foto – LETA

”Dinamo” pirms olimpiskā pārtraukuma emocionālā spēlē zaudē ”Jokerit” 0

Rīgas “Dinamo” svētdien, aizvadot pēdējo spēli pirms Phjončhanas olimpisko spēļu pārtraukuma, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā emocionālā cīņā ar rezultātu 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) zaudēja Helsinku “Jokerit” vienībai.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115

Laukuma saimnieku labā vienīgos vārtus guva Miķelis Rēdlihs, bet par labāko “Dinamo” rindās tika pie rezultatīvas piespēles tikušais aizsargs Ansi Salmela, rīdziniekiem mača beigās neizmantojot daudz labu iespēju izglābties no neveiksmes.

Pēc šī zaudējuma ir skaidrs, ka Rīgas “Dinamo” šo sezonu noslēgs Rietumu konferences pēdējā vietā.

Spēle “Dinamo” komandai gan sākās neveiksmīgi, jo septītajā minūtē rezultātu atklāja “Jokerit” dāņu uzbrucējs Niklass Jensens, kurš no iemetiena apļa izdarīja spēcīgu plaukstas metienu, trāpot Manta Armaļa sargāto vārtu tuvējā augšējā stūrī.

Viesiem piederēja pārsvars, savukārt rīdzinieki pie iespējām gūt vārtus tika skaitliskajā vairākumā, kurš gan netika realizēts, pirmajā periodā “Dinamo” spēlētājiem izdarot tikai trīs metienus pa vārtiem.

Laukumā risinājās ļoti aktīva spēka spēle, kurā abu komandu spēlētāji nereti arī nespēja savaldīt emocijas, tāpēc otrā perioda pirmajā pusē divi skaitliskie vairākumi bija “Dinamo” spēlētājiem, bet pēc tam viņi divas reizes palika arī mazākumā, rezultātam gan nemainoties.

Baudāmākais šajā spēlē bija trešais periods, kura sākumā rīdzinieki uz divām minūtēm palika trijatā pret pieciem pretiniekiem. “Jokerit” lielo vairākumu izspēlēja līdz Stīva Mozesa brīvam plaukstas metienam, ripai izspurdzot zem Armaļa kājsarga.

Nonākot iedzinējos ar 0:2, laukuma saimnieki uzreiz kāpināja tempu, kas gana ātri deva arī vēlamo rezultātu. Noteikumus pārkāpa Jensens, bet vairākumā “Jokerit” vārtu priekšā labi nospēlēja Miķelis Rēdlihs, kurš pēc Ansi Salmelas metiena bija pirmais pie vārtsarga Karri Remes atsistās ripas, 44.minūtē samazinot starpību līdz minimumam.

Neilgi pēc tam Rīgas klubs ieguva iespēju četras minūtes spēlēt vairākumā, jo rupji nospēlēja “Jokerit” 18 gadus vecais talants Ēli Tolvanens, nopelnot 2+2 soda minūtes. Vairākums gan netika izmantots, larī arī iespēju laukuma saimniekiem netrūka.

Arī mača pēdējās minūtē rīdziniekiem bija liels pārsvars, tomēr ripa spītīgi negāja vārtos, kuros teicams bija Reme, šajā mačā atvairot 19 no 20 metieniem, kamēr Armalis tika galā ar 22 no 24 Somijs kluba spēlētāju raidījumiem.

Jāpiebilst, ka uz šo spēli, kuru klātienē vēroja 7506 skatītāji, bija ieradies kupls “Jokerit” komandas atbalstītāju pulks, uz Rīgu ceļu mērojot astoņiem līdzjutēju autobusiem no Somijas.

Kā vēstīts, tad abas komandas savā starpā tikās jau piektdien, kad rīdzinieki viesos bija pārāki ar 4:2, pārtraucot septiņu zaudējumu sēriju.

Pēc svēdienas mačiem KHL čempionātā iestājies teju mēnesi ilgs pārtraukums, kas saistīts ar februārī gaidāmajām Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Šī pārtraukuma laikā Rīgas “Dinamo” piedalīsies pārbaudes turnīrā Šveices pilsētā Davosā, bet pēc tam komandai šajā sezonā būs atlikušas vairs tikai divas spēles – 27.februārī viesos pret Minskas “Dinamo” un 1.martā vēlreiz pret “Jokerit”.