“Dinamo” paliek sausā un bez kausa 0

Rīgas “Dinamo” ceturtdien “Arēnā Rīga”, noslēdzot gatavošanos gaidāmajai Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonai, tradicionālajā pirmssezonas pārbaudes turnīrā “Latvijas Dzelzceļa” kauss finālā ar 0:3 (0:1, 0:1, 0:3) piekāpās Jaroslavļas “Lokomotiv” hokejistiem.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

“Lokomotiv” rindās vārtus šajā mačā guva Pāvels Koļedovs, Daniils Apaļkovs un Aleksandrs Kadejkins.
Šī mača rezultāts tika atklāts ātri – jau trešajā minūtē pēc piespēles no aizvārtes rīdzinieku vārtsargu Džastinu Pītersu pārspēja Koļedovs. Pirmajā trešdaļā vārti vairs netika gūti, tomēr Rīgas “Dinamo” hokejistiem arī nebija pārāk daudz iespēju izcelties, kopumā uzbrukumā demonstrējot pieticīgu sniegumu.

Kopumā šajā mačā Latvijas komandai bija tikai dažas labas iespējas pārspēt “Lokomotiv” vārtsargu Alekseju Muriginu, turklāt 31.minūtē Apaļkovs panāca 2:0. Noslēdzošajā trešdaļā mājinieki demonstrēja nedaudz aktīvāku hokeju, cenšoties beidzot atslēgt Jaroslavļa vienības vārtus, taču tas neizdevās.

Pamatlaika noslēgumā “Lokomotiv” vairāk spēlēja no aizsardzības, tomēr vienā no pretuzbrukumiem guva vārtus, izceļoties Kadejkinam, turklāt ne pārāk sekmīgi vārtos nospēlēja Pīterss. Līdz ar to Rīgas “Dinamo” komandai bija tikpat kā zudušas izredzes šajā mačā pacīnīties par uzvaru. Pusotru minūti pirms beigām rīdzinieki nomainīja Pītersu pret sesto laukuma spēlētāju, bet vārti par spīti spiedienam tā arī netika gūti.

Pirms tam ceturtdien trešo vietu “Latvijas Dzelzceļa” kausa izcīņā ieguva iepriekšējo trīs gadu čempioni Kazaņas “Ak Bars”, kas atspēlējot divu vārtu deficītu, ar 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Minskas “Dinamo”.
Rīgas “Dinamo” un “Lokomotiv” savā starpā tikās jau trešdien, kad grupu kārtas noslēdzošajā cīņā, mājiniekiem atpūtinot virkni savu vadošo spēlētāju, uzvaru ar 5:1 svinēja Jaroslavļas komanda.

Rīdzinieki pirmajās divās šī turnīra spēlēs izcīnīja uzvaras, kas jau priekšlaicīgi ļāva kvalificēties ceturtdienas finālmačam par pirmo vietu. Vispirms ar 3:2 svētdien tika uzveikt Minskas “Dinamo” komanda, bet pēc tam pirmdien ar 3:1 apspēlēta arī Kazaņas “Ak Bars”, kas bija šo sacensību iepriekšējo trīs gadu uzvarētāja.