“Dinamo” sezonu pabeidz ar 2:7 sagrāvi pret “Atlant” 1

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”, noslēdzot dalību Kontinentālās hokeja līgas (KHL) septītajā sezonā, otrdien izbraukumā ar 2:7 (2:1, 0:3, 0:3) piekāpās Mitišču “Atlant” vienībai, kurā par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs, bet tās pieteikumā ir arī pašlaik traumētais uzbrucējs Roberts Jekimovs.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65

Latvijas komandas rindās pa vārtiem guva Miks Indrašis un Gints Meija.

Dueli rīdzinieki sāka veiksmīgi, jo vairākumā pēc lieliskas Kaila Vilsona piespēles rezultātu atklāja Indrašis, izceļoties jau ceturtajā minūtē. Pēc dažām minūtēm Rīgas “Dinamo” komandai atkal izdevās izmantot vairākumu, kad pēc vēl vienas lieliskas saspēles netraucēts vārtu priekšā palika Meija, kurš panāca jau 2:0. Tuvojoties perioda izskaņai, kontroli pār cīņu sāka pārņemt “Atlant”, kas vainagojās panākumiem, jo 17 sekundes pirms pārtraukuma ripas virzienu mainīja Antons Babčuks, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam.

Otro trešdaļu – it īpaši tās sākumu – Latvijas komanda aizvadīja ļoti neveiksmīgi, jo vispirms 63.sekundē pēc perioda sākuma izlīdzinājumu panāca Igors Ļevickis. Brīdi vēlāk rīdziniekus no vārtu zaudējuma glāba vārtu pārliktnis, bet 23.minūtē Artjoms Černovs vadībā jau izvirzīja mājiniekus, izmantodams vairākumu. Pusotru minūti vēlāk “Atlant” guva vēl vienus vārtus, kad no vārtu priekšas izcēlās Andrejs Taratuhins. Pēc sliktā trešdaļas sākuma Rīgas “Dinamo” nedaudz atguvās, taču atslēgt pretinieku vārtus tās arī neizdevās, lai gan perioda izskaņā Līnuss Videls trāpīja pa vārtu pārliktni.

Arī noslēdzošā trešdaļa šajā sezonā rīdziniekiem neiesākās sekmīgi, jo jau 44.minūtē Vitālijs Novopašins panāca 5:2, bet mazāk nekā divas minūtes vēlāk Taratuhins padarīja rezultātu graujošu – 6:2. Pēc šiem zaudētiem vārtiem Rīgas “Dinamo” turpināja spēlēt ļoti blāvi, kas lika zaudēt vēl vienus vārtus, jo pretinieku izgājiena laikā noteikumus pret Ņikitu Sošņikovu pārkāpa Latvijas komandas aizsargs Aleksandrs Jerofejevs. Līdz ar to uz viesu vārtiem tika nozīmēts soda metiens, ko Sošņikovs arī realizēja. Spēles izskaņā Mitišču komanda tika pie vēl viena “bullīša”, taču rīdzinieku vārtsargs Džefs Delorjē to atvairīja.

Cerības uz izslēgšanas turnīra sasniegšanu rīdzinieki zaudēja piektdien. Pēc šāda notikumu pavērsiena svētdien Latvijas vienība kārtējā mačā ielaida vārtus 11 sekundes pirms pamatlaika beigām un ar 0:1 piekāpās Baltkrievijas komandai Minskas “Dinamo”.

“Atlant” komanda iepriekšējās astoņās spēlēs guvusi sešas uzvaras, taču tik un tā neiekļuva Gagarina kausā, jo to otrdien nodrošināja “Soči” vienība.

Rīgas “Dinamo” un “Atlant” komandas iepriekš šosezon bija tikušās četras reizes – septembrī uzvaru savā laukumā ar 4:2 izcīnīja rīdzinieki, 7.decembrī Mitiščos uzvaru ar 4:1 svinēja mājinieki, 29.decembrī Rīgas “Dinamo” izbraukumā revanšējās ar 3:2, bet 28.janvārī savās mājās guva panākumu ar 3:1.

Ar 60 spēlēs izcīnītiem 77 punktiem Rīgas “Dinamo” sezonu noslēdza ar 12.vietu Rietumu konferencē. Savukārt “Atlant” komanda ar 85 punktiem bija desmitajā pozīcijā.

Pirmajās sešās KHL sezonās Rīgas “Dinamo” Gagarina kausa izcīņai nespēja kvalificēties vienu reizi, kad 2012./2013.gada sezonā tā Rietumu konferencē palika pēdējā, 14.pozīcijā, tomēr piedalījās jaunizveidotajā Cerību kausā, kurā turklāt triumfēja. Šosezon Cerību kauss vairs nepastāv.

Pirms gada Rīgas “Dinamo” ar 93 punktiem 54 spēlēs guva piekto vietu Rietumu konferencē, bet pirmajā Gagarina kausa kārtā piekāpās Ukrainas vienībai Doņeckas “Donbass”, kas šosezon valstī valdošās politiskās situācijas dēļ vairs nepastāv.

Sekmīgākā Rīgas “Dinamo” komandai bijusi KHL otrā un trešā sezona, kad abas reizes Gagarina kausā tika pārvarēts pa vienai kārtai un sezonu noslēguma kopvērtējumā vienība tika klasificēta astotajā pozīcijā.