×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

Diplomāts ar biznesa administratora krampi


Foto no Valsts prezidenta kancelejasFoto no Valsts prezidenta kancelejas

Latvijas un Ķīnas Tautas Republikas attiecības līdz ar jaunā šīs valsts vēstnieka Latvijā Jana Guocjana stāšanos amatā varētu turpināties ar spēcīgām ekonomiskām attiecībām.


 

Vakar pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa Ķīnas vēstnieks Latvijā atzina, ka viņa prioritātes ir veicināt politisko dialogu un stiprināt Ķīnas draudzības saites ar Latvijas tautu. “Prioritāšu sarakstā ir savstarpējo tirdzniecības attiecību veicināšana. Latvijā redzu izglītotus cilvēkus, kas ir gatavi mācīties. Šeit ir laba vide jebkuram investoram. Kāpēc gan tie nevarētu būt ķīniešu investori, kuriem jau ir interese par Latviju,” sacīja J. Guocjans. Viņš teica, ka kopā ar Latvijas draugiem notiks darbs pie konkrētiem projektiem, lai Ķīnas tirgū tiktu importēti Latvijas produkti, piemēram, farmācijas un kokrūpniecības izstrādājumi.

“Iespējams, arī piena produkti varētu būt iespēja Latvijas ražotājiem. Ķīnā ir liels tirgus un ir liels pieprasījums pēc tiem. Redzu, ka Latvijā cilvēki ikdienā lieto piena produktus, bet joprojām saglabā slaidu un labu augumu. Bērni skolās Ķīnā varētu ikdienas ēdināšanā izbaudīt Latvijas piensaimnieku ražojumus,” skaidroja vēstnieks.

Pirms darba Rīgā vēstnieks strādājis par Ķīnas ģenerālkonsulu Čikāgā (ASV) un atzīst, ka viņam pietrūks šīs pilsētas arhitektūras un dabas tuvums, taču Rīga to spēšot atsvērt ar savu kultūras piedāvājumu, kā arī Latvijas dziedāšanas un dejošanas tradīcijām. J. Guocjans dzimis 1954. gadā un ieguvis Biznesa administrācijas maģistra grādu (MBA). Diplomāts savas karjeras laikā ieņēmis dažādus ar ārlietām un ārējām ekonomiskām attiecībām saistītus amatus Šanhajas pašvaldībā. Starp amatiem bijusi arī Šanhajas pašvaldības ārlietu pārvaldes vadītāja postenis, kā arī Šanhajas sadarbības veidošana ar Hongkongu un Makao – savas zināšanas par šīm teritorijām un uzkrāto pieredzi vēstnieks plāno piedāvāt arī Latvijai.

Jāpiebilst, ka J. Guocjans ir iepriekšējā Ķīnas vēstnieka Latvijā Hu Ješuna labs draugs.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+