“Dinamo” piektais zaudējums pēc kārtas 0

Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē otrdien savā laukumā ar rezultātu 3:5 (0:1, 2:0, 1:4) piekāpās Austrumu konferences līdervienībai Čeļabinskas “Traktor”, ciešot piekto zaudējumu pēc kārtas.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156

Rīgas “Dinamo” labā vārtus guva Oskars Cibuļskis, Aleksandrs Žirū un Andris Džeriņš. Savukārt “Traktor” komandā izcēlās Maksims Karpovs, Vladimirs Antipovs, Petri Kontiola, Maksims Jakuceņa un Vjačeslavs Belovs. Piekto ripu Belovs raidīja jau tukšos vārtos.

Šajā mačā rīdziniekiem nepalīdzēja kanādiešu aizsargs Matjē Karls, kurš diskvalificēts uz divām regulārā čempionāta spēlēm. Tiesa, laikraksts “Sovetskij Sport” vēsta, ka Latvijas klubs iesniedzis apelāciju pret šo diskvalifikāciju.

Rīgas “Dinamo” komanda nav spējusi uzvarēt pamatlaikā nevienā no desmit oktobra spēlēm. Tikmēr “Traktor” komanda deviņās šomēnes aizvadītajās cīņās svinējusi sešus panākumus.

Spēle iesākās ļoti aktīvi un abas komandas pamīšus izveidoja vairākus bīstamus momentus, taču līdz precīzam metienam allaž pietrūka veiksme un arī precizitāte. Pirmās trešdaļas vidū viesi divas reizes pēc kārtas izpelnījās divu minūšu noraidījumus, un Latvijas klubs abos šajos vairākumos radīja daudz problēmu “Traktor” komandas vārtsargam Andrejam Mezinam, tomēr ripa spītīgi nelidoja vārtos un rezultāts netika atklāts.

Mačam atsākoties vienādos sastāvos, viesu komandas spēlētāji izveidoja pāris labus uzbrukumus pretinieku vārtu tuvumā, taču Rīgas “Dinamo” vārtsargs Mīkaels Telkvists darbojās nevainojami un neļāva sevi pārspēt. Četras minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām mājinieki palika mazākumā, taču šajā vairākumā “Traktor” neko bīstamu neizveidoja. Turpinājumā neliela iniciatīva pārgāja Čeļabinskas kluba pusē, kas tam 52 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigu signāla ļāva atklāt rezultātu – aiz saviem vārtiem neveiksmīgi nospēlēja rīdzinieku kapteinis Guntis Galviņš, kurš piespēlēja tieši uz nūjas Karpovam un “Traktor” uzbrucējs bija nekļūdīgs.

Jau otrās trešdaļas 19.sekundē viesi palika mazākumā, tomēr šo vairākumu Rīgas “Dinamo” nespēja pārvērst gūtajos vārtos, bet turpinājumā ritēja spraiga spēkošanās ar labiem uzbrukumiem uz abiem vārtiem, tomēr abi vārtsargi darbojās pārliecinoši un rezultāts nemainījās. Otrās trešdaļas vidū komandas apmainījās ar divu minūšu noraidījumiem, taču nevienā no šiem vairākumiem reālu vārtu gūšanas iespēju nebija.

Turpinājumā rīdzinieku spiediens uz pretinieku vārtiem kļuva arvien lielāks un mača 36.minūtē laukuma saimnieki panāca neizšķirtu, kad pēc teicamas Džeimija Džonsona piespēles Cibuļskis ar zibenīgu metienu raidīja ripu vārtu apakšējā stūrī. Trīs minūtes pirms otrās spēles daļas beigām “Traktor” komanda vēlreiz palika mazākumā un šajā vairākumā “Dinamo” izdevās gūt vārtus. Pēc teicamas saspēles starp Polu Šehuru un Aleksandru Ņiživiju uzbrukumu ar precīzu metienu no vārtu priekšas noslēdza Žirū – 2:1.

Trešā trešdaļa Latvijas klubam sākās neveiksmīgi, jo jau pēc nospēlētas 41 sekundes viesi izlīdzināja rezultātu. Ar Jevgēņija Kuzņecova metienu no pašas vārtu priekšas Telkvists tika galā, taču pie atlēkušās ripas pirmais piesteidzās Antipovs un raidīja to gandrīz tukšos vārtos. Pēc divām minūtēm “Dinamo” hokejistiem izdevās atjaunot vadību, kad Kaspars Daugaviņš teicami piespēlēja Džeriņam, kurš pēc nelielas pauzes pārspēja Mezinu – 3:2.

Tomēr spēles turpinājums rīdziniekiem izvērtās izteikti neveiksmīgs, jo divu ar pusi minūšu laikā tika ielaisti divi vārti. Vispirms mača 44.minūtē burzmā vārtu priekšā acīgākais izrādījās Kontiola, kurš ripu burtiski iebakstīja vārtos ar visu Telkvistu, bet mirkli vēlāk pēc mājinieku muļķīgas kļūdas savā aizsardzības zonā Andrejs Kosticins no aizvārtes ar piespēli atrada Jakuceņu, kurš ceturto reizi pārspēja Telkvistu.

Pēc zaudētiem vārtiem laukuma saimnieki aktīvi metās atspēlēties un izniekoja vairākas labas iespējas gūt vārtus, bet dažreiz viesus glāba arī Mezins. Trīs minūtes pirms trešās trešdaļas beigām Daugaviņš atstāja rīdziniekus mazākumā, taču šajā vairākumā “Traktor” nespēja palielināt pārsvaru, bet uzreiz pēc tam “Dinamo” izmisīgi centās atspēlēties, tomēr tas neizdevās pat pēc Telkvista nomaiņas pret sesto laukuma spēlētāju. Neilgi pirms mača beigām teicamu iespēju gūt vārtus neizmantoja Džonsons, kura metienu no labas pozīcijas Mezins atvairīja, bet astoņas sekundes pirms spēles beigu signāla Belovs ripu iemeta tukšos vārtos, pieliekot punktu šai cīņai.

Par mača labāko spēlētāju “Dinamo” rindās kļuva Šehura.

Kā ziņots, iepriekšējā spēlē pirmdien Rīgas “Dinamo” ielaida piecus vārtus mazākumā un ar rezultātu 2:5 piekāpās spēcīgajai Magņitogorskas “Metallurg” komandai. Šo trīs mājas spēļu sēriju noslēdzošajā mačā Rīgas “Dinamo” piektdien Liepājā tiksies ar līgas pastarīti Jekaterinburgas “Avtomobilist”, kurā spēlē arī iepriekšējo divu sezonu Latvijas kluba vārtsargs Kriss Holts.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 17 punktiem 20 spēlēs pašlaik atrodas pēdējā, 14.vietā, bet “Traktor” komanda ar 39 punktiem 18 mačos ir Austrumu konferences līderpozīcijā.

Kā ziņots, regulārajā čempionātā katra komanda ar katru tiksies divas reizes, bet ar vienu vienību – četras reizes. Rīgas “Dinamo” četras reizes sacentīsies ar Baltkrievijas klubu Minskas “Dinamo”. Kopumā regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 52 mačiem – pa 26 spēlēm savā laukumā un izbraukumā. Rīgas “Dinamo” komandai šosezon izvirzīti visaugstākie mērķi, proti, izcīnīt Gagarina kausu. Savukārt minimālais komandas uzdevums ir iekļūšana izslēgšanas spēlēs.

“Dinamo Rīga” – “Traktor” 3:5 (0:1, 2:0, 1:4). 0:1 Karpovs (19:08), 1:1 Cibuļskis (Džonsons, 35:42), 2:1 Žirū (Šehura, Ņiživijs, 38:24, vair.) 2:2 Antipovs (Kuzņecovs, 40:41), 3:2 Džeriņš (Daugaviņš, Galviņš, 42:51), 3:3 Kontiola (Belovs, 43:16), 3:4 Jakuceņa (Kosticins, 45:38), 3:5 Belovs (Kontiola, 59:52, tukšos vārtos).