Mobilā versija
+19.6°C
Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Svētdiena, 23. jūlijs, 2017
21. maijs, 2015
Drukāt

Jauns Ukrainas vēstnieks Latvijā

Foto no Valsts prezidenta kancelejas arhīvaFoto no Valsts prezidenta kancelejas arhīva

Valsts prezidents Andris Bērziņš darbam Latvijā akreditējis jauno Ukrainas vēstnieku. Ukrainas vēstnieks Latvijā turpmāk būs 1968. gadā dzimušais Jevgenijs Perebijnis (attēlā), kurš beidzis Kijevas Valsts universitāti. Viņš ir karjeras diplomāts, kurš Ukrainas ārlietu dienestā strādā kopš 1992. gada. Strādājis Ukrainas vēstniecībās Čehijā un Grieķijā, kā arī ieņēmis amatus Ukrainas Ārlietu ministrijas centrālajā aparātā. Pirms nozīmēšanas darbā Latvijā J. Perebijnis bijis Ukrainas Ārlietu ministrijas preses sekretārs. Vēstnieks rezidē Rīgā. Sarunas laikā ar jauno Ukrainas vēstnieku A. Bērziņš apliecināja, ka Latvija ir gandarīta par konstruktīvām divpusējām attiecībām ar Ukrainu, un izteica vēlmi tās intensificēt. Valsts prezidents atzīmēja, ka Ukraina var būt turīga valsts un ka ukraiņu rokās ir izmantot tās potenciālu. Ukrainas vēstnieks savukārt sarunā uzsvēra, ka Ukrainas prioritātes ir savas valsts aizsardzība un reformas, un pateicās Latvijai par sniegto atbalstu, īpaši attiecībā uz sniegto humāno palīdzību. Prezidents apliecināja Latvijas atbalstu Ukrainas centieniem un gatavību arī turpmāk dalīties reformu pieredzē.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (8)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (13)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+