foto – Edijs Pālens/LETA

Kīnens skolo Ozoliņu, “Dinamo” 11. zaudējums pēc kārtas 0

Neveiksmju joslā esošā Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā savās mājās ar 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) zaudēja Ķīnas klubam Pekinas “Kuņluņ Red Star”, kura rindās šoreiz nebija Latvijas hokeja izlases aizsarga Artūra Kuldas.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Rezultātu spēles devītajā minūtē atklāja Pekinas kluba poļu hokejists Vojteks Voļskis, kurš izmantoja rupju Miķeļa Rēdliha kļūdu. Pēc tam trešajā periodā viesu pārsvaru dubultoja aizsargs Mareks Daloga, uz ko 57.minūtē atbildēja Ņikita Jevpalovs, taču tas neglāba mājiniekus no kārtējās neveiksmes.

Jevpalovs tika atzīts par labāko mājinieku rindās, kamēr viesiem šos laurus guva Voļskis, kurš šajā mačā atdeva arī rezultatīvu piespēli.

Zaudējumu sērijā esošā “Dinamo” spēli sāka aktīvi, tomēr pie labām iespējām netika, piedevām jau pirmajā minūtē abas komandas saņēma pa noraidījumam, saķeroties Vitālijam Pavlovam un Džesijam Blekeram. Cīņas gaita bija līdzīga, taču mājiniekiem slikts pavērsiens bija devītajā minūtē, kad uz savas zonas zilās līnijas ripu pazaudēja Miķelis Rēdlihs, to pārtverot Voļskim, kurš ar precīzu metienu pārspēja Džastinu Pītersu.
Turpinājumā “Dinamo” bija dažas iespējas panākt izlīdzinājumu, taču tās palika neizmantotas.

Otrā perioda sākuma daļā mājiniekiem nācās spēlēt mazākumā, kad divu minūšu sodu izcieta Kristaps Zīle. Tiesa, pēc tam arī rīdzinieki divas reizes bija vairākumā, taču lai arī bija vairākas labas iespējas, ripa spītīgi “negāja” pretinieku vārtos, pēc 40 minūtēm rīdziniekiem joprojām esot iedzinējos.

Savukārt trešā perioda sākumā rīdzinieki atkal nokļuva mazākumā, kad otro reizi šajā mačā uz sodīto soliņa devās Zīle. Nevienādos sastāvos mājinieki izturēja, bet vēl pēc dažām minūtēm, kad abas komandas spēlēja formātā četri pret četri, viesi guva otros vārtus, ar metienu no zilās līnijas izceļoties aizsargam Dalogam.

Tuvojoties mača beigām, rīdzinieki arvien biežāk apdraudēja pretinieku vārtus. Jau vairāk kā piecas minūtes pirms pamatlaika beigām vārtsargs Pīterss tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, un esot laukuma spēlētāju vairākumā, vārtus guva Jevpalovs, kurš pēc Krišjāņa Rēdliha un Roberta Lipsberga piespēlēm, bija precīzs no iemetiena apļa. Līdz pamatlaika beigām tobrīd palika trīs minūtes un 22 sekundes, taču izglābties no zaudējuma mājiniekiem neizdevās, beigās tā arī nespējot izveidot ko bīstamu.

Šīs mājas spēļu sērijas turpinājumā Rīgas “Dinamo” trešdien tiksies ar Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas “Admiral”, bet ar oktobri sāksies piecu maču izbraukums.

Rīgas “Dinamo” savu iepriekšējo uzvaru izcīnīja 28.augustā un kopš tā laika piedzīvoti jau desmit zaudējumi pēc kārtas, kas ir kluba antirekords. Nedēļas nogalē tika atlaisti galvenā trenera Sanda Ozoliņa palīgi Rodrigo Laviņš un Aleksandrs Ņiživijs, bet viņu vietā nācis komandas ģenerālmenedžeris Ģirts Ankipāns. Tāpat netiek izslēgta vēl kāda speciālista piesaistīšana.

Tāpat tuvākajā laikā varētu būt gaidāmas izmaiņas spēlētāju sastāvā, jo kluba vadība nav apmierināta ar Lukasa Lesio un Terija Galjardi sniegumu, tāpēc viņi drīz varētu tikt atbrīvoti. Tiek ziņots, ka klubs panācis vienošanos ar somu aizsargu Ansi Salmelu un pazīstamo krievu uzbrucēju Nikolaju Žerdevu. Vēl nākotnē netiek izslēgta uzbrucēja Laura Dārziņa atgriešanās, kurš pašlaik atkopjas no smaga savainojuma.