“Dinamo” pārtrauc astoņu zaudējumu sēriju, uzvarot CSKA 0

Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārās sezonas priekšpēdējā mačā piektdien savā laukumā ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Maskavas CSKA komandu, kuru pārstāv Latvijas izlases uzbrucējs Jānis Sprukts, pārtraucot astoņu neveiksmju sēriju.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Vārtus “Dinamo” labā mača pamatlaikā guva Roberts Bukarts un Krišjānis Rēdlihs. Bukarts realizēja arī izšķirošo pēcspēles metienu. Tikmēr CSKA labā ar precīziem metieniem pamatlaikā izcēlās Jakovs Rilovs un Šons Morisons.

“Prieks, ka uzvarējām un nesasniedzām jaunu kluba antirekordu,” sacīja “Dinamo” treneris Artis Ābols. “Man ir prieks un lepnums par to kā komanda šodien spēlēja. Liels paldies arī līdzjutējiem, kuri joprojām apmeklē mūsu mājas spēles, lai gan šosezon priecīgo brīžu nav bijis tik daudz. Šie pavisam noteikti ir uzticīgākie “Dinamo” fani.”

“Spēlējām ļoti labi, ar milzu pašatdevi. Katrs spēlētājs cīnījās līdz pēdējam. Pēc ilgiem laikiem mēs spējām parādīt labu sniegumu visa mača garumā,” vienības mājaslapā citēts spēles laikā vairākkārt brīnumaini komandu glābušais vārtsargs Mikaēls Telkvists. “Šī mums bija liela uzvara. Cilvēki komentāros izsakās, ka mēs esam padevušies, necīnāmies. Šodien pierādījām, ka tā nav. Esmu lepns par mūsu komandas garu. Šosezon kādas 17 vai 18 spēles esam zaudējuši ar vienu vārtu starpību. Kad Rīgā spēlēju iepriekšējo reizi, tad mēs tāda veida spēles uzvarējām. Varu apsolīt, ka centīsimies KHL sezonu noslēgt ar uzvaru un tad jau cīnīties Cerību kausā,” sacīja vārtu vīrs.

Spēli abas vienības uzsāka aktīvi un atraisīti. Jau pēc spēlētām četrām minūtēm noraidījumu nopelnīja viesu komandas spēlētājs Dmitrijs Moņa, taču rīdzinieku centieni izmantot viena vīra pārsvaru nevainagojās panākumiem. Cīņas 12.minūtē Rīgas komandu vadībā izvirzīja Bukarts, bet jau mazāk kā pēc trim minūtēm Mārtiņa Poreja nopelnīto noraidījumu izmantoja Rilovs, izlīdzinot rezultātu uz tablo. Līdz pirmās trešdaļas beigām rīdziniekiem vēl reizi radās iespēja spēlēt vairākumā, taču to izmantot neizdevās un pirmajā pārtraukumā vienības devās pie neizšķirta rezultāta – 1:1.

Spēles otrās trešdaļas pašā sākumā vadībā izvirzījās “Dinamo” komanda. CSKA vienības līdera Aleksandra Radulova pirmās trešdaļas beigās nopelnīto noraidījumu izmantoja Krišjānis Rēdlihs, izmantojot pirmo vairākumu šajā cīņā. Pēc piecām minūtēm uz par klupināšanu tika noraidīts rīdzinieku uzbrucējs Vitālijs Pavlovs, taču viesi vairākumu izmantot nespēja. Šāds pat iznākums bija arī trešdaļas vidū Pola Šekuras nopelnītajam pārkāpumam, taču trešdaļas 15.minūtē mazākumā izlīdzinājumu CSKA panāca Morisons, gūstot savu otro rezultativitātes punktu šajā mačā.

Spēles pēdējās trešdaļas sākumā nevienai no komandā vērā ņemamu iniciatīvu iegūt neizdevās, tomēr Rīgas komandas spēlētāji turpināja darboties aktīvi un azartiski. Trešdaļas otrajā pusē iniciatīvu tomēr izdevās pārņemt mājiniekiem, izveidojot vairākas bīstamas situācijas pie CSKA vārtiem. Līdz ar to pēc mača pamatlaika beigām uzvarētājs netika noskaidrots un mačs tika turpināts pagarinājumā. Spēles pagarinājumu abas komandas aizvadīja aktīvi, taču ar precīzu metienu neviena no vienībām izcelties nespēja.

Pirmo metienu “Dinamo” rindās pēcspēles metienu sērijā izpildīja Miks Indrašis, taču to atvairīja Maskavas komandas slovāku vārtsargs Rastislavs Staņa. Arī CSKA spēlētājam pirmajā mēģinājumā neizdevās pārspēt Telkvistu. Turpinājumā precīzs bija Bukarts un Džonsons, nodrošinot “Dinamo” uzvaru un pārtraucot astoņu zaudējumu sēriju.

Rīgas “Dinamo” komanda zaudējusi izredzes uz iekļūšanu Gagarina kausā. Latvijas klubs pēc regulārās sezonas noslēguma sacentīsies Cerību kausā, kurā spēkosies Gagarina kausa izcīņā neiekļuvušie klubi. Regulāro čempionātu “Dinamo” noslēgs svētdien ar cīņu pret Slovākijas klubu Bratislavas “Slovan”.

Rietumu konferences kopvērtējumā “Dinamo” ar 48 punktiem 51 spēlē joprojām atrodas pēdējā, 14.pozīcijā. Savukārt CSKA ar 96 punktiem šajā pašā konferencē ieņem otro vietu.