“Dinamo” Maskavā iemet četrus un uzvar “Spartak” 0

Rīgas ”Dinamo” ceturtdien ar 4:1 Maskavā uzvarēja vietējo ”Spartak” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē, kurā tikās Rietumu konferences vājākās komandas.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Vārtus ”Dinamo” labā guva Andris Džeriņš, komandas labākais vārtu guvējs šajā sezonā – Aleksandrs Žirū, kurš ar precīzu metienu izcēlās jau sesto spēli pēc kārtas, Mārtiņš Karsums, kuram tie bija pirmie gūtie vārti pēc septiņām tukšām spēlēm un Miks Indrašis ar soda metienu. Maču vārtos sāka Mikaēls Telkvists, taču guva traumu jau spēles sākumā un 13. minūtē tika nomainīts pret Māri Jučeru, kuram izdevās pārtraukt desmit vārtsarga zaudētu spēļu sēriju. Jučeram šī bija pirmā vārtsarga uzvara pamatlaikā KHL spēlēs.

”Dinamo” guva piecpadsmito uzvaru, no tām divpadsmito pamatlaikā aizvadītās 42 spēlēs. Līdz regulārās sezonas beigām komandai vēl atlikušas desmit spēles, no tām septiņas – savās mājās.

Kaspara Daugaviņa došanās uz Ziemeļameriku un Ginta Meijas saslimšana sekmēja izmaiņas uzbrucēju virknējumos. Ja Mārtiņš Karsums, Aleksandrs Ņiživijs un Pols Ščehura jau agrāk bija spēlējuši kopā, tad Žirū ar Gunāru Skvorcovu un Džeimiju Džonsonu laukumā devās pirmoreiz.

Pirmajā periodā vārti netika gūti, taču otrajā rīdzinieki atklāja rezultātu pēc apšaubāma Raita Ivanāna noraidījuma, kura laikā Džeriņam izdevās iegūt ripu un mazākumā pārspēt ”Spartak” vārtsargu Janu Lašāku. Otros vārtus Žirū guva perioda pēdējā sekundē vairākumā, trešos Karsums – pēdējās trešdaļas sākumā, arī realizējot skaitlisko vairākumu no vārtu priekšas pielabojot ripu pēc Arvīda Reķa spēcīga metiena.

Pēc trīs vārtu pārsvara iegūšanas ”Dinamo” atdeva iniciatīvu pretiniekiem, kas izdevības izmantot neprata, toties Indrašis guva ceturtos vārtus eleganti apspēlējot Lašāku realizējot soda metienu. Vārtus ”Spartak” guva 18 sekundes pirms spēles beigām, kad precīzi meta Ņikita Ščitovs liedzot rīdziniekiem tikt pie otrās spēles šajā sezonā bez zaudētiem vārtiem..

Pēc neliela pārtraukuma, kas saistīts ar KHL Zvaigžņu spēli nedēļas nogalē Čeļabinskā, ”Dinamo” nākamās četras spēles aizvadīs savā laukumā 16. janvārī pret Sanktpēterburgas SKA, 18. janvārī pret Ņižņijnovgorodas ”Torpedo”, 20. janvārī pret Maskavas apgabala ”Atlant” un 22. janvārī pret Jaroslavļas ”Lokomotiv”.