“Dinamo” varens pārsvars un tomēr zaudējums Helsinkos 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā pirmdien par spīti lielajam metienu pārsvaram sev par labu, sezonas otrās izbraukuma sērijas pirmajā mačā ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) piekāpās Helsinku “Jokerit” vienībai no Somijas.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Latvijas komandas labā vārtus šajā mačā guva Miks Indrašis un Gints Meija, bet “Jokerit” sastāvā izcēlās pieredzējušais Niklass Hagmans, Oskari Korpikari un Topi Jākola, kurš uzvaras vārtus iemeta 26 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Rīgas “Dinamo” maču uzsāka ļoti aktīvi, turklāt trešajā minūtē jau izvirzījās vadībā, kad Meija acīgi piespēlēja Indrašim, kuram ripu atlika raidīt tukšos “Jokerit” vārtos. Tiesa, viņš piespēlēja atpakaļ Meijam, taču ripa, atsitusies pret Helsinku komandas vārtsargu Riku Heleniusu, atrada ceļu vārtos. Pēc mirkļa pa noraidījumam saņēma abas komandas, bet slovāks Marcels Hosa izrāvās vienatnē pret “Jokerit” vārtsargu, taču Heleniusu pārspēt viņam neizdevās.

Abas vienības turpināja spēlēt aktīvi, turklāt Rīgas komandu no vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs, bet astotajā minūtē rezultātu pēc Edgara Masaļska atvairītā metiena izlīdzināja Hagmans. Tobrīd uz noraidīto soliņa atradās Māris Bičevskis. Perioda turpinājuma spēles ātrums nedaudz mazinājās, bet rezultāts vairs nemainījās.

Jau pašā otrās trešdaļas sākumā Hosam bija lieliska iespēja ar metienu no vārtu priekšas atjaunot rīdzinieku vadību, taču “Jokerit” komandu no vārtu zaudējuma glāba Heleniuss. Turpinājumā Rīgas “Dinamo” izveidoja vēl pāris labas situācijas sāncenšu aizsardzības zonā, kā rezultātā mājinieku galvenajam trenerim Erka Vesterlundam nācās ņemt pusminūtes pārtraukumu.

Mača 26.minūtē Rīgas “Dinamo” tika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, taču viesi to nespēja izmantot. Latvijas vienībai pēc karuseļa savērpšanas pie mājinieku būra bija vairākas lieliskas iespējas gūt vārtus, taču “Jokerit” vairākas reizes glāba Heleniuss, kuram vienā no epizodēm pat pazuda atsitamais cimds. Pēc ilgiem pūliņiem Rīgas “Dinamo” hokejistiem tomēr izdevās gūt vārtus, kad tos pēc vārtsarga atsistās ripas guva Meija. Tiesa, pašā perioda izskaņā mājiniekiem izdevās atkal rezultātu izlīdzināt – no distances Masaļski pārspēja Korpikari.

Arī trešajā trešdaļā rīdzinieki turpināja aktīvi apdraudēt “Jokerit” vārtus, regulāri izdarot metienus pa Heleniusa sargāto būri. Tikmēr Masaļskim cīņā bija jāiesaistās retāk, lai gan vienā no epizodēm arī viņam nācās glābt komandu no zaudējuma. Turpinot aktīvu spēli, rīdzinieku leģionārs Ščastļivijs trāpīja pa somu vārtsarga ķiveri, taču pēc tam mājiniekus no vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs, kad raidījumu bija veicis Lauris Dārziņš.

Mazāk kā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām vienatnē uz “Jokerit” vārtiem izrāvās Indrašis, taču viņa metiens bija vārtiem secen. Nepilnas divas minūtes līdz izskaņai jau Latvijas komandu glāba Masaļskis, jo līdz vārtu priekšai izlauzās Hagmans, taču cauršaut latvieti ar metienu no tuvas distances viņam neizdevās.

Tiesa, pēdējā minūtē “Jokerit” guva uzvaras vārtus vienā no saviem retajiem uzbrukumiem, kad Masaļski pārspēja Jākola, paveicot to vien 26 sekundes līdz pamatlaika beigām.

Traumas dēļ rīdziniekiem šajā mačā nepalīdzēja uzbrucējs Andris Džeriņš, kā arī slovāku aizsargs Milans Jurčina. Pēc ilgāka pārtraukuma komandas vārtus atkal sargāja pieredzējušais latvietis Edgars Masaļskis.

Izbraukuma tūres turpinājumā “Dinamo” trešdien Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā spēkosies ar vietējo ”Slovan” klubu, bet piektdien Horvātijā – ar Zagrebas ”Medveščak”.

“Dinamo” komanda pie punktiem tikusi sešās no pēdējām astoņām spēlēm, šajā laikā gūstot trīs panākumus pamatlaikā. Trīs mājas spēļu sēriju, kuras gaitā tika iekrāti septiņi punkti, vienība noslēdza vien sestdien.

Tikmēr Helsinku klubs šosezon piedzīvojis tikai divus zaudējumus, turklāt vienu no tiem – pagarinājumā.

“Jokerit” komanda šobrīd ar 27 punktiem desmit spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem augsto trešo vietu, bet “Dinamo” ar 15 punktiem ir septītie.