“Dinamo” pelēcība turpinās, šoreiz 1:3 Maskavā 0

Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē pirmdien izbraukumā ar rezultātu 1:3 (0:1, 0:0, 1:2) zaudēja Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītajai līgas čempionvienībai Maskavas “Dinamo”, kurā spēlē arī slavenais krievu uzbrucējs Aleksandrs Ovečkins.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Tiesa, Ovečkins šajā mačā nepiedalījās, jo viņš saslimis ar bronhītu un pašlaik augstās temperatūras dēļ nevar savai komandai palīdzēt.

Rezultātu vien trīs sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām atklāja zviedru uzbrucējs Niklass Bekstrēms, kuram tas bija pirmais precīzais metiens KHL. Mača 47.minūtē neizšķirtu panāca Gints Meija, taču trešās trešdaļas beigu daļā pusotras minūtes laikā ar precīziem metieniem izcēlās Maskavas “Dinamo” hokejisti Mareks Kvapils un Deniss Kokarevs, nodrošinot uzvaru laukuma saimniekiem.

Rīgas “Dinamo” rindās spēlei tika pieteikti seši aizsargi un 13 uzbrucēji. Salīdzinot ar iepriekšējo maču, šoreiz samainīts bija tikai otrais aizsargu pāris, malā paliekot Rodrigo Laviņam un pie spēles laika tiekot divu spēļu diskvalifikāciju izcietušajam Matjē Karlam. Komandas pieteikumā tika iekļauti Ģirts Ankipāns un Roberts Bukarts, kuri aizvietoja Raiti Ivanānu un Aleksandru Ņiživiju, bet Elvijs Biezais bija pieteikts kā 13.uzbrucējs. Vārtu drošība tikmēr tika uzticēta Mīkaelam Telkvistam, bet viņa dublieris bija jaunais Kristers Gudļevskis, kurš sastāvā tika iekļauts, lai spēlei varētu pieteikt papildus uzbrucēju.

Savukārt Maskavas “Dinamo” komandai bez Ovečkina šajā spēlē nepalīdzēja vēl vairāki vadošie spēlētāji – aizsargi Dominiks Granjaks un Romāns Derļuks, kā arī uzbrucēji Konstantīns Gorovikovs, Mihails Aņisins, Konstantīns Kasjančuks, Dmitrijs Pestunovs un Aleksejs Cvetkovs.

Mačs iesākās ar aktīvu spēli un nedaudz pārliecinošāk spēlēja rīdzinieki, tomēr jau pēc četrām spēlētām minūtēm viņi palika mazākumā, kad pie noraidījuma tika Oskars Cibuļskis. Pirmās 80 sekundes Latvijas klubs izturēja, tomēr tad pie vēl divām minūtēm tika Karls, kurš izraidīja ripu ārpus laukuma. Lielā vairākuma laikā Maskavas “Dinamo” veiksmīgi saspēlējās, tomēr Latvijas klubs izturēja gan šo periodu, gan arī visu pārējo mazākumu.

Pēc Sergeja Koņkova spēka paņēmiena Krišjānim Rēdliham laukumu izdevās atstāt vien ar kolēģu palīdzību, bet desmitajā minūtē vairākumu ieguva rīdzinieki. Šajā laikā viņiem pat neizdevās nostāties pretinieku zonā, bet brīdi vēlāk Rihardam Gingem neizdevās no pašas vārtu priekšas pārvirzīt ripu tukšajā vārtu stūrī. Šajā epizodē jau otro noraidījumu mačā nopelnīja Karls un kārtējā mazākuma laikā Telkvistam atkal vairākas reizes izdevās izglābt viesus no vārtu zaudējuma.

Arī pirmās trešdaļas beigās komandas vairākkārt palika nevienādos sastāvos. Grigorija Šafiguļina noraidījuma laikā pāris bīstamus momentus rīdzinieki izveidoja, turpinājumā vēl vienu muļķīgu noraidījumu nopelnīja Cibuļskis, bet pēdējā minūtē Latvijas klubs tika pie divām soda minūtēm par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Šoreiz mājinieki tomēr atklāja rezultātu, kad pāris sekundes pirms trešdaļas beigām pēc Filipa Novāka metiena ripu pielaboja Bekstrēms un rezultāts kļuva 0:1.

