“Dinamo” Omskā apgriež spārnus Pujacam un “Avangard” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta šīs sezonas priekšpēdējās izbraukuma sērijas trešajā spēlē Rīgas “Dinamo” komanda trešdien ar rezultātu 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) pieveica Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvēto Omskas “Avangard” vienību.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Rīgas “Dinamo” labā vārtus guva Džeimijs Lundmarks, Miķelis Rēdlihs un Mārtiņš Karsums, kurš ripu raidīja tukšos vārtos. Savukārt “Avangard” rindās vienīgo precīzo metienu izpildīja Dmitrijs Sjomins.

Mača ievadā nelielam pārsvaram piederot laukuma saimniekiem, jau ceturtajā minūtē Rīgas “Dinamo” hokejisti nonāca skaitliskajā mazākumā, kad par neatļautu turēšanu ar nūju noraidīts tika Aleksandrs Ņiživijs. Viesi viena vīra deficītu izturēja pārliecinoši, neļaujot “Avangard” hokejistiem ilgstoši iekārtoties “Dinamo” aizsardzības zonā, taču pēc atgriešanās pilnā sastāvā iniciatīva turpināja piederēt mājiniekiem, bet spēlē nopietni pirmo reizi bija spiests iesaistīties Kriss Holts. Trešdaļas astotajā minūtē labs uzbrukums padevās “Dinamo” pirmajai maiņai, taču mērķi nesasniedza ne Jēkaba Rēdliha piespēle vārtu priekšā, ne Sanda Ozoliņa metiens no zilās līnijas.

Trešdaļas otrajā pusē “Dinamo” hokejisti pārliecinoši prata izlīdzināt cīņas gaitu un apturēt iepriekš biežos “Avangard” uzbrukumus, aizvien biežāk pietuvojoties Kari Ramo sargātajiem vārtiem. No zonas vidus somu vārtsarga mieru patraucēja Mārtiņš Karsums, Ģirts Ankipāns un Roberts Bukarts, taču mājinieku vārtu vīrs allaž bija savu uzdevumu augstumos. Trešdaļas pēdējās minūtēs iniciatīva atkal nonāca “Avangard” hokejistu rokās, kuri vairākas reizes prata lielā ātrumā ielauzties “Dinamo” aizsardzības zonā. Vairākas reizes bīstamus metienus atvairīja Holts, bet reizi ripa atsitās pret Rīgas vienības vārtu stabu.

Pat pirmās trešdaļas pēdējā minūtē abas vienības aktīvi meklēja iespējas gūt vārtus, taču pirmajās 20 minūtēs rezultāts tā arī palika neatklāts.

Otro trešdaļu ar ļoti bīstamu uzbrukumu sāka laukuma saimnieki, kad pēc Antona Kurjanova metiena un Holta izmisīgā mēģinājuma atvairīt ripu tā brīnumainā kārtā tomēr neatrada ceļu līdz “Dinamo” vārtiem. Mazliet vēlāk ripa vēlreiz bija ļoti tuvu līdz nonākšanai Holta vārtos, kad, atsitusies pret apmali, tā spēcīgi atsitās pret vārtsarga kājsargiem un nokrita tieši priekšā vārtu līnijai, taču Holts prata laicīgi noreaģēt un piespiest ripu pie ledus. Mača turpinājumā par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju noraidījumus izpelnījās Miķelis Rēdlihs un Marcels Hosa, taču “Dinamo” hokejisti prata nosargāt savu vārtu drošību. Trijatā pret pieciem “Avangard” spēlētājiem “Dinamo” spēlēja 32 sekundes.

Atgriezušies pilnā sastāvā, “Dinamo” hokejisti ātri ieguva teritoriālo pārsvaru un drīz vien arī atklāja cīņas rezultātu, kad pēc atkārtotiem metieniem un pašaizliedzīgas cīņas par ripu pēc ilgāka pārtraukuma vārtus KHL čempionātā guva Lundmarks, raidot ripu garām jau guļošajam Ramo.

Trīs minūtes pēc gūtajiem vārtiem “Dinamo” bija iespēja realizēt skaitlisko vairākumu, tomēr Ramo spēlēja pārliecinoši un neļāva sevi pārspēt. Izturējuši mazākumu, “Avangard” hokejisti pārņēma iniciatīvu un izveidoja vairākas bīstamas epizodes Holta vārtu tuvumā, bet mača 36.minūtē mājinieki izlīdzināja rezultātu, kad neviena netraucēts uz “Dinamo” vārtiem izrāvās Sjomins un raidīja ripu starp Holta kājsargiem. Arī atlikušajās otrās trešdaļas minūtēs Omskas klubam bija teritoriālais pārsvars, taču rīdzinieki pašaizliedzīgi spēlēja aizsardzībā un rezultāts nemainījās.

Trešo trešdaļu abas komandas sāka četru hokejistu sastāvā, jo pašās otrās trešdaļas beigās uz noraidīto spēlētāju soliņa devās Niklass Luseniuss un Pujacs. Šajā situācijā nedaudz bīstamākus momentus radīja “Avangard” komanda, taču Holts darbojās veiksmīgi un novērsa visus pretinieku centienus gūt vārtus. Mača 45.minūtē mājinieki palika mazākumā un “Dinamo” šī vairākuma realizēšanai bija nepieciešamas tikai 25 sekundes, kad teicamu Jāņa Sprukta un Karsuma savstarpējo saspēli ar precīzu metienu Ramo nenosegtajā vārtu stūrī noslēdza Miķelis Rēdlihs – 2:1.

Pēc zaudētiem vārtiem “Avangard” hokejisti aktīvi centās atspēlēties un veica vairākus bīstamus metienus pa Holta vārtiem, taču “Dinamo” vārtsargs, piepalīdzot arī aizsargiem, nosargāja savus vārtus neskartus. Trešās trešdaļas vidū laukuma saimnieki atkal palika mazākumā, taču šoreiz rīdzinieki vairākumā nespēlēja pietiekami agresīvi un bīstamu momentu pie pretinieku vārtiem nebija. Cīņai turpinoties vienādos sastāvos, pāris labus uzbrukumus izveidoja “Avangard” hokejisti, tomēr Holts turpināja spēlēt pārliecinoši un mājiniekiem neizdevās panākt neizšķirtu.

Spēles pēdējās minūtes aizritēja ātrā tempā abu komandu izpildījumā, taču pārsvars bija “Avangard” komandai, kas izmisīgi centās izlīdzināt rezultātu. Vēl lielāka Omskas kluba ofensīva kļuva pēc tam, kad pusotru minūti pirms pamatlaika beigām Ramo tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr “Dinamo” ar pašaizliedzīgu cīņu savu vārtu tuvumā neļāva “Avangard” komandai gūt vārtus, bet 20 sekundes pirms spēles beigām punktu mačam pielika Karsums, kurš ripu raidīja tukšos vārtos.

Pujacs šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes un 39 sekundes, veicot trīs nesekmīgus metienus pa pretinieku vārtiem.

Piektdienas spēlei “Dinamo” treneri bija pieteikuši sešus aizsargus un 13 uzbrucējus. Sastāvs bija tieši tāds pats, kā vienības iepriekšējā mačā.

Šī abām komandām bija otrā savstarpējā spēle šosezon – novembra sākumā, kad Pujacs vēl nespēlēja “Avangard” vienībā, Rīgā cīņa noslēdzās ar Latvijas kluba zaudējumu 1:4.