Foto – LETA.

“Dinamo” pieveic “Slovan” un turpina uzvaru sēriju 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā pieveica Slovākijas vienību Bratislavas “Slovan”, izcīnot jau ceturto uzvaru pēc kārtas.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Savukārt pēdējo sešu maču laikā rīdzinieki izcīnījuši jau piecas uzvaras.

Pamatlaikā Rīgas “Dinamo” labā vārtus guva Tims Sestito, kamēr “Slovan” sastāvā izcēlās Džefs Tafē. Tikmēr pēcspēles metienu sērijā uzvaras “bullīti” Latvijas komandas labā realizēja Patriks Malens.

Rīgas “Dinamo” komandai šis mačs sākās neveiksmīgi, jo jau ar spēles sākumu iniciatīva piederēja “Slovan” vienībai, kas turklāt ceturtajā minūtē atklāja cīņas rezultātu – rīdzinieku vārtsargs Jakubs Sedlāčeks nespēja noturēt piespiesto ripu un izlaida to caur kājsargiem. Pēc tam pirmais pie tās bija Tafē, kurā panāca 1:0. Neilgu brīdi vēlāk Sedlāčeks vēlreiz nospēlēja neveiksmīgi, jo pēc viņa piespēles ripa izlidoja ārpus laukuma, kas nozīmēja noraidījumu par laika vilcināšanu. Pēc tam noteikumus pārkāpa arī Ralfs Freibergs, kas viesiem 24 sekundes lika spēlēt trijatā pret pieciem. Par spīti lielajam un agresīvajam “Slovan” spiedienam, kā arī vairākiem metieniem, Rīgas “Dinamo” mazākumu izturēja.

Pirmās trešdaļas viducī spēle starp abām vienībām izlīdzinājās, lai gan Bratislavas klubam joprojām piederēja neliels pārsvars. 13.minūtē rīdzinieki gan tika pie sava pirmā vairākuma, kas gan bija diezgan bezzobains un netika realizēts. Četras minūtes pirms pārtraukuma laba iespēja izcelties no vārtu priekšas bija Edgaram Kuldam, kura metiens gan lidoja vārtiem secen, bet uzreiz pēc tam rīdziniekus no vārtu zaudējuma jau glāba Sedlāčeks.

Otrās trešdaļas sākumā noraidījumu nopelnīja Aleksandrs Jerofejevs, bet “Slovan” hokejisti viena spēlētāja pārsvaru nerealizēja, turklāt pašās mazākuma beigās rīdzinieki devās pretuzbrukumā, kurā teicamu Ginta Meijas piespēli izmantoja Sestito, ar vienu nūjas pieskārienu raidot ripu vārtos. Tiesa, Rīgas “Dinamo” vārtus guva, hokejistiem spēlējot vienādos sastāvos, jo tobrīd Jerofejevs pēc noraidījuma izciešanas laukumā bija pavadījis trīs sekundes. Pēc vārtu guvuma noteikumi tika pārkāpti pret Kasparu Saulieti, kas Latvijas komandai ļāva spēlēt vairākumā. Lai gan vienā no epizodēm lieliski nospēlēja Miks Indrašis, veikdams reidu uz pretinieku “cietoksni”, vārti tā arī netika iekaroti.

Mača 30.minūtē noteikumi tika pārkāpti arī pret Freibergu, taču Rīgas “Dinamo” vairākumā uzspēlēja vien neilgu brīdi, jo divas sekundes vēlāk uz noraidīto soliņa bija jādodas Mārim Bičevskim. Rezultāts tā arī palika nemainīgs, bet 32 minūtē komandas nopelnīja abpusēju noraidījumu. Savukārt divas minūtes vēlāk uz noraidīto soliņa atkal devās Freibergs, bet vairākumā “Slovan” neko paveikt nespēja, turklāt paši pamanījās nopelnīt divu minūšu sodu. Līdz ar to rīdzinieki nepilnu minūti varēja spēlēt vairākumā, kas gan palika neizmantots, bet trešdaļas izskaņā rezultāts nemainījās.

Noslēdzošais mača periods iesākās piesardzīgā hokejā, bet 45.minūtē spēlē bija jāiesaistās Sedlāčekam, kurš glāba pēc Jakuba Valska metiena. Savukārt 47.minūtē rīdziniekiem vēlreiz bija jāspēlē mazākumā, jo savu otro noraidījumu saņēma Bičevskis. Mājinieki vairākumā spēlēja pavisam blāvi un neko neizveidoja, bet pamatlaika izskaņā vienības spēlēja diezgan piesardzīgi. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Laurim Dārziņam bija lieliska iespēja izvirzīt vadībā viesus, bet ripa pēc partnera piespēles pārlēca pāri hokejista nūjai.

Pēdējās pamatlaika minūtes gan aizritēja aktīvā hokejā, taču vārtus neviena no komandām neguva.