Otrajā trešdaļā jau pirmajās sekundēs Mārtiņam Karsumam bija iespēja rezultātu izlīdzināt, tomēr ripa trāpīja pa vārtu stabiņu. Jau pirmajā minūtē Karls tika pie sava trešā noraidījuma mačā un tā izciešanas laikā maskavieši atkal pāris reižu bija ļoti tuvu vārtu gūšanai. Turpinājumā daudz vārtu gūšanas momentu radās abām vienībām – rīdziniekiem tādas bija Karlam un Karsumam, bet astotajā minūtē pēc Kaspara Daugaviņa raidījuma no laukuma malas ripa aizslīdēja gar vārtu līniju, bet Andrim Džeriņam aizsargs neļāva to ieraidīt vārtu tīklā.

Kopumā otrās trešdaļas pirmajā pusē iniciatīva piederēja rīdziniekiem, panākot metienu attiecību 10:1 savā labā. Trešdaļas vidū mājinieki cīņas gaitu nedaudz izlīdzināja, tomēr Rīgas “Dinamo” spēlēja labāk, un nepilnas trīs minūtes pirms trešdaļas beigām nopelnīja vairākumu. Šajā laikā atkal maskavieši ļoti veiksmīgi cīnījās aizsardzībā un rezultāts arvien nemainījās, otrajai trešdaļai noslēdzoties ar 0:1, turklāt 20 minūšu laikā mājiniekiem tika fiksēts vien viens metiens pa vārtiem.

Trešās trešdaļas sākumā katra komanda nopelnīja pa noraidījumam, tomēr joprojām rīdzinieki darbojās pietiekami pārliecinoši un septītajā minūtē pēc Māra Bičevska piespēles ripu caur vārtsarga kājsargiem vārtos ieraidīja Meija, panākot izlīdzinājumu 1:1.

Pēc zaudētajiem vārtiem iniciatīvu pārņēma mājinieki, tomēr pārliecinoši darbojās Telkvists un arī divu soda minūšu laikā viņš vairākas reizes glāba vārtus. Spēles beigas rīdziniekiem bija ļoti smagas un pie divām soda minūtēm tika arī Ģirts Ankipāns, bet šo iespēju mājinieki izmantoja un sešas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Kvapila raidījuma pārņēma vadību. Zīmīgi, ka abus vārtus Maskavas “Dinamo” komanda guva ar rikošetu palīdzību.

Turklāt ar to rīdzinieku neveiksmes nebeidzās, un četras ar pusi minūtes pirms cīņas beigām Kokarevs guva arī trešos vārtus mājinieku labā. Kaut atlikušajā laikā pārsvars piederēja Rīgas “Dinamo” komandai, rezultāts vairs nemainījās un Latvijas klubs piedzīvoja kārtējo zaudējumu.

Iepriekšējā spēlē Rīgas “Dinamo” piektdien Liepājā ar 6:3 uzvarēja līgas pastarīti Jekaterinburgas “Avtomobilist”, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju. Rīgas “Dinamo” komanda spējusi uzvarēt pamatlaikā tikai vienā no 12 oktobra spēlēm. Savukārt Maskavas “Dinamo” uzvarējusi astoņās no pēdējām desmit cīņām.

Turpinājumā Latvijas klubs izbraukumā aizvadīs vēl vienu maču, trešdien tiekoties ar spēcīgo Sanktpēterburgas SKA vienību.

Kā ziņots, Ovečkins Maskavas “Dinamo” komandai pievienojies uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) lokauta laiku. Pagājušajā sezonā 27 gadus vecais uzbrucējs laukumā devās 78 NHL regulārā čempionāta spēlēs, kurās guva 38 vārtus un veica 27 rezultatīvas piespēles. Savukārt 14 Stenlija kausa izcīņas mačos Ovečkins izcēlās ar pieciem precīziem metieniem un četrām piespēlēm.

Tāpat Maskavas “Dinamo” uz NHL lokauta laiku pievienojies arī Bekstrēms, kurš ir Ovečkina maiņas biedrs Vašingtonas “Capitals” komandā. Pagājušajā sezonā NHL regulārajā čempionātā Bekstrēms piedalījās 42 spēlēs, kurās izcēlās ar 14 gūtajiem vārtiem un 30 rezultatīvām piespēlēm. Savukārt 13 Stenlija kausa mačos zviedra kontā bija divi vārti un sešas rezultatīvas piespēles.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 20 punktiem 22 spēlēs joprojām ieņem pēdējo, 14.vietu, bet Maskavas “Dinamo” ar 45 punktiem 21 mačā ieņem pirmo vietu, identiskā pozīcijā atrodoties arī visas līgas kopējā ieskaitē.