“Dinamo” zaudē “Donbass” un regulāro sezonu pabeidz 5. vietā 1

Rīgas “Dinamo” KHL čempionāta pēdējā regulārās sezonas cīņā otrdien ar rezultātu 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) savā laukumā piekāpās aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētajai Ukrainas vienībai Doņeckas “Donbass”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Jau šonedēļ abas komandas savā starpā uzsāks cīņu Gagarina kausa ceturtdaļfināla sērijā, kurā mājas spēļu priekšrocības ar šo panākumu ieguva “Donbass” hokejisti.

Vienīgos vārtus mačā “Donbass” guva jau otrajā minūtē, kad “bullīti” pēc rīdzinieku kapteiņa Sanda Ozoliņa noteikumu pārkāpuma realizēja Aleksandrs Torjaņins.

Jau otrajā minūtē uz Rīgas “Dinamo” vārtiem tika nozīmēts soda metiens, ko pārliecinoši realizēja Aleksandrs Torjaņins. Trešdaļas turpinājumā Rīgas “Dinamo” divas reizes ieguva iespēju cīnīties vairākumā, tomēr neviena no šīm iespējām netika realizēta. Savukārt pirmās trešdaļas beigās jau vairākumu ieguva “Donbass” hokejisti, tomēr arī tas netika izmantots un aktīvā cīņā aizvadītās pirmās 20 minūtes noslēdzās ar rezultātu 0:1.

Otro trešdaļu Rīgas “Dinamo” komanda aizvadīja vēl aktīvāk, bet nespēja realizēt vēl trīs vairākumus. Arī “Donbass” hokejistiem bija labi vārtu gūšanas momenti, tomēr rezultāts joprojām nemainījās un saglabājās 0:1. Arī trešajā spēles trešdaļā Rīgas “Dinamo” neizmantoja vienu vairākumu un visi centieni izraut kaut neizšķirtu bija nesekmīgi, kas lika ciest neveiksmi.

Šo maču Rīgas “Dinamo” sastāvā nelielu traumu dēļ izlaida Aleksandrs Ņiživijs un Mīkaels Telkvists, bet sastāvā atgriezās Sandis Ozoliņš, Pols Šekura un Georgijs Pujacs. Tāpat pēc vairāk nekā četrus mēnešus ilgas traumas ārstēšanas laukumā atgriezās arī uzbrucējs Gints Meija.

Regulārās sezonas noslēgumā Rīgas “Dinamo” tika pie 93 punktiem 54 spēlēs, ieņemot piekto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā.

Savukārt “Donbass” izcīnīja par četriem punktiem vairāk, kas deva ceturto vietu. Zīmīgi, ka Doņeckas klubs ir vienīgais KHL, kurš regulārajā sezonā ielaida mazāk par 100 vārtiem – 54 spēlēs “Donbass” vārtsargi kapitulēja 99 reizes.

Gagarina kausa ceturtdaļfināla sērijas līdz četrām uzvarām pirmais mačs ieplānots piektdien. Šobrīd Ukrainā valdošās nestabilās situācijas dēļ vēl nav zināms, vai “Donbass” klubs vispār varēs aizvadīt izslēgšanas spēles savā laukumā. Ja īstenosies scenārijs par “Donbass” mājas spēļu aizvadīšanu ārpus Doņeckas, visas Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla spēles starp abām komandām, iespējams, risināsies Rīgā. Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka “Donbass” mājas spēles varētu notikt arī neitrālā laukumā Minskā.

Kā zināms, svētdien pārtrūka rīdzinieku piecu uzvaru sērija, jo izbraukumā ar 2:5 nācās atzīt šosezon neveiksmīgi spēlējošās Baltkrievijas komandas Minskas “Dinamo” pārākumu.

Abas vienības iepriekšējo reizi šosezon savā starpā tikās septembrī, kad uzvaru izbraukumā ar 4:2 guva Rīgas “Dinamo”.

Pirms gaidāmajām Gagarina kausa spēlēm Rīgas “Dinamo” komandu piemeklējušas jūtamas sastāva problēmas. Joprojām Rīgas “Dinamo” komandai nepalīdz roku lauzušais aizsargs Arvīds Reķis, bet muguras savainojuma dēļ sezona, visticamāk, beigusies kanādiešu uzbrucējam Kailam Vilsonam, kurš ir vienības rezultatīvākais spēlētājs. Tāpat sezona beigusies uzbrucējam Mikam Indrašim, kurš guvis papēža kaula lūzumu, bet jau ilgstoši traumas dēļ komandai nevar palīdzēt arī aizsargs Oskars Cibuļskis. Pašlaik nav zināms, vai līdz Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) lēmumam par iespējamo diskvalifikāciju klubam varēs palīdzēt Olimpiādes laikā dopinga lietošanā pieķertais uzbrucējs Vitālijs Pavlovs.