ar 0:1. Kablukovs sezonas trīsdesmitajā spēlē guva pirmos vārtus. Pēc trim minūtēm viņš nopelnīja vēl vienu rezultativitātes punktu, uzliekot ripu uz nūjas iepretim tukšiem vārtiem Konstantīnam Koļcovam, kurš iespēju garām nepalaida – 0:2. Rīgas hokejistiem pirmajā periodā bija divas iespējas spēlēt vairākumā, tomēr īpašus draudus pie Staņislava Gaļimova vārtiem neizdevās radīt.

Otrajā periodā spēle ritēja praktiski bez metieniem, līdz 31. minūtē mūsējiem talkā nāca… tas pats Kablukovs – viņš pārkāpa noteikumus un aizturētā soda laikā, kad Telkvists bija nomainījies pret sesto laukuma spēlētāju, Mets Robinsons pie tukša vārtu stūra meistarīgi atrada Polu Šekuru. Pretinieku aizsargs tobrīd acīgi pieskatīja, lai ripu pa metienam nesaņemtu Marsels Hosa. Līdz labām metienu pozīcijām “Dinamo” spēlētāji vienādos sastāvos netika un līdz ar to treneriem otrajā pārtraukumā vajadzēja domāt, ko darīt, lai uzbrukumu padarītu jaudīgāku.

“Dinamo” pārgāja uz spēli trijos uzbrucēju virknējumos un visos bija izmaiņas. Pirmajā, jau tradicionāli, pie Kaila Vilsona un Marsela Hosas pievienojās Pols Šekura. Tas gan lielas pārmaiņas laukumā nenesa, viesi aktīvi presingoja un traucēja rīdziniekiem uzsākt uzbrukumus. Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Iļja Kablukovs pārcentās un uzbrukuma zonā nopelnīja noraidījumu. Ābols ņēma nost vārtsargu, tomēr izglābties tā, kā to savstarpējā spēlē oktobrī spēja mājinieki (toreiz rīdzinieki uzvarēja bullīšos ar 2:1), “Dinamo” neizdevās un nācās piedzīvot otro zaudējumu pēc kārtas.

Nākamā spēle “Dinamo” trešdien savā laukumā pret Miķeļa Rēdliha pārstāvēto Jaroslavļas “Lokomotiv”.