“Dinamo” pārliecinoši uzvar arī otrajā mačā, sērijā 2:0 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Cerību kausa pusfināla otrajā spēlē ceturtdien savā laukumā ar rezultātu 7:4 (2:1, 2:1, 3:2) atkārtoti sagrāva Baltkrievijas vienību Minskas “Dinamo”.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Sērijā līdz trim uzvarām Rīgas “Dinamo” komanda izvirzījusies vadībā ar 2-0.

Rīgas “Dinamo” labā divus vārtus guva Roberts Bukarts, bet pa vieniem vārtiem guva Oskars Cibuļskis, Arvīds Reķis, Pols Šekura, Džeimijs Džonsons un Juris Upītis. Tikmēr Minskas “Dinamo” komandā divreiz izcēlās Sergejs Drozds un Janne Niskala.

Mača pašā ievadā abas komandas darbojās pasīvi, tomēr drīz vien pie teritoriālā pārsvara, pateicoties vairākumam, tika Minskas “Dinamo”. Mazākumā rīdzinieki darbojās ļoti sekmīgi un savu vārtu drošību pārliecinoši nosargāja. Pēc atgriešanās pilnos sastāvos Rīgas “Dinamo” noorganizēja divus bīstamus uzbrukumus, bet pēc viena no tiem asumos iesaistījās Džeimijs Džonsons, nopelnot abpusēju noraidījumu. Viesu hokejists gan tika sodīts ar 2+2 minūšu noraidījumu, kas Rīgas “Dinamo” deva iespēju spēlēt vairākumā, tomēr tajā bīstami metieni pa vārtiem izpalika. Uzreiz pēc tam gan laukuma saimniekiem izdevās izvirzīties vadībā, kad precīzs plaukstas metiens padevās Cibuļskim.

Pēc izvirzīšanās vadībā Rīgas “Dinamo” divas reizes pēc kārtas nokļuva mazākumā. Ja pirmajā reizē lielām pūlēm izdevās savus vārtus nosargāt, tad otrajā kapitulēt nācās rīdzinieku vārtsargam Mīkaelam Telkvistam – viņu ar sekmīgu ripas pielabošanu pārspēja Niskala. Drīz pēc tām vēl vienos asumos iesaistījās Raitis Ivanāns, atkal tiekot pie abpusēja noraidījuma, bet šo situāciju sev par labu izmantoja laukuma saimnieki, kad veiksmīgs metiens padevās Reķim – ripa pēc viņa metiena gaisā mainīja lidojuma virzienu un atrada ceļu garām Minskas kluba vārtsargam Kevinam Lalandam. Atlikušajās divās minūtēs rezultāts nemainījās, pašās trešdaļas beigās Rīgas “Dinamo” tiekot pie vairākuma.

Vairākumu laukuma saimnieki realizēja otrās trešdaļas 20.sekundē, kad vārtus guva Šekura. Rīgas “Dinamo” turpināja uzbrukt un drīz vien tika pie vēl viena vairākuma, kuru šoreiz realizēja Bukarts. Viņam Cerību kausa izcīņā tie bija jau sestie gūtie vārti, bet rezultāts kļuva 4:1 rīdzinieku labā. Arī pēc šiem gūtajiem vārtiem Rīgas “Dinamo” uzreiz tika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, tomēr šoreiz gūt vēl vienu vārtus neizdevās. Tā vietā pēc atgriešanās pilnā sastāvā Minskas komanda vienus vārtus atguva, kad ripu pēc veiksmīga tās atlēciena no borta vārtos raidīja Drozds.

Trešdaļas turpinājumā pārsvars piederēja Rīgas “Dinamo” komandai, kas veica vairākus vētrainus uzbrukumus, tomēr nevienu no radītajām iespējām neizmantoja. Labākā bija Šekuram, kurš netrāpīja teju tukšos pretinieku vārtos. Mājinieku pārsvars beidzās līdz ar iegūtu mazākumu, kurā Minskas kluba pārstāvji izveidoja vairākas ļoti bīstamas epizodes pie Telkvista sargātajiem vārtiem. Arī vienādos sastāvos viesi darbojās aktīvi, bieži kontrolējot ripu Rīgas “Dinamo” zonā. Pašās trešdaļas beigām laukuma saimniekiem izdevās savu spēli sakārtot, atpūtā ejot pie rezultāta 4:2.

Ja pēc otrās trešdaļas intriga par šī mača uzvarētāju bija saglabājusies, to trešās trešdaļas ceturtajā minūtē kliedēja Bukarts, kura mestā ripa no zilās līnijas pēc rikošeta atrada ceļu līdz vārtu tīklam. Uzbrucējam Cerību kausa izcīņā tie bija jau septītie gūtie vārti. Trešajā trešdaļā spēlējot bez kapteiņa Mārtiņa Karsuma, rīdzinieki parūpējās par otro graujošo panākumu divu dienu laikā – vispirms vairākumā pēc Bukarta metiena ripu no gaisa vārtos pārvirzīja Džonsons, bet 14 sekundes vēlāk izcēlās arī Upītis. Mājinieku vārtos tikmēr Telkvistu nomainīja Māris Jučers, kuru gana drīz pārspēja Drozds, panākot 3:7.

Atlikušajā laikā komandas darbojās piesardzīgi, bet Minskas “Dinamo” prata vēl vienus vārtus atgūt, kad priekšpēdējā minūtē vairākumā precīzs bija Niskala.

Rīgas “Dinamo” treneri mačam bija pieteikuši septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus. Sastāvs bija tieši tāds pats, kā iepriekšējā spēlē.

Abu komandu pirmajā mačā trešdien Rīgas “Dinamo” tika pie graujošas uzvaras ar 7:2.

Sērijas trešā un nepieciešamības gadījumā arī ceturtā spēle nākamajā pirmdienā un otrdienā notiks Minskā.