“Dinamo” sausā un bez punktiem pret CSKA 0

Turpinot savu pirmo šī gada izbraukuma sēriju, Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā otrdien nespēja gūt vārtus, ar rezultātu 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) piekāpjoties visa turnīra līderei Maskavas CSKA.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Pa vieniem vārtiem CSKA rindās guva Sergejs Andronovs, Maksims Mamins un Sīmons Hjalmarsons, bet uzvarētāju vārtsargs Staņislavs Gaļimovs palika nepārspēts.

Kaut mača ievadā pārsvars jau prognozējami piederēja CSKA komandai, aizsardzībā rīdzinieki darbojās ļoti pārliecinoši. Devītajā minūtē pēc pārkāpuma pret jauno Rodrigo Ābolu Rīgas “Dinamo” ieguva iespēju cīnīties vairākumā, tomēr nevienādā sastāva minūtēs ilgstoši nespēja nostāties pretinieku zonā un tā arī neizdarīja nevienu metienu pa vārtiem. Savukārt neilgi pēc tam CSKA atklāja rezultātu, kad, neviena nepiesegts, meta Ondržejs Ņemecs, kura raidījumu rikošetā pielaboja Andronovs.

Pēc zaudētajiem vārtiem Rīgas “Dinamo” hokejisti veica vairākus bīstamus uzbrukumus, vēlāk iegūstot iespēju vēlreiz cīnīties vairākumā, kad noteikumi tika pārkāpti pret komandas kapteini Lauri Dārziņu. Kaut šī vairākuma laikā rīdzinieki darbojās nedaudz pārliecinošāk, tomēr visas divas minūtes netika aizvadītas, jo noteikumus pārkāpa Mārtiņš Cipulis, un komandas 50 sekundes sacentās četratā. Savās vairākuma sekundēs CSKA ripu kontrolēja pārliecinošāk, tomēr arī metienus neveica, un pirmā trešdaļa noslēdzās ar rezultātu 0:1. Tiesa, tās pēdējā minūtē Maskavas kluba spēlētāji vēl pamanījās raidīt ripu pret rīdzinieku vārtu stabiņu.

Otrā trešdaļa sākās līdzīgā cīņā, un tās ievadā komandas ilgstoši ļoti bīstamus momentus nespēja izveidot, tomēr astotajā minūtē CSKA guva jau otros vārtus – Mamins veica sekmīgu individuālo gājienu un izdarīja metienu no neērtās puses, ko vārtsargs Džefs Delorjē nespēja tvert. Pēc otro vārtu guvuma iniciatīvu arvien pārliecinošāk pārņēma CSKA komanda, bet piecas minūtes pirms trešdaļas beigām cīņa izlīdzinājās. Tomēr drīz vien Milans Jurčina Rīgas “Dinamo” komandu atstāja mazākumā. Šīs divas minūtes rīdzinieki izturēja un pēc otrās trešdaļas joprojām atradās iedzinējos ar 0:2.

Arī noslēdzošo trešdaļu pārliecinošāk sāka CSKA komanda un jau pēc trim spēlētām minūtēm atcēla pēdējos jautājumus par cīņas uzvarētāju – pēc Igora Grigorenko piespēles no aizvārtes izcēlās zviedrs Sīmons Hjalmarsons. Vispārliecinošāk Rīgas “Dinamo” mačā aizvadīja noslēdzošās desmit minūtes, tomēr vārtus gūt tā arī nespēja, otro reizi šosezon piekāpjoties pašreizējai turnīra līderei.

Šajā mačā Rīgas “Dinamo” vārtos bija palicis Džefs Delorjē, bet nelielu savainojumu guvušā Roberta Bukarta vietā laukumā izgāja Broks Troters. Tāpat vienības galvenais treneris Artis Ābols bija samainījis spēlētājus pirmajos divos uzbrucēju virknējumos. Savukārt CSKA komandas sastāvā salīdzinājumā ar iepriekšējo maču laukumā bija devies pilnīgi svaigs piecinieks.

Neilgi pirms mača KHL Disciplinārā komiteja nolēma par pārkāpumu iepriekšējā mačā Laurim Dārziņam piespriesto divu minūšu noraidījumu palielināt līdz 5+20 minūtēm. Tas gan pagaidām uzbrucējam vēl neliek izlaist maču.

Kā zināms, šo izbraukuma sēriju rīdzinieki sāka svētdien, kad pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 svarīgā cīņā apspēlēja latviešu speciālista Pētera Skudras trenēto Ņižņijnovgorodas “Torpedo”.

Savukārt sērijas noslēgumā “Dinamo” ceturtdien tiksies ar tiešo konkurenti kopvērtējumā Čerepovecas “Severstaļ”. Pēc tam komandai sekos piecas spēles savā laukumā, bet noslēdzošie pieci regulārā čempionāta mači jau būs izbraukumā.

Iepriekšējo septiņu maču laikā Rīgas “Dinamo” izdevies tikt pie piecām uzvarām. Tikmēr Maskavas komanda guva vien otro panākumu iepriekšējo četru spēļu, lai gan pirms tam bija sešu uzvaru sērija.

Iepriekš šosezon Rīgas klubs un CSKA tikās 24.decembrī, kad Maskavas klubs izbraukumā bija pārāks ar 5:4, lai gan “Dinamo” hokejisti cīņas gaitā bija nonākuši vadībā ar 3:1 un 4:2.

Ar 47 spēlēs izcīnītiem 111 punktiem CSKA atrodas Rietumu konferences un visas līgas kopvērtējuma priekšgalā, bet Rīgas “Dinamo” komanda ar 62 punktiem 49 mačos saglabājusi desmito pozīciju, bet nu jau par diviem punktiem atpaliek no izslēgšanas spēļu zonas.