×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. maijs, 2016
Drukāt

Diplomāts: Britānijai izstāšanās no ES nav izdevīga (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tims Kolijs

Apvienotās Karalistes vēstnieka pienākumu izpildītājs Latvijā Tims Kolijs intervijā “LA” uzsver, ka palikšana ES ir labākais scenārijs Britānijas ekonomikai.

23. jūnijā Britānijas pilsoņi dosies pie vēlēšanu urnām, lai tautas nobalsošanā izšķirtos par labu valsts palikšanai ES vai arī par labu izstāšanās no ES.

“Pēc mūsu Finanšu ministrijas aprēķiniem, izstāšanās gadījumā Apvienotajai Karalistei būs gadu ilga recesija, ap 800 000 cilvēku zaudēs savu darbu. Būtībā tas ietekmēs katru ģimeni, un ikviena ģimene no izstāšanās gadā zaudēs ap 7000 eiro,” pauž Kolijs.

Diplomāts teic, ka Britānijā valda neskaidrība par to, kādas būs tās atttiecības ar ES, ja referendumā tiks nolemts par izstāšanos. Turklāt Britānijas premjers Deivids Kemerons paļaujas uz to, ka pilsoņi izšķirsies par palikšanu ES.

Pēc Kolija teiktā, pašlaik Britānijā dzīvo un strādā ap 200 000 Latvijas valstspiederīgo, tomēr ietekme uz viņiem izstāšanās gadījumā ir neskaidra.

“Mēs jūtamies laimīgi, ka lielākā daļa no viņiem ir ar labu izglītību un strādā ļoti čakli. Tomēr pagaidām ir grūti izteikt pieņēmumus, kā iespējamā izstāšanās no ES ietekmēs Latvijas valstspiederīgos,” norāda Kolijs.

Viņš norāda, ka arī Britānijas izstāšanās gadījumā, migranti no ES, kas būs veikuši iemaksu Britānijas sociālās apdrošināšanas sistēmā, varēs izmantot tās labumus.

Piezīme: Intervija veikta pirms 27. maija, pēc kura Britānijas ierēdņiem ir liegta iespēja komentēt referenduma jautājumus, bet šis noteikums neattiecas uz politiķiem.

Visu interviju ar T.Koliju lasiet 30.maija “Latvijas Avīzē” un E- Izdevumā

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tie zaudējumi ir politiķu virtuālā mantra lai gūtu vajadzīgo rezultātu.Iespējams ka gadu vai divus ,otršķirīgus sektoros ,bet pēcāk šie 800.000 dabūs jaunas Reālas darba vietas nacionālajā sektorā kam japieskaita makšājumi fondos (40-50miljardi $)+ izdevīgu tirdzniecības līgumu radītais pienesums. Tā ka nevar teikt ka Neizdevīgi,iespējams ka tasvarētu tikai atlikt izstāšanos uz nākamiem 5 gadiem . Iemesls ,Vācijas uzspiestā Migrācijas politika.

  2. Latvijai arī ir diplomāts Ždanoka ar “savu viedokli”… 🙂

  3. par to neizdevīgumu uztraucas ES, britiem ir cits viedoklis…

Draugiem Facebook Twitter Google+