Tādējādi abu vienību duelis turpinājās pagarinājumā, turklāt tas aizritēja aizraujošā hokejā, bet priekšpēdējā minūtē fantastika iespēja izraut uzvaru bija “Slovan” vienībai, kas gan palika nerealizēta. Papildus piecās minūtēs arī vārti netika gūti, tāpēc uzvarētājs bija jānoskaidro pēcspēles metienu sērijā.

Lai gan Meija savu iespēju nerealizēja, pēc tam precīzs rīdzinieku izpildījumā bija Malens, kura metiens nodrošināja uzvaru Rīgas komandai, jo neviens no “Slovan” mēģinājumiem nebija sekmīgs.

Zīmīga šī spēle bija Rīgas “Dinamo” uzbrucējam Miķelim Rēdliham, kurš pret “Slovan” aizvadīja savu 500.KHL spēli.

Pirms tam rīdzinieki aizvadīja četras mājas spēles, kurās tika izcīnītas trīs uzvaras pēc kārtas. Mājas spēļu sēriju “Dinamo” sāka ar zaudējumu 2:5 Ķīnas klubam Pekinas “Kuņluņ Red Star”, bet nākamajā mačā Liepājā ar 3:2 uzvarēja Habarovskas “Amur” komandu. Sestdien Rīgas komanda vēju pilsētā ar 3:2 uzvarēja Latvijas valstsvienības aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas “Admiral”, bet pirmdien Rīgā ar 2:0 pārspēja vienu no Austrumu konferences spēcīgākajām komandām Kazaņas “Ak Bars”, turklāt pirmo sauso uzvaru savā KHL karjerā izcīnīja vārtsargs Jānis Kalniņš.

Savukārt “Slovan” pēdējās četrās spēlēs izcīnījusi vienu uzvaru, kas tika gūta iepriekšējā mačā pret Artūra Kuldas pārstāvēto Somijas komandu Helsinku “Jokerit” (2:1).

Pēc spēles Bratislavā “Dinamo” hokejisti dosies uz Horvātiju, kur viesosies pie Zagrebas “Medveščak”. Savainojumu dēļ ar komandu šajā izbraukumā nav devušies divi rezultatīvākie spēlētāji Guntis Galviņš un Koltons Gilīss, kā arī vienības piektais rezultatīvākais spēlētājs Džastins Šags. Tāpat Rīgā palicis trenēties aizsargs Ēriks Ševčenko, bet vienības sastāvā izbraukuma sērijā iekļauti 14 uzbrucēji, astoņi aizsargi un trīs vārtsargi, kuru vidū ir arī jaunais ripu ķērājs Toms Tomovics.

“Dinamo” un “Slovan” KHL čempionātā tikušās 14 reizes, uzvaras un zaudējumus dalot uz pusēm. Iepriekšējā sezonā komandas tikās četras reizes. Zīmīgi, ka abās mājas spēlēs rīdzinieki uzvarēja pēcspēles metienu sērijā ar 2:1, bet viesos abos mačos zaudēja pagarinājumā ar 2:3.

Ar 29 punktiem 31 spēlē “Dinamo” ieņem pēdējo, 14., vietu Rietumu konferencē, no pirmā astotnieka atpaliekot 16 punktus, bet 13.pozīcijā esošajai “Medveščak” zaudējot sešus punktus. Savukārt “Slovan” Rietumu konferencē atrodas tieši virs “Medveščak” un Latvijas vienību apsteidz par desmit punktiem.

KHL regulārajā čempionātā piedalās 29 komandas no astoņām valstīm – Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Somijas, Slovākijas, Horvātijas un Ķīnas. Jaundibinātajā Pekinas klubā ir sapulcināti pazīstami ārzemju hokejisti, jo pašā Ķīnā pagaidām nav pietiekoši daudz spēlētāju, kas atbilstu KHL līmenim.

Regulārajā čempionātā katra komanda, tāpat kā pērn, aizvadīs pa 60 spēlēm. Ar katru no pretiniekiem tiks spēlēts divas reizes, bet vēl četras cīņas tiks aizvadītas ar savas divīzijas divām komandām – rīdziniekiem tās būs “Jokerit” un Minskas “Dinamo”, ar kurām tiks aizvadīts pa četrām savstarpējām spēlēm.

KHL regulārais čempionāts noslēgsies nākamā gada 18.februārī, trīs dienas vēlāk sāksies izslēgšanas spēles, bet Gagarina kausa ieguvēji tiks noskaidroti ne vēlāk kā 20.aprīlī.

Aizvadītajā sezonā Gagarina kausa finālā Magņitogorskas “Metallurg” sīvā sērijā ar 4-3 uzvarēja Maskavas CSKA vienību, otro reizi kluba vēsturē tiekot pie KHL galvenās balvas.