Rīgas “Dinamo” aizsargs Nerijus Ališausks (no kreisās) dūru cīņā saķēries ar “Lokomotiv” spēlētāju Artjomu Iļjenko.

“Dinamo” uzkaujas un izcīna otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausā 1

Rīgas “Dinamo” hokejisti trešdien “Arēnā Rīga” izcīnīja otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausa izcīņas turnīrā, ar 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) pārspējot Jaroslavļas “Lokomotiv”.

Notriektā tautumeita 6

Vārtus rīdziniekiem guva Jākobs Berglunds, Emīls Ģēģeris un Dāvids Ulstrēms, bet vārtos labi darbojās Kristers Gudļevskis, kurš atvairīja 23 no 24 metieniem.

Pirmā vārtus jau mača trešajā minūtē guva “Lokomotiv” komanda, kurai rezultatīvs bija Pāvels Kudrjavcevs, bet pirmā perioda vidū dūres izvicināja “Dinamo” aizsargs Nerijus Ališausks, kurš saķērās ar Artjomu Iļjenko. Savukārt rezultātu rīdzinieki izlīdzināja perioda beigās, kad lielajā skaitliskajā vairākumā piecatā pret trim pretiniekiem pēc acīgas piespēles no laukuma stūra vārtu priekšā nekļūdīgs bija Jākobs Berglunds.

Otrajā periodā ieespējas bija abām komandām, taču vārti tika gūti vien perioda beigu daļā, kad pretinieku aizsargam ripu pie savas zilās līnijas atņēma Ģēgeris, izslidoja vienatnē pret viesu vārtsargu Iļju Konovalovu un pārspēju viņu – 2:1.

Rīgas "Dinamo" tiekas ar Jaroslavļas "Lokomotiv" hokejistiem

Pēdējā periodā jau vairāk uzbruka jaroslavļieši, kuriem bija jāatspēlējas. Tomēr pēc Romāna Savčenko kļūdainas piespēles to pie pretinieku zilās līnijas pārtvēra Miķelis Rēdlihs un piespēlēja vārtu priekšā Ulstrēmam, kurš bija nekļūdīgs – 3:1.

Spēles beigās jau divarpus minūtes pirms perioda beigām viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, ieguva arī vairākumu, taču abu pušu centieni gūt vēl vienus vārtus vairs nebija sekmīgi.

Par mača labāko spēlētāju “Dinamo” komandā tika atzīts Lauris Dārziņš, bet “Lokomotiv” rindās – aizsargs Stafans Kronvals.

Jau ziņots, ka otrdien Rīgas “Dinamo” ar 3:0 apspēlēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”, bet Kazaņas “Ak Bars” ar tādu pašu rezultātu pieveica Minskas “Dinamo”. Savukārt trešdienas pirmajā spēlē “Ak Bars” ar 5:2 pieveica “Avtomombilist”.

Sestdien (plkst.13) rīdzinieku pretiniece būs Minskas “Dinamo”, bet svētdien (plkst.17) Kazaņas “Ak Bars”.

Cīņa par “Latvijas Dzelzceļa” kausu norisinās jau 11.reizi. Pērn Rīgas komanda triumfēja turnīrā, pie trofejas tiekot trešo reizi vēsturē.

LA.LV Aptauja

Vai Rīgas "Dinamo" izdosies izcīnīt "Latvijas dzelzceļa" kausu?

“Latvijas Dzelzceļa” kauss tā dalībniecēm tradicionāli ir pēdējā sagatavošanās pirms KHL sezonas sākuma. Turnīra debijas reizē 2009.gadā uzvarēja Rīgas “Dinamo”, kas finālspēlē pagarinājumā ar 3:2 uzvarēja “Lokomotiv” komandu, bet nākamajos divos gados sacensībās triumfēja tieši Jaroslavļas klubs. Pusotru nedēļu pēc otrā triumfa “Lokomotiv” cieta traģiskā aviokatastrofā, kurā gāja bojā visi vienības spēlētāji, tostarp arī leģendārais latviešu aizsargs Kārlis Skrastiņš.

2012.gadā par kausa ieguvējiem atkal kļuva rīdzinieki, kas ar 3:1 uzvarēja nu jau atjaunoto “Lokomotiv” komandu ar Miķeli Rēdlihu ierindā, 2013.gadā turnīrā pirmoreiz uzvarēja Sanktpēterburgas SKA, finālā pieveicot Rīgas “Dinamo”, bet nākamās trīs reizes sacensībās triumfēja “Ak Bars” hokejisti.

Aizpērn Rīgas “Dinamo” “Latvijas Dzelzceļa” kausā palika otrajā vietā, finālmačā ar 0:3 piekāpjoties “Lokomotiv” vienībai. Savukārt pērn kausa ieguvēja tika noskaidrota viena apļa turnīrā.