×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. marts, 2015
Drukāt

Diplomāti: Militārā operācija Jemenā var ilgt pusgadu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Arābu valstu gaisa triecieni pret Irānas atbalstītajiem šiītu nemierniekiem Jemenā varētu turpināties sešus mēnešus, sestdien atzina Persijas līča valstu diplomāti, vienlaikus paužot bažas par Teherānas atbildes reakciju.

Sākotnēji Saūda Arābija un tās sabiedrotie lēsa, ka militārā operācija Jemenā varētu ilgt tikai mēnesi, taču tagad diplomāti atzinuši, ka tā var ieilgt līdz pieciem vai sešiem mēnešiem.

Viens no diplomātiem norādīja, ka pirms trim dienām uzsāktā operācija līdz šim bijusi veiksmīga un ka starp iznīcinātajiem mērķiem ir 21 “Scud” raķete.

Viņš piebilda, ka saskaņā ar sabiedroto aplēsēm Jemenā karadarbībā piedalās 5000 Teherānas atbalstītā Libānas šiītu bruņotā grupējuma “Hezbollah” kaujinieku un irāņu zemesragu.

Šie apgalvojumi gan pagaidām nav guvuši neatkarīgu apstiprinājumu.

Kā vēsta Persijas līča valstu diplomāti, Rijāda un tās sabiedrotie par militāru iejaukšanos izšķīrās pēc tam, kad janvārī izdarītie satelītu uzņēmumi liecināja, ka “Scud” raķetes tikušas pārvietotas tuvāk Saūda Arābijas robežai uz pozīcijām, no kurām iespējams apdraudēt lielāko daļu karalistes teritorijas.

Tomēr amatpersonas atzina, ka bažījas par “irāņu reakciju” uz uzsākto gaisa bombardēšanu. Tomēr tās nesagaida Teherānas tiešu militāru atbalstu šiītu nemierniekiem Jemenā, bet gan ir satrauktas par iespējamajiem pasākumiem situācijas destabilizācijai reģionā.

“Irāna reaģēs ar terora aktiem Persijas līča valstīs,” izteicās kāda amatpersona.

Tā piebilda, ka Irānas reakcija varētu būt īpaši jūtama Bahreinā, kur pie varas atrodas sunnītu minoritātes elite, lai gan vairums iedzīvotāju ir šiīti. Taču bažas ir arī par situāciju šiītu apdzīvotajā Saūda Arābijas Austrumu provincē, kā arī Persijas līča valstu galvaspilsētās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+