“Dinamo” nesasmeļ izlieto ūdeni un zaudē Maskavā 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta šīs sezonas priekšpēdējās izbraukuma sērijas pirmajā spēlē Rīgas “Dinamo” komanda pirmdien, aizvadot izteikti neveiksmīgu pirmo trešdaļu, ar rezultātu 3:4 (0:3, 1:1, 2:0) zaudēja Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajai Maskavas “Dinamo” vienībai.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 104

Rīgas “Dinamo” rindās izcēlās Marcels Hosa, Frēdriks Varjs un Kristaps Sotnieks, bet Maskavas “Dinamo” labā vārtus guva Mihails Aņisins, Mareks Kvapils, Deniss Kokarevs un Sergejs Koņkovs.

Abas komandas spēli iesāka agresīvi un apņēmīgi, uzreiz radot vairākas vārtu gūšanas iespējas. Pirmie straujo spēles sākumu izmantoja mājinieki, kad par spīti Sanda Ozoliņa aktīvajai pretspēlei ātro uzbrukumu ceturtajā minūtē ar precīzu metienu Krisa Holta sargātajos vārtos noslēdza Aņisins. Neilgi pēc zaudētajiem vārtiem teicama izdevība izcelties bija Niklasam Luseniusam, tomēr viņa metienu no pašas vārtu priekšas atvairīja Maskavas kluba vārtsargs Aleksejs Volkovs.

Vēlāk uz noraidīto soliņa nācās doties Džeimijam Lundmarkam, bet mājinieki viena vīra pārsvaru izmantoja jau pēc pusminūtes, kad netraucētam metienam tika izvirzīts Kvapils. Rīgas “Dinamo” hokejistus neveiksmīgais mača sākums acīmredzami sasaistīja, tāpēc jau pēc 11 sekundēm laukuma saimnieki guva arī trešos vārtus, kad Holtu pārspēja Kokarevs.

Pēc notikušā astotajā spēles minūtē Holtu Rīgas “Dinamo” vārtos nomainīja Māris Jučers, bet rīdzinieki prata izlīdzināt spēles gaitu un mazināt mājinieku uzbrukumu jaudu. Trešdaļas vidū Rīgas “Dinamo” divas minūtes spēlēja skaitliskajā vairākumā, taču reālas vārtu gūšanas iespējas neizveidoja. Otrā iespēja spēlēt vairākumā viesiem pavērās trešdaļas izskaņā, kad Maskavas “Dinamo” vārtu virzienā tika raidīti vairāki bīstami metieni, tomēr Volkovs palika nepārspēts.

Otrās trešdaļas sākumā noraidījumu par pretinieka klupināšanu izpelnījās Guntis Galviņš, tomēr labāko izdevību nākamajās divās minūtēs radīja Rīgas “Dinamo”, kad Gints Meija pretuzbrukuma noslēgumā netraucēta metiena vietā izvēlējās veikt piespēli, kura tika pārtverta. Astotajā minūtē identiska situācija izveidojās jau pie Jučera sargātajiem vārtiem, taču šoreiz Maskavas “Dinamo” hokejisti darbojās precīzi, Koņkovam raidot ripu vārtu tālajā augšējā stūrī.

Mača turpinājumā pēc noteikumu pārkāpuma pret Aleksandru Ņiživiju rīdzinieki atkal neveiksmīgi darbojās vairākumā, taču trešdaļas 13.minūtē pēc filigrānas Ģirta Ankipāna piespēles vienus vārtus atspēlēja Hosa, meistarīgi raidot ripu garām Volkovam.

Pēc gūtajiem vārtiem iniciatīva jau piederēja Rīgas “Dinamo” komandai, kas devās aktīvos uzbrukumos un bieži apdraudēja pretinieku vārtus ar bīstamiem metieniem. Allaž labi Maskavas kluba vārtos darbojās Volkovs, taču pēc Mārtiņa Karsuma raidījuma laukuma saimniekus no vārtu zaudējuma glāba pārliktnis. Mazliet vēlāk Rīgas “Dinamo” vēlreiz nopelnīja tiesības spēlēt vairākumā, tomēr pēc sākotnējās aktivitātes rīdzinieku veiksme saspēlē mazinājās, kā rezultātā bīstamas situācijas pie Volkova vārtiem neradās. Atgriezušies pilnā sastāvā, aktīvos uzbrukumos metās Maskavas “Dinamo” hokejisti, bet aizsargs Iļja Gorohovs raidīja ripu vien mazliet garām jau tukšam Jučera sargāto vārtu stūrim.

Mača pēdējo trešdaļu Rīgas “Dinamo” komanda iesāka ļoti veiksmīgi, līdz septītajai minūtei samazinot pretinieku pārsvaru līdz minimumam. Vispirms vairākumā pēc Ņiživija piespēles vārtu priekšā ripu vārtu tīklā ar vieglu pieskārienu pārvirzīja Varjs, bet vēlāk pēc Ankipāna piespēles 3:4 panāca Sotnieks. Neilgi pirms Sotnieka vārtu guvuma Ņiživijs neprata izmantot tiesneša piešķirto soda metienu, kad pretinieku hokejisti neatļauti ar rokām izraidīja ripu no savu vārtu priekšas. Ņiživijs ar plaukstas metienu pārspēja Volkovu, taču ripa atsitās pret vārtu stabu.

Spēles turpinājumā abas komandas visa laukuma plašumā aktīvi cīnījās par ripu un teritoriālo pārsvaru, reizēm iesaistoties atklātā hokejā, kur ripa nemitīgi ceļoja no vieniem vārtiem uz otriem. Izteiktas vārtu gūšanas iespējas Rīgas “Dinamo” komanda radīt nespēja, bet minūti pirms cīņas beigām Jučers tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.

Šajā laikā rīdzinieki veica vienu bīstamu metienu pa Volkova sargātajiem vārtiem, taču ceturtos vārtus gūt neprata. Skanot tiesneša beigu svilpei, abu komandu spēlētāji iesaistījās nelielā kautiņā, taču tas ātri tika apturēts.