×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2013
Drukāt

Dinas Zakmanes neo-popa darbu personālizstāde

zakmanem3

Klasiskās mākslas galerija „Antonija” aicina mākslas cienītājus un interesentus no 22. janvāra līdz 5. februārim apmeklēt gleznotājas Dinas Zakmanes (1974) personālizstādi „Babooshki”, kurā būs redzami mākslinieces jaunākie darbi.

Izstādes nosaukums saistīts ar mākslinieces mīļāko darbu personāžu – stilizētu lelli „matrošku”, kuras simbolu atpazīst visā pasaulē.

Gleznu varoņi dzīvo savu dzīvi – ceļo pa dažādām planētas vietām un reizēm redz dīvainus sapņus. Siltais skatiens mīlīgā sejiņā, sižeta dabiskā vienkāršība, naivitāte aiz kuras var nolasīt klasisko glezniecības skolu, neskatoties uz pašas mākslinieces mērķtiecīgu glezniecības izteiksmes līdzekļu kanonu neievērošanu – ir tas kas atšķir mākslinieci no citiem. Taču nesteidzieties uzreiz viņas darbiem ierādīt vietu  bērnudārzos, šais darbos ir jāieskatās…

Neo-popa stils, pie kura varētu pieskaitīt Dinas darbus, ir starptautiskā postmodernisma māksla, kas radās 20. gs. 80-tajos gados, kā pretreakcija konceptuālismam un minimālismam, un nav principiāli jauns mākslas virziens. Tas aizsākās ar Pop-Artu, ar tā interesi par masu patēriņu priekšmetiem un pasaules pop kultūras slavenībām, tikai šoreiz interešu centrā ir jauna laika ikonas un simboli. Jaunā Neo-pop manifesta zīme sastāv no globalizācijas un dažādu kultūru maisījuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+