“Dinamo” pagarinājumā atzīst “Salavat Julajev” pārākumu 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē pirmdien savā laukumā ar rezultātu 2:3 (1:1, 0:1, 1:0, 0:1) pagarinājumā zaudēja Ufas “Salavat Julajev” komandai.

VIDEO. “Ja es, uz veikalu braucot, iekāpju Teslā, nevis “zaporožecā”…” Daugaviņš izsakās par Kariņa skandālu 26

Mača pamatlaikā Rīgas “Dinamo” labā vārtus guva Aleksandrs Žirū un Pols Šehura, kuram šis bija pirmais precīzais metiens Latvijas kluba sastāvā. Savukārt “Salavat Julajev” vienībā divreiz izcēlās Aleksandrs Pankovs.

Savukārt uzvaras vārtus pagarinājuma trešajā minūtē guva Igors Mirnovs.

Jau pašā spēles sākumā viesu komandas hokejistiem bija reāla iespēja atklāt rezultātu, tomēr “Dinamo” vārtsargs Mīkaels Telkvists tika galā ar šo bīstamo situāciju. Pirmās trešdaļas ceturtajā minūtē Ufas klubs palika mazākumā un rīdzinieki jau pēc 40 sekundēm vairākumu realizēja, kad pēc teicamas Kaspara Daugaviņa piespēles Žirū ar netveramu metienu pārspēja “Salavat Julajev” komandas somu vārtsargu Īro Tarki.

Divas minūtes pēc zaudētiem vārtiem viesi neilgā laika periodā divreiz pēc kārtas izpelnījās divu minūšu noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu, kas “Dinamo” hokejistiem 40 sekundes ļāva spēlēt piecatā pret trijiem pretiniekiem, tomēr šis vairākums gūtajos vārtos netika pārvērsts, kaut Tarki nācās atvairīt pāris bīstamus metienus. Turpinājumā cīņas gaita bija līdzīga, bet mača 14.minūtē uz noraidīto soliņu devās Žirū, taču viesiem vairākumu neizdevās realizēt. Arī pirmās trešdaļas izskaņā nevienai komandai nebija izteikta pārsvara, tomēr trīs minūtes pirms pārtraukuma Pankovam izdevās izlīdzināt rezultātu. Uzreiz pēc tam Džeimijs Džonsons saņēma divas soda minūtes par rupjību, taču arī šo skaitlisko vairākumu “Salavat Julajev” komanda nerealizēja.

Otro trešdaļu nedaudz aktīvāk sāka mājinieki un pēc nospēlētām divām minūtēm lielisku iespēju gūt vārtus neizmantoja Oskars Cibuļskis, kura mestā ripa trāpīja pa vārtu stabiņu. Turpinājumā iniciatīvu pakāpeniski pārņēma “Salavat Julajev” hokejisti, radot vairākas bīstamas epizodes rīdzinieku vārtu tuvumā, tomēr “Dinamo” komanda kopējām pūlēm nosargāja savus vārtus neskartus. Spēles 29.minūtē viesi palika mazākumā, taču rīdziniekiem vārtus gūt neizdevās, bet pāris minūtes vēlāk uz noraidīto soliņu otro reizi šajā mačā devās Žirū un 25 sekundes pirms viņa atgriešanās laukumā “Salavat Julajev” pārņēma vadību – pēc lieliskas izspēles Pankovs raidīja ripu tukšajā vārtu stūrī.

Turpinājumā “Dinamo” hokejisti veica pāris labus metienus pa Tarki sargātajiem vārtiem, taču “Salavat Julajev” vārtsargs spēlēja nevainojami, bet divas minūtes pirms otrās trešdaļas beigām viesi palika mazākumā, tomēr rīdzinieki vairākumā nespēja izdarīt nevienu bīstamu metienu un rezultāts nemainījās. Līdz ar to pēc divām trešdaļām Latvijas klubs zaudēja ar 1:2.

Izšķirošās trešdaļas ievadā “Dinamo” bija iespēja realizēt vairākumu, taču tā netika pārvērsta gūtos vārtos, bet turpinājumā cīņa bija līdzīga un abas komandas spēlēja diezgan ātru hokeju, tomēr līdz bīstamiem momentiem hokejisti netika. Mača 51.minūtē rīdzinieki nonāca neapskaužamā situācijā, jo noraidījumu izpelnījās Džonsons, tomēr Ufas klubs nespēja izveidot reālus vārtus gūšanas momentus un rezultāts nemainījās.

Izturējuši mazākumu, laukuma saimnieki aktīvi uzbruka pretinieku vārtiem un ātri vien panāca vēlamo rezultātu. Spēles 55.minūtē Krišjānis Rēdlihs veica metienu no zilās līnijas, bet burzmā vārtu priekšā sekmīgi pacīnījās Šehura, kurš mainīja ripas lidojuma virzienu un tā ielidoja vārtos – 2:2. Atlikušajā trešās trešdaļas laikā komandas apmainījās ar pāris bīstamiem uzbrukumiem, taču teicami spēlēja abi vārtsargi un mača pamatlaikā vārti vairs netika gūti.

Papildlaikā komandas spēlēja piesardzīgi un cīņas gaita bija līdzīga, taču nedaudz svaigāki izskatījās “Salavat Julajev” hokejisti, kuri šo apstākli prata izmantot savā labā. Pēc pagarinājumā nospēlētām divām minūtēm un desmit sekundēm Mirnovs apspēlēja manāmi pagurušo rīdzinieku kapteini Gunti Galviņu un no pašas vārtu priekšas pārspēja Telkvistu, nodrošinot uzvaru Ufas klubam.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika nosaukti abi vārtsargi – Telkvists un Tarki.

Šis “Salavat Julajev” komandai bija pirmais panākums pēdējās četrās cīņās.