Pasaulē

Diplomāti gatavo Baltijas valstu prezidentu tikšanos ar Trampu 2

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Diplomāti gatavo Latvijas, Igaunijas un Lietuvas prezidentu tikšanos ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, vēsta Igaunijas sabiedriskās raidorganizācijas ERR portāls.

ERR portāls raksta, ka Igaunijas un ASV diplomāti gatavo šo tikšanos saistībā ar nākamgad gaidāmo Latvijas, Igaunijas un Lietuvas neatkarības pasludināšanas simtgadi.

Portālā teikts, ka tikšanās tiek plānota jau ilgāku laiku, un to, kad un kur tā notiks, pirmām kārtām izlems ASV.

Šāda tikšanās var notikt nākamgad Vašingtonā, ziņu aģentūrai BNS apliecinājusi Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites preses sekretāre Daiva Ulbinaite. “Šāda tikšanās tiek provizoriski saskaņota,” sacīja Ulbinaite.

Arī Latvijas Valsts prezidenta kancelejā un Latvijas Ārlietu ministrijā (ĀM) aģentūrai LETA apstiprināja, ka patlaban notiek darbs pie Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar ASV prezidentu Trampu saskaņošanas.

ĀM preses sekretārs Gints Jegermanis aģentūrai LETA norādīja, ka šobrīd notiek darbs pie šādas vizītes saskaņošanas, tomēr par tās norises vietu pagaidām informāciju nesniedza. Viņš skaidroja, ka ASV neapšaubāmi ir svarīgs stratēģisks partneris un Latvijas simtgadē tiek plānotas ļoti daudzas vizītes, tajā skaitā ārvalstu amatpersonu vizītes Latvijā.

Arī Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa preses padomnieks Jānis Siksnis apstiprināja, ka Baltijas valstu diplomāti strādā pie tā, lai nākamajā gadā šāda tikšanās varētu notikt, tomēr precīzs laiks un norises vieta vēl nav zināma.

Igaunijas parlamenta ārlietu komitejas priekšsēdētājs Marko Mihkelsons savā komentārā portālā “Edasi.org” norāda, ka pēdējo 12 mēnešu laikā Igaunijas politiķi un diplomāti ir pieredzējuši vislielāko uzmanību un atbalstu no ASV, un ka tikšanās ir notikušas visos līmeņos, tostarp Igauniju apmeklējuši ASV viceprezidents Maiks Penss un Kongresa Pārstāvju palātas spīkers Pols Raians.

Mihkelsons raksta, ka līdz šim “Baltā nama saimniekam ir izdevies palikt noslēpumainam ne tikai potenciālajiem ienaidniekiem, bet arī tuvākajiem sabiedrotajiem. Pat ASV politiķiem”.

Igaunijas deputāts piebilst, ka joprojām ir jautājumi par to, kāda ir Trampa ārpolitika.

“Cerams, ka [Igaunijas] prezidentei Kersti Kaljulaida spers soli tuvāk šī noslēpuma atklāšanai, ja viņai izdosies to pajautāt prezidentam Trampam pašam. Šai iespējai nevajadzētu būt ļoti tālai,” raksta Mihkelsons.

LA.lv