foto – LETA

“Dinamo” saskalda gabalos “Toros” 0

Rīgas “Dinamo” pirmajā pārbaudes spēlē pirms jaunās sezonas šodien pārliecinoši ar 8:1 uzvarējis Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) čempionus Ņeftekamskas “Toros”.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

Mačā pret “Toros” komandu, kuru pārstāv latviešu uzbrucējs Kaspars Saulietis, bet uz pārbaudes laiku tajā uzaicināts uzbrucējs Artūrs Mickēvičs, “Dinamo” komanda “Inbox.lv” ledus hallē Piņķos bija pārāka ar rezultātu 8:1 (3:0, 4:1, 1:0).

Rezultātu jau spēles trešajā minūtē “Dinamo” labā atklāja Kirils Tambijevs, bet vēl pa vieniem vārtu guvumiem pirmajā periodā pievienoja Marsels Hosa un Juris Upītis. Otrais periods Rīgas komandai izvērtās vēl rezultatīvāks, kad pa vienai reizei precīzi bija Oskars Cibuļskis, Artūrs Kuzmenkovs, Mets Robinsons un Gints Meija. Perioda beigās vienus vārtus atguva “Toros” spēlētājs Konstantīns Bokarjovs. Trešajā periodā vieni vārti Aleksandra Ņiživija kontā.

Tomēr, kā jau brīžiem pārbaudes spēlēs ierasts, mačs nenoslēdzās jau pēc pamatlaika. Abas vienības aizvadīja pēcspēles metienu sēriju, kurā “Toros” hokejistiem izdevās kaut nedaudz revanšēties un uzvarēt ar 2:0.

Rīgas “Dinamo” kopējos treniņus uzsāka 11.jūlijā, bet no 21.jūlija komanda atrodas treniņnometnē Valmierā. Uz pirmo pārbaudes spēli Piņķos komanda ieradās tieši no Valmieras, kur no rīta vēl aizvadīja pēdējo treniņnometnes treniņu.

Galvenais treneris Artis Ābols ar saviem palīgiem šim mačam bija pieteicis divus vārtsargus, astoņus aizsargus un 13 uzbrucējus, iespēju sevi apliecināt dodot tiem hokejistiem, kuri komandā atrodas uz pārbaudes laiku, kā arī jaunajiem spēlētājiem.

Mačā pret “Toros” rīdzinieku rindās spēlēja vārtsargi Jakubs Sedlāčeks un Māris Jučers, aizsargi Georgijs Pujacs, Mets Robinsons, Krišjānis Rēdlihs, Edgars Siksna, Rodrigo Laviņš, Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis un Mārtiņš Porejs, kā arī uzbrucēji Marcels Hosa, Kails Vilsons, Juris Upītis, Aleksandrs Ņiživijs, Andris Džeriņš, Gints Meija, Kārlis Ozoliņš, Artūrs Kuzmenkovs, Mārtiņš Cipulis, Lauris Bajarūns, Patriks Valčāks, Kirils Tambijevs un Deivids Sarkanis.

Šajā spēlē “Dinamo” rindās laukumā nedevās tādi spēlētāji kā Sandis Ozoliņš, Miks Indrašis, Pols Šekura, Arvīds Reķis un Mīkaels Telkvists.

Jāizceļ, ka Mickēvičs pirms tam neizturēja pārbaudes laiku “Dinamo” komandā, bet tagad cer uz līgumu ar “Toros”, kas ir KHL vienības Ufas “Salavat Julajev” fārmklubs.

Gatavojoties jaunajai sezonai, Rīgas “Dinamo” komanda pavisam aizvadīs deviņas pārbaudes spēles. Pēc mača ar “Toros” komanda turpinās trenēties Piņķos un turpat aizvadīs arī nākamo pārbaudes spēli, 8.augustā sacenšoties ar vēl vienu VHL komandu Aļmetjevskas “Ņeftjaņik”.

No 12. līdz 16.augustam Rīgas “Dinamo” piedalīsies pārbaudes turnīrā Prāgā, kur bez Latvijas komandas spēlēs vēl arī mājinieki Prāgas “Lev”, Kazaņas “Ak Bars” un Ufas “Salavat Julajev”. Komandas aizvadīs viena riņķa turnīru un pēc tam sacentīsies par vietām, kopā katra nospēlējot četrus mačus.

Savukārt no 26. līdz 29.augustam “Arēnā Rīga” jau piekto reizi norisināsies tradicionālais starptautiskais hokeja turnīrs “Latvijas Dzelzceļa” (LDz) kauss, kurā šogad piedalīsies sešas komandas – Rīgas “Dinamo”, Jaroslavļas “Lokomotiv” ar Miķeli Rēdlihu sastāvā, Sanktpēterburgas SKA, “Ak Bars”, Minskas “Dinamo” un “Lev”. Komandas turnīra pirmajā kārtā būs sadalītas divās apakšgrupās pa trim vienībām, kas savā starpā izspēlēs apļa turnīru, bet turnīra pēdējā dienā aizvadīs spēles par vietām ar otras grupas komandām. Rīdzinieki spēlēs vienā grupā ar “Lokomotiv” un “Ak Bars” vienībām.

Jauno KHL sezonu rīdzinieki 5.septembrī uzsāks savā laukumā ar maču pret Minskas “Dinamo”.