“Dinamo” trīs reizes atspēlējas, tomēr zaudē “Torpedo” 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” kārtējā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē savā laukumā piektdien ar rezultātu 3:4 (1:2, 2:2, 0:0) zaudēja Ņižņijnovgorodas “Torpedo” vienībai, piedzīvojot otro zaudējumu pēc kārtas.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Divus vārtus “Dinamo” labā guva Pols Šekura, bet reizi precīzs bija Mārtiņš Karsums. “Torpedo” rindās izcēlās Maksims Potapovs, Mihails Varnakovs, Vladimirs Maļenkihs un Martins Tērnbergs.

Maču abas komandas sāka piesardzīgi, neizceļoties ar bīstamiem uzbrukumiem. Pēc nospēlētām trijām minūtēm un 20 sekundēm ar precīzu metienu viesus vadībā izvirzīja Potapovs, kuram rezultatīvi asistēja arī bijušais Rīgas kluba leģionārs Mets Elisons. Neveiksmīgi šajā epizodē nospēlēja Māris Jučers, kurš nepaspēja pārvietoties no viena vārtu stūra uz otru, un bija spiests kapitulēt.

Divas minūtes vēlāk lieliska iespēja panākt izlīdzinājumu bija “Dinamo” komandas kapteinim un uzbrukuma līderim Karsumam, taču viņa raidītā ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. Mača septītajā minūtē noraidījumu par pretinieka turēšanu ar nūju nopelnīja viesu hokejists Grigorijs Miščenko, bet “Dinamo” bija nepieciešamas tikai 25 sekundes, lai realizētu viena vīra pārsvaru. To, pēc Krišjāņa Rēdliha metiena no zilās līnijas, paveica kanādietis Šekura pēc pašaizliedzīgas cīņas vārtu priekšā. Ar rezultatīvu piespēli šajā vārtu guvumā izcēlās arī Miks Indrašis.

Cīņas turpinājumā iniciatīvu saglabāja Rīgas komandas spēlētāji, bet ar epizodiskiem pretuzbrukumiem atbildēja viesi no Ņižņijnovgorodas. Četras minūtes un 40 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām lieliska izdevība gūt savas vienības otros vārtus bija mājinieku labākajam snaiperim Aleksandram Žirū, bet vārtos teicami nospēlēja Vitālijs Kovaļs. Kad līdz pirmā mača nogriežņa beigām bija atlikušas mazāk kā trīs minūtes, individuāli mājinieku zonā ieslidoja “Torpedo” spēlētājs Varnakovs un ar atkārtotu metienu no tuvas distances pārspēja Jučeru. Līdz ar to, pirmajā pārtraukumā “Dinamo” devās ar vienu vārtu deficītu.

Otrās trešdaļas sākumā par pretinieka turēšanu ar rokām uz divām minūtēm tika noraidīts mājinieku vienīgo vārtu autors Šekura, bet Rīgas komandas spēlētāji prata izturēt mazākumu, neielaižot vārtus. Trešdaļas ceturtajā minūtē izlīdzinājumu pēc Karsuma un Mārtiņa Poreja piespēlēm panāca Šekura, gūstot savus otros vārtus šajā cīņā. Pēc piecām spēlētām minūtēm vēlreiz uz noraidīto soliņa devās “Dinamo” hokejists – par spēles laika vilcināšanu soģi sodīja Arvīdu Reķi.

Mazākumā teicama iespēja izvirzīt rīdziniekus vadībā bija Gintam Meijam, kurš izrāvās viens pret Kovaļu. Diemžēl, Meijas raidītā ripa trāpīja pa vārtu stabu, bet Reķa noraidījumu izmantoja Maļenkihs un izvirzīja vadībā viesus no Ņižņijnovgorodas. Mazāk kā sešas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām pēc lieliskas Kristapa Sotnieka darbības un Indraša cīņas vārtu priekšā atkārtoti neizšķirtu uz tablo panāca Karsums. Uzreiz pēc tam noraidījumu pret pretinieku spēlētāju Aleksandru Jevsejeko nopelnīja Žirū, bet “Torpedo” sev doto iespēju realizēja. Šajā izspēlē ceturto reizi Jučeru pārspēja Zviedrijas izlases spēlētājs Tērnbergs.

Pašās trešdaļas beigās “Dinamo” ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču šī mača nogriežņa ietvaros to neizdevās realizēt un arī otrajā pārtraukumā Rīgas komandas spēlētāji devās esot iedzinējos.

Vairākumu mača pēdējās trešdaļas sākumā Rīgas komandas spēlētājiem izmantot neizdevās un rezultāts nemainījās. Trešdaļas turpinājumā abas komandas apmainījās ar neprecīziem pretuzbrukumiem, bet spēles rezultāts nemainījās. Sešas minūtes un 15 sekundes līdz pamatlaika beigām lieliska izdevība panākt izlīdzinājumu bija Žirū, taču viņš nespēja pārcelt ripu pāri Kovaļa kājsargam. Pēdējās trijās trešdaļas minūtēs “Dinamo” spēlētāji mērķtiecīgi un apņēmīgi centās gūt ceturtos vārtus un panākt izlīdzinājumu, taču vienādos skaitliskos sastāvos to panākt neizdevās. Nedaudz vairāk kā minūti līdz trešdaļas beigām Jučers tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču Kovaļu pārspēt rīdziniekiem neizdevās un tika piedzīvots otrais zaudējums pēc kārtas.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 45 punktiem 44 spēlēs ieņem 13.vietu. Astoņas spēles pirms regulārā čempionāta beigām rīdzinieki no izslēgšanas spēļu zonas atpaliek par 14 punktiem. Savukārt “Torpedo” ar 58 punktiem atrodas šīs pašas konferences devītajā pozīcijā.