Sports
Hokejs

“Dinamo” uzbrūk, daudz met, taču viss velti. Atkal zaudējums0

LETA

Rīgas “Dinamo” turpināja savu neveiksmju joslu un Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē viesos trešdien ar 1:3 (0:2, 1:1, 0:0) zaudēja Ņižņekamskas “Ņeftehimik” komandai.
Rīgas “Dinamo” labā vārtus šajā mačā guva Miķelis Rēdlihs, kamēr “Ņeftehimik” sastāvā izcēlās Ņikita Šitovs, Igors Poligalovs un Tomi Salinens.
Lai gan rīdzinieki izdarīja par 21 metienu vairāk (46-25), tabulā ierakstīts kārtējais zaudējums.

Latvijas komanda šo dueli uzsāka neveiksmīgi, jo jau otrajā minūtē par klupināšanu tika noraidīts Krišjānis Rēdlihs. Lai gan mazākumu rīdziniekiem izdevās izturēt, “Ņeftehimik” uzbrukumi viesu vārtiem turpinājās, kas vainagojās panākumiem, jo ceturtajā minūtē rezultātu atklāja Šitovs. Brīdi vēlāk pie vairākuma jau tika Rīgas “Dinamo”, bet tas tā arī palika neizmantots, lai gan tā laikā pa Ņižņekamskas komandas vārtiem tika izdarīti vairāki metieni. Mača desmitajā minūtē mājinieki panāca jau 2:0, kad pēc labas saspēles izcēlās Poligalovs.

Uzreiz pēc vārtu zaudējuma Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Normunds Sējējs paņēma 30 sekunžu pārtraukumu, kurā uzskatāmi pauda neapmierinātību ar komandas sniegumu. Pirmā perioda turpinājumā rīdziniekiem bija vairākas labas iespējas gūt savus pirmos vārtus, taču allaž vietā bija pretinieku vārtsargs Ivans Ļisutins. Priekšpēdējā minūtē Latvijas klubam vairākumu nopelnīja Nikolajs Jeļisejevs, bet gūt vārtus viesiem tā arī neizdevās, tāpēc otrās trešdaļas sākumā rīdzinieki vēl 42 sekundes varēja spēlēt ar viena hokejista pārsvaru.

Vairākums Latvijas komandas izpildījumā palika neizmantots, bet otrā perioda sākumā lielāks pārsvars piederēja Rīgas “Dinamo” hokejistiem. Tas vainagojās panākumiem, jo 26.minūtē Šitovs nopelnīja divu minūšu noraidījumu, kuru pēc Gunta Galviņa metiena no zilās līnijas izmantoja M.Rēdlihs, pielabojot partnera raidījumu. Neilgi pēc tam uz noraidīto soliņa bija spiests doties Tims Sestito, kas pretiniekiem ļāva atjaunot divu vārtu pārsvaru, kad vārtu priekšā pēc lieliskas komandas biedra piespēles atzīmējās Salinens.
Neaizritēja diez cik ilgs laiks, kad divu minūšu sodu saņēma arī Lauris Dārziņš, taču šoreiz mājinieki viena hokejista pārsvaru neizmantoja, jo labi vārtos darbojās Jānis Kalniņš, kurš turklāt novērsa briesmas arī vēlākos “Ņeftehimik” uzbrukumos. Otrā perioda izskaņā iniciatīva pārgāja rīdzinieku pusē, kas gan attiecināms uz diviem iegūtiem vairākumiem, bet arī tajos Latvijas klubs darbojās neveiksmīgi. Tiesa, pašās trešdaļas beigās Aleksandrs Jerofejevs raidīja ripu mājinieku vārtos, bet neilgu brīdi pirms tam ripa bija atstājusi zonu, tāpēc guvums netika ieskaitīts.

Saistītie raksti

Noslēdzošajā trešdaļā Rīgas “Dinamo” tā arī neizdevās lauzt šī dueļa gaitu, lai vēl tās sākumā viesi vēlreiz tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Tiesa, Latvijas klubs vairākumā spēlēja neizteiksmīgi, turklāt, spēlējot vienādos sastāvos, tam bija problēmas ar tikšanu sāncenšu zonā. Trešo periodu rīdzinieki aizvadīja neizteiksmīgi, turklāt pamatlaika beigās netika izmantots vēl viens vairākums, kas šajā statistikas rādītājā komandai liek izskatīties gaužām bēdīgi.
Spēles beigās Rīgas “Dinamo” tā arī nespēja atrast variantus, kā vismaz vēl vienu reizi iekarot Ļisutina vārtus, lai gan arī vārtsargs vairākas reizes nospēlēja lieliski.

Šajā spēlē Rīgas “Dinamo” bija jāiztiek bez uzbrucēja Koltona Gilīsa, kurš izcieta vienas spēles diskvalifikāciju. Viņš patlaban ar Lauri Dārziņu dala rezultatīvākā uzbrucēja godu. Tikmēr rīdzinieku vārtos trešdienas duelī stājās Jānis Kalniņš.
Kļuvis zināms, ka Latvijas komandai savainojuma dēļ tuvākajās spēlēs nevarēs palīdzēt aizsargs Oskars Cibuļskis.

LA.lv