foto – Edijs Pālens/LETA

“Dinamo” piekāpjas “Lokomotiv”un spēlēs par 3. vietu 0

Latvijas vienība Rīgas “Dinamo” trešdien tradicionālajā pirmssezonas pārbaudes turnīrā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienībām “Latvijas Dzelzceļa” kausā atspēlējās trešā mača pamatlaika pēdējās minūtēs, bet piedzīvoja zaudējumu pēcspēles metienu sērijā.
Rīgas komanda ar 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 0:1) piekāpās Jaroslavļas “Lokomotiv” vienībai, kurā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs.
Mača sākumā daži labi uzbrukumi padevās rīdziniekiem, taču atklāt spēles rezultātu neizdevās. Arī trešdaļas sākumā nopelnīto vairākumu Rīgas “Dinamo” nespēja izmantot. Turpinājumā jau mājinieku rindās spēlējošais Kaspars Saulietis tika noraidīts uz 2+10 minūtēm par sitienu galvas rajonā. Lai arī mazākumu “Dinamo” izturēja, drīz pēc tam mājinieki pēc nesaprašanās savā aizsardzības zonā tomēr zaudēja vārtus, ripu precīzi raidot Daņilam Romancevam.
Otrā trešdaļa rīdziniekiem sākās daudz veiksmīgāk. Jau pirmajā minūtē pēc precīza Gunta Galviņa metiena Rīgas “Dinamo” izlīdzināja mača rezultātu un panāca 1:1. Nākamajās minūtēs abas komandas nopelnīja pa mazākumam, kā rezultātā laukumā uz laiku palika pa četriem hokejistiem katrā vienībā. Brīvo ledu veiksmīgāk izmantoja viesu spēlētāji, kuri atkal izvirzīja vadībā savu klubu. Otros vārtus “Lokomotiv” labā guva zviedrs Jonass Enlunds.
Trešā perioda sākumā dūres izvicināja Rīgas “Dinamo” rindās spēlējošais Vācijas leģionārs Fēlikss Šics un viesu komandu pārstāvošais Emīls Gaļimovs. Mača turpinājumā abas komandas nopelnīja pa noraidījumiem, taču arī spēlējot nevienādos sastāvos, rezultātu mainīt neizdevās. Pēdējās pamatlaika minūtēs lielāks spiediens piederēja rīdziniekiem, kuri ar savu aktivitāti izprovocēja pretiniekus pārkāpt noteikumus, tādējādi nopelnot soda metienu. “Bullīti” devās pildīt Gints Meija, kuram arī izdevās to realizēt un trīs minūtes līdz pamatlaika beigām panākt neizšķirtu 2:2. Tā kā rezultāts vairs nemainījās, komandām bija jāaizvada papildlaiks.
Pamatlaiku rīdzinieki noslēdza mazākumā, tāpēc arī papildlaiku mājinieki iesāka trijatā pret četriem. Pateicoties labai aizsardzībai, Rīgas “Dinamo” hokejistiem izdevās izturēt atlikušās sekundes mazākumā. Tiesa, arī, spēlējot vienādos sastāvos, nevienai komandai neizdevās mainīt mača rezultātu, tāpēc bija jāaizvada pēcspēles metienu sērija.
“Bullīšos” ar 2:0 panākumu izcīnīja “Lokomotiv” vienība, uzvaras vārtus gūstot zviedram Stefanam Kronvalam.
Kā ziņots, trešdien turpat, “Arēnā Rīga”, par kausa pirmo finālisti kļuva Kazaņas “Ak Bars” vienība, kas ar 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) pārspēja Baltkrievijas vienību Minskas “Dinamo”.
Mača rezultātu 19.minūtē atklāja “Ak Bars” rindās spēlējošais Aleksandrs Svitovs, kurš guva uzvaras vārtus iepriekšējā spēlē pret Rīgas “Dinamo” komandu. Turpinājumā pusminūti līdz otrās trešdaļas beigām 2:0 Kazaņas vienības labā panāca Dmitrijs Obuhovs, taču jau pēc četrām nospēlētām minūtēm noslēdzošajā periodā rezultāts bija 4:0. Pa reizei precīzu metienu uz Minskas “Dinamo” vārtiem raidīja Artjoms Lukojanovs un zviedrs Matīass Šēgrēns.
Sešas minūtes līdz mača pamatlaika beigām Baltkrievijas vienībai tomēr izdevās gūt goda vārtus, kad precīzs bija Aleksandrs Materuhins. Tiesa, mačs tā arī noslēdzās ar rezultātu 4:1 “Ak Bars” labā.
Ceturtdien turnīrā tiks aizvadītas cīņas par pirmo un trešo vietu. Rīgas komanda plkst.19.30 spēkosies par bronzas godalgām.
Kā ziņots, svētdien uzvaru pirmajos dueļos izcīnīja gan Rīgas “Dinamo”, gan “Lokomotiv”. Rīgas klubs ar 4:3 pārspēja Minskas “Dinamo”, bet Jaroslavļas vienība ar 3:1 uzvarēja “Ak Bars” komandu. Savukārt pirmdien rīdzinieki ar 2:3 piekāpās “Ak Bars” vienībai, bet Minskas komanda ar 2:1 pārspēja “Lokomotiv” hokejistus.
Tādējādi situācija tabulā pirms trešās spēļu kārtas bija saspringta, jo visas komandas divos mačos bija izcīnījušas pa trim punktiem. Līdz ar to, lai iekļūtu turnīra finālā, bija jāuzvar trešajā sacensību mačā.
“Latvijas Dzelzceļa” kauss tā dalībniecēm tradicionāli ir pēdējā sagatavošanās pirms KHL sezonas sākuma. Jaunā KHL sezona sāksies 24.augustā, un tajā starp pagājušās sezonas Gagarina kausa ieguvēju Sanktpēterburgas SKA un regulārā turnīra uzvarētāju CSKA tiks izspēlēts Atklāšanas kauss.
Savukārt Rīgas klubs pirmo jaunās sezonas spēli aizvadīs 25.augustā, tiekoties ar līgas pagājušās sezonas finālisti “Ak Bars”.