×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. jūnijs, 2012
Drukāt

Diplomātiskajās aprindās

Foto no Valsts prezidenta kancelejas arhīvaFoto no Valsts prezidenta kancelejas arhīva

“Mani interesē palīdzēt Latvijas Universitātei izveidot studiju programmu Portugāles studijās,” pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa sacīja Portugāles vēstnieks Latvijā Manuels Marsels Monteiru Kurtu, kas rezidē Stokholmā.

Vēstnieks ar prezidentu pārrunājis ekonomisko situāciju Eiropā un arī veidu, kā Latvija pārvarējusi ekonomiskās grūtības. “Latvijas pieredze mums ir ļoti svarīga,” sacīja vēstnieks. Viņš sacīja, ka pašlaik Portugāle pilda starptautiskā aizdevuma programmu, veicot budžeta konsolidāciju, finanšu konsolidāciju un strukturālās reformas. Ar prezidentu viņš pārrunājis, kā veicināt ekonomiskās attiecības starp abām valstīm. Vēstnieks sola bieži būt Rīgā un ierasties šeit ar savu padomnieci ekonomikas jautājumos. M. Monteiru Kurtu dzimis 1949. gadā. Studējis jurisprudenci. Ārlietu dienestā kopš 1971. gada. Ieņēmis dažādus amatus Ārlietu ministrijā un Portugāles vēstniecībās; bijis arī valsts sekretārs, ministrs un vēstnieks Krievijas Federācijā.

 

Popularizēs tangoargentina_VPK_4

“Mūsu attiecībām ir vairāk nekā 90 gadu, jo Argentīna bija viena no pirmajām, kas atzina Latviju,” pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa sacīja Argentīnas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Daniels Pierini. Prezidents vēstnieku esot informējis par kādreizējo un pašreizējo ekonomisko situāciju Latvijā un eksporta lomu tās uzlabošanā. “Es savukārt izskaidroju, kā Argentīna pēc krīzes palielināja eksportu.” D. Pierini augstu vērtē Latvijas zināšanas par Centrālāzijas valstīm un uzskata, ka tās varētu būt noderīgas Argentīnai, veidojot tajās biznesu. Tāpat vēstnieks ar prezidentu pārrunājuši iespējas popularizēt Latvijā tango dejas, kā arī veidot apmaiņas programmas starp abu valstu studentiem, jo tā esot iespējams labāk saprast vienam otru. “Mums ir tradīcijām bagātas universitātes. Mēs esam spēcīgi medicīnā, inženierzinātnēs, atomenerģijā, un mūsu speciālisti veido un ražo arī satelītus,” teica vēstnieks. Vēstnieks rezidēs Helsinkos. Daniels Pierini dzimis 1959. gadā. Studējis ekonomiku un starptautisko tirdzniecību. Ārlietu dienestā kopš 1988. gada, ir ieņēmis dažādus amatus Argentīnas vēstniecībās dažādās valstīs. Kopš 2011. gada vēstnieks Somijas Republikā.

 

 

 

 

 

armenis_VPK_4Jākāpina tirdzniecība

Valsts prezidents vakar akreditēja arī Armēnijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Aru Aivazianu. Abas amatpersonas atzinušas, ka tirdzniecības apjoms starp abām valstīm ir niecīgs un pie šo rādītāju uzlabošanas ir jāstrādā. Prezidents norādījis, ka Latvija nākotnē vēlas īpašu uzmanību pievērst ekonomisko saišu nostiprināšanai, norādot uz Latvijas uzņēmēju ieinteresētību sadarbībā ar Armēnijas kolēģiem. A. Bērziņš sveica Armēniju par tās mērķi ciešāk sadarboties ar Eiropas Savienību, ko deklarējis Armēnijas prezidents. Jaunais vēstnieks rezidēs Viļņā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+