“Dinamo” piedzīvo 0:5 fiasko Astanā 0

KHL čempionāta spēlē “Dinamo Rīga” ar 0:5 (0:0, 0:1, 0:4) izbraukumā zaudēja Astanas “Baris” komandai.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

Tas bija rīdzinieku smagākais zaudējums šajā sezonā un “Dinamo” joprojām atrodas KHL Rietumu konferences turnīra tabulas pēdējā vietā.

“Gribu apsveikt “Baris” ar uzvaru. Mēs zaudējām komandai, kura bija labāka par mums,” lakonisks pēc kārtējās neveiksmes bija “Dinamo” galvenais treneris Peka Rautakallio. Šoreiz somu speciālists pat nevarēja sūkstīties par neizmantotajām iespējām, jo tādu visas spēles laikā gandrīz nebija. Bija daži vairākumi, taču arī to realizācija joprojām ir zem katras kritikas. Arī dažādas pārmaiņas sastāvā drīzāk atgādina par matemātisko formulu – mainot saskaitāmos vietām summa nemainās. Diemžēl rīdziniekiem tā šosezon ir ar pamatīgu mīnusa zīmi.

“Šeit pat īsti nav, ko daudz runāt. Visi redzēja spēli – tā, mūsu izpildījumā, bija briesmīga. Sākumā ilgi turējās tas 0:0, bet mēs tā reāli neko neparadījām. Visa vaina ir tikai galvās. Nu nevar tā būt, kad Tu met, bet nevari iemest vai kaut kas tur neveicas un ir jāmeklē kaut kāds veiksmes trūkums! Es pat nezinu, ko darīt. Kā lai tiek ar šo situāciju galā. Visi it kā daram to, kas paredzēts, bet nu neiet. Mēs nemākam izmantot savus momentus. Un tas jau velkās neskaitāmas spēles. Ir iespējas, bet mēs tās neizmantojam. Ir ļoti grūti pateikt, kāpēc tas tā ir. Ja zinātu, tad jau laikam tādas situācijas nebūtu. Rezultāts turējās ilgi pa nullēm, bet tad viņi iemeta un viss. Rokas nolaidās, pilnībā visi emocionāli salūzām un spēle tad arī tika zaudēta. Mums šodien Jučers vairākas reizes glāba vārtus, bet ja pārējā komanda nepalīdz vārtsargam, tad arī viņš nevar izvilkt visu,” kluba oficiālajā mājas lapā skaidrojumu kārtējai neveiksmei meklējis Kaspars Daugaviņš.

Jau pirmajā ceturto maiņu uznācienā dūres izvicināja Raitis Ivanāns un Džons Mirastijs. Tas pats Mirastijs, kurš savu kaušla slavu pērn apliecināja Čehovas “Vitjaz” rindās. Ivanāns šo kautiņu sāka aktīvāk, izdarīja vairākus sitienus un Mirastijs nokrita uz ledus. Uzvara pēc punktiem! Diemžēl vēl viena nepatīkama tendence – spēles sākumā kautiņā piedaloties Ivanānam, komanda vēlāk paliek ar nulli gūto vārtu ailē. Tā bija Rīgā pret “Severstaļ”, tā bija šodien Astanā.

Gan pirmajā, gan nākamajās divās trešdaļās pārsvars bija “Baris” komandas pusē. Iespēja ievirzīt spēli mums labvēlīgā gultnē bija – pirmajā periodā vien divi vairākumi. Tomēr bez momentiem, pat bez bīstamiem metieniem pa vārtiem. Tikpat neveiksmīgas divas vairākuma minūtes tika aizvadītas arī otrās trešdaļas sākumā. Likumsakarīgi, ka “Baris” pārsvars, spēlējot vienādos sastāvos, materializējās gūtos vārtos – 36. minūtē pēc vairāku metienu sērijas precīzu punktu pielika Antropovs.

Pēdējā trešdaļā’”Dinamo” sabruka pavisam – zaudējot otros vārtus, sekoja arī trešie, ceturtie un piektie. Komandas spēlē nebija ne uguntiņa, ne vīzija, kā šo cīņu pabeigt godam. Sliktākā spēle sezonā un attiecīgs arī rezultāts. Tiesa, punku izteiksmē tā pati vien nulle, kas pienācās arī par skaistiem zaudējumiem.

Trešo šī izbraukuma spēli “Dinamo” aizvadis trešdien Hantimansijskā pret Edgara Masaļska pārstāvēto “Jugra”. Atkāpties vairs nav kur, pļauka pa pašu pagriezto vaigu jau ir sanemta. Jāatrod savu spēli un jāsāk uzvarēt!

KHL ČEMPIONĀTS

“Baris” – Dinamo Rīga” 5:0 (0:0, 1:0, 4:0). 1:0 Antropovs (Makdona, 35:14), 2:0 Rudenko (Starčenko) 44:20, 3:0 Boids (Makdona, Antropovs, 46:50, vair.), 4:0 Bočenskis (Solarjovs, Savčenko, 48:13), 5:0 Upers (Rudenko, Grigorjevs, 51:03). Metieni 30-13, soda minūtes 13-15.

Citās spēlēs: “Avangard” – “Donbass” 2:1, “Jugra” – “Spartak” 6:3, “Avtomobilist” – “Atlant” 1:0, “Traktor” – “Lokomotiv” 2:3 (pēcspēles metienos), “Metallurg” Mg – “Torpedo” 3:2, “Salavat Julajev” – “CSKA” 1:4, “Severstaļ” – “Vitjaz” 1:3, “SKA” – “Metallurg” Nk 4:2, “AK Bars” – “Slovan” 2:3 (pēcspēles metienos).

Rietumu konferencē: 1. “Dinamo” M 35 (16), 2. “Lokomotiv” 32 (16), 3. “SKA” 31 (14), 4. “CSKA” 28 (16), 5. “Torpedo” 25 (14), 6. “Slovan” 25 (16), 7. “Lev” 24 (16), 8. “Atlant” 24 (17), 9. “Vitjaz” 22 (17), 10. “Severstaļ” 22 (15), 11. “Donbass” 19 (16), 12. “Spartak” 19 (17), 13. “Dinamo” Mn 18 (17), 14. “Dinamo Rīga” 17 (17).