“Dinamo” turpina lieliski un pieveic Omsku 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” izcīnīja uzvaru arī otrajā četru mājas spēļu sērijas mačā, ar 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) pieveicot šosezon ne pārāk veiksmīgi spēlējošo Omskas “Avangard” vienību.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns

Rīgas “Dinamo” labā vārtus guva Kristaps Sotnieks, Marcels Hosa un Kails Vilsons, kurš ripu raidīja jau tukšā “Avangard” cietoksnī.

Jau spēles sākumā mājiniekiem bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, jo pretinieku zonā neatļauti tika apturēts Miks Indrašis. Tomēr vairākumā Rīgas “Dinamo” īsti neko neizdevās izveidot.

Omskas komanda aktīvi uzsāka spēli, regulāri traucējot vārtsarga Mīkaela Telkvista modrību, tomēr viņu pārspēt viesiem neizdevās, vēlāk jau abu komandu spēki līdzsvarojās.

Septītajā minūtē Rīgas “Dinamo” ieguva vēl vienu iespēju spēlēt vairākumā, jo “Avangard” hokejists Dmitrijs Vorobjovs izmeta ripu ārpus laukuma robežām. Taču arī šoreiz vairākumā gūt vārtus, bet dažas sekundes pēc tam, kad Omskas vienība atkal spēlēja pilnā sastāvā ar metienu aizsarga aizsegā gandrīz no zilās līnijas izcēlās Kristaps Sotnieks, kuram rezultatīvi piespēlēja Arvīds Reķis.

Brīdi vēlāk bīstams uzbrukums jau izdevās viesiem, taču Rīgas “Dinamo” no vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs.

Pirmā perioda izskaņā noraidījumu nopelnīja Pols Šekura, taču rīdzinieki gana veiksmīgi spēlēja aizsardzībā, neļaujot “Avanagrd” izveidot neko bīstamu.

Līdzīgi kā pirmo periodu arī otro aktīvāk uzsāka “Avangard” hokejisti, bet Dmitrijam Sjominam izgājienā pret Telkvistu neizdodas gūt vārtus. Pēc dažām minūtēm šim “Avangard” spēlētāji radās vēl viena teicama izdevība gūt vārtus, tomēr arī to viņam realizēt neizdevās.

Perioda pirmajā daļā rīdziniekiem nekādi neizdevās lauzt spēles gaitu un pārņemt iniciatīvu, turklāt Omskas kluba hokejisti turpināja radīt nervus kutinošas situācijas pie Rīgas “Dinamo” vārtiem.

Trešdaļai tuvojoties izskaņai, Vitālijs Pavlovs nopelnīja jau devīto noraidījumu šajā sezonā, bet mazākumā rīdzinieki tikai ar milzu pūlēm prata nosargāt vārtus neskartus.

Perioda pēdējās minūtes rīdziniekiem nācās spēlēt trijatā pret pieciem, jo Rīgas kluba kapteinis Sandis Ozoliņš nopelnīja noraidījumu pret “Avangard” kapteini Denisu Kuļašu. Pēcāk starp abiem hokejistiem izcēlās asumi, bet noraidījumu nopelnīja arī Telkvists, kurš nopelnīja sodu par vārtsarga laukuma pamešanu.

Vairākuma laikā Omskas vienība uzbruka ļoti vērienīgi, bet vārtus gūt viņiem neizdevās, turklāt vairākas reizes lieliski nospēlēja Telkvists.

Ozoliņš laukumā atgriezās ar lielu niknumu un uzreiz metās uzbrukumā, bet pret viņu noteikumus pārkāpa Maksims Gončarovs un Rīgas “Dinamo” kapteinis metās pārmācīt viesu hokejistu, izceļoties nelielam kautiņam.

Tā rezultātā Ozoliņš tika pie divām soda minūtēm, bet Gončarovs nopelnīja 2+2+10, līdz ar to mājiniekiem bija iespēja spēlēt vairākumā. Rīgas “Dinamo” kapteinis arī uz noraidīto soliņa centās sasaukt Gončarovu, izaicinot viņu uz dūru cīņu, kad soda minūtes būs izciestas.

Pēdējā perioda minūtē turpinājās nelieli asumi starp spēlētājiem, taču vārti gūti vairs netika.

Rīdziniekiem vēl trešā perioda ievadā bija iespēja spēlēt skaitliskā vairākumā, taču tas realizēts netika, bet, jau komandām spēlējot pilnos sastāvos, trešdaļas ceturtajā minūtē izcēlās Marcels Hosa, kurš pēc uzvarēta Kaila Vilsona iemetiena ar plaukstas metienu raidīja ripu vārtu devītniekā, panākot 2:0 mājinieku labā.

Turpinājumā “Avangard” centās pārņemt spēles iniciatīvu, veidojot pāris bīstamus uzbrukumus uz Rīgas “Dinamo” vārtiem, bet ar vārtu gūšanu viesiem nesekmējās, turklāt allaž vietā bija Telkvists.

Nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām Sotnieks nopelnīja divu minūšu noraidījumu, kas nozīmēja, ka līdz pat spēles beigām rīdzinieki varētu spēlēt mazākumā, ja “Avangard” negūs vārtus.

Tomēr Sotnieks pavisam neilgu laiku pavadīja uz noraidīto soliņa, jo, nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, Omskas vienība jau pēc septiņām sekundēm samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

“Avangard” turpināja spiest rīdziniekus viņu aizsardzības zonā un atkal nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas neattaisnojās, jo Vilsons no savas aizsardzības zonas raidīja ripu tukšos vārtos.

Šajā mačā mājinieku sastāvā nepiedalījās savainotie uzbrucēji Gints Meija un Andris Džeriņš, kā arī aizsargs Rodrigo Laviņš. Tāpat pieteikumā nebija aizsarga Jēkaba Rēdliha, kurš tikai nesen atgriezās Rīgas “Dinamo” sastāvā.

Tāpat komandai, visticamāk, līdz pat sezonas beigām nevarēs palīdzēt aizsargs Oskars Cibuļskis.

Kā zināms, pirmajā šīs mājas spēļu sērijā trešdien pēcspēles metienos ar 3:2 tika apspēlēta viena no šīs sezonas labākajām KHL vienībām Astanas “Baris” no Kazahstānas.

Šīs mājas spēļu sērijas turpinājumā Rīgas klubs vēl tiksies ar Hantimansijskas “Jugra” un Jekaterinburgas “Avtomobilist” hokejistiem, noslēdzot regulārā čempionāta pirmo spēļu apli. Savukārt pēc tam “Dinamo” hokejisti ar šīm četrām komandām tiksies jau izbraukumā.

Zīmīgi, ka iepriekšējās desmit Latvijas kluba spēlēs pēc kārtas kāda no komandām uzvarējusi ar tikai vienu vārtu pārsvaru. Nu šī tradīcija ir lauzta.

Pie vismaz viena punkta Rīgas “Dinamo” oktobrī tika desmit no 11 aizvadītajām spēlēm. Šajās 11 cīņās tika piedzīvoti tikai trīs zaudējumi.

Rīgas “Dinamo” ar izcīnītiem 50 punktiem 25 spēlēs ieņem salīdzinoši stabilu Rietumu konferences kopvērtējuma trešo vietu, taču nu tikai divus punktus atpaliek no otrajā vietā esošās čempionvienības Maskavas “Dinamo”